تاریخ درج خبر : 1394/10/29
کد خبر : ۵۳۰۵۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

آیت الله ملک حسینی: وای به روزی که مسیر قانونی مدیریت انتخابات به مدیریت نتیجه منتهی شود

آیت الله ملک حسینی نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان و نماینده ولی فقیه در استان به رد صلاحیت ها واکنش نشان داد.

به گزارش بویرنیوز، آیت الله ملک حسینی در جمع تعدادی از مردم جلیل مطالبی را پیرامون انتخابات بیان داشت که در ادامه می آید:

آیت الله ملک حسینی گفت: همه چیز باید بر مدار قانون باشد بدون شک هیئت اجرائی و هیئت نظارت و سپس هیئت مرکزی نظارت و شورای نگهبان مسیر قانونی برای مدیریت انتخابات هستند و بی شک مسیری برای مدیریت نتیجه نیستند و وای به روزی که مسیر قانونی مدیریت انتخابات به مدیریت نتیجه منتهی شود.

قانون یعنی مدیریت انتخابات سالم

وی گفت، کرامت انسانی ایجاب می کند که فضیلت های انسانی در زیر و ذیل آن ایجاد شود خدای ناکرده اگر تا به حال علیه کسی دروغی گفتیم علیه کسی تهمتی زدیم و زمینه را برای آبروریزی کسی فراهم آوردیم از خدای بزرگ و از او عذر بخواهیم همانند گناهان غیر قابل بخشش ، زیرا بعضی مواقع فرصت عذرخواهی از کسی که حق او را ضایع کرده ایم بوجود نمی آید.

نماینده ولی فقیه گفت: اگر خدای نکرده تهمتمان ، دروغمان یا راست بدتر از دروغمان یعنی راست های نصفه و نیمه که لا اله الا الله از راست های نصفه و نیمه بد تر از دروغ که اگر چنین کردیم از خدای خود عذر بخواهیم.

نماینده مردم در خبرگان رهبری افزود: هیئت اجرائی و هیئت نظارت در استان از بچه های استان هستند، نه حق الهی داشتند و نه حق انسانی داشتند که بخواهند حق کسی را ضایع کنند و انشالله چنین نکردند اما بعضی از کسانی که شما می شناسید و بنده هم میشناسم به عنوان انسانهای پاک و سالم – درعین حالی که حمایت انتخاباتی از کسی ندارم- و شما هم توقع ندارید داشته باشم هر وسیله ای که بر عهده ام باشد و هر تلاشی باشد برای اعاده حیثیت آنها خواهم کرد که حق ضایع شده اینها بازستانده شود اگر خدا کمکم کرد خدا را سپاس میگویم و اگر خدا نخواست ، لایق این نبودم که اثر کند تلاشم و باز خدا را سپاس می گویم که توفیقم داد تا غیرتی بکشم و دفاع کنم از کسی که احساس میکنم حق او ضایع شده اما هرگز کسی را متهم نمیکنم، دینی که از شورای نگهبان سراغ داریم ایجاب می کند هرگز به فکر سروصدا ، به فکر برهم زدن آرامش ، به فکر چیزی نباشم و نباشیم.

وی در ادامه گفت، شما هم این فکر را داشته باشید دین شورای نگهبان و انشالله هیئت نظارت مرکزی ایجاب میکند که رصد کنند و به شکایت اینها رسیدگی کنند و انشالله از این به بعد اگر گزارش درستی داریم منتقل می کنیم و خدای ناکرده حق کسی ضایع نشود

ملک حسینی افزود، روحانیت معظم ، سروران معظم ، ریش سفیدان دفاع از حقوق انسانها وظیفه یک نفر نیست وظیفه انسان است هرکس توانست باید تلاش کند حق کسی ضایع نشود اما شاخص هایی که شورای نگهبان تفسیر می کند شاخص منفی فتنه ، شاخص منفی نفوذ ، شاخص منفی بی التزامی به دین ، بی التزامی به نظام جمهوری اسلامی ، بی التزامی به ولایت ، اینها شاخص هاست هرکس نداشته باشد بی شک نمی تواند وارد مجلش شود ، روشن است مجلس مجلس جمهوری اسلامی است اگر کسی به جمهوریت نظام یا به اسلامیت نظام با تمام فاکتورهای مثبت آن اعتقاد نداشته باشد برای چه به مجلس برود؟ او اعتقاد به این عنوان ها ندارد اما نعوذ بالله خدایا تو من را ببخش اگر روزی سخنی گفتم و حرفی زدم امروز در برابر شما عذرخواهی می کنم از خدایم و از شما و سخنی گفتم که ناگهان اهل فتنه نیست فتنه گر قلمداد شود اهل فساد نبوده فاسد قلمداد شود اهل بی التزامی به دین نبود بی التزام به دین قلمداد شود بی التزام به ولایت نبود بی التزام به ولایت قلمداد شود ، از خدا عذر میخواهم و از هر کسی که زمانی گفته باشم عذر میخواهم ، خواهیم مرد مگر می شود بار شکست شخصیت انسان ها رو به قیامت برد؟

آیت الله ملک حسینی گفت، در روایت است اگر انسان به کسی تهمتی بزند بدتر از لیاقتش او را در محشر وارد می کنند و بر تلی از آتش لحظه به لحظه می سوزد و این پوست عوض می شود و می سوزد تا از این مذمه خارج شود.

این استاد حوزه افزود، پس خواهش می کنم ، توصیه میکنم به کاندیداهای محترم و عزیزانی که طرفدار این کاندیدها هستند در رعایت سلم و در مسیر قانونی اعتراضات خود را مطرح کنند و هرکس غیرتی دارد فرقی نمی کند امر به معروف و نهی از منکر ، دفاع از حقوق انسانها بر همه واجب است نه بر نماینده ولی فقیه یا بر فرمانده سپاه یا بر استاندار یا بر فرماندار هرکس شرف دارد غیرت دارد دین دارد وظیفه دارد که چنان چه حق کسی در حال ضایع شدن است تلاش کند

وی یاداور شد؛ اما تلاش به معنای بی ادبی ، جسارت ، حمله ، سر وصدا و برهم زدن نظم اجتماعی نیست. به هیچ کس اجازه داده نخواهد شد که نظم اجتماعی را برهم بزند. با حفظ نظم اجتماعی باید حقوق عزیزانی را که خدای ناکرده حقوقشان ضایع شده – همه نه بعضی ، کاری به اسم شخصی و فردی کاری ندارم – باید ادا شود و از خدای بزرگ می طلبم که این توفیق را به همه ما ادا کند تا تلاش کنیم برای جلوگیری از ضایع شدن حق و اگر هم نتوانستیم شکر کنیم خدا را که رگ غیرت ورزی به ما داد توانستیم تلاش کنیم برای دفاع از حق یک انسان ولو اینکه موانع به شما اجازه ندهند.

پروردگارا بازهم تو را شکر میگوییم که به ما توفیق حضور در چنین جلسه­ی باشکوهی را به ما عطا کردی.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • Mohammad گفت:

  Ham Khosh fekere, ham khosh ghyafe.

 • فرشید مومن نسب گفت:

  درود بر شما.

 • ب.الف گفت:

  جالبه

 • موسوی گفت:

  روز بروز بیشتر شیفته جوانمردی و نجابت این مرد بزرگ می شوم. انسانی که به حق الناس اهمیت فراوان می دهند. درود بر شرف سید شرف الدین که حقا این اسم برازنده ایشان است.

 • نصیری جهان اباد عنایت اله گفت:

  درود بر شرف و غیرتت ودرود برروح پرفتوح پدرت که به شایستگی نامت را شرفالدین گذاشت.

 • بخشوده گفت:

  درود بر این انسان فرزانه و سید محترم .خدا را شکر که در مملکت کسی پیدا شد که از حق مردم حرف زده

 • ناشناس گفت:

  درود بر آیت الله ملک حسینی

پربازديد