تاریخ درج خبر : 1394/10/30
کد خبر : ۵۳۰۵۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری مراسم روز هوای پاک در کهگیلویه و بویراحمد

 29دی روز هوای پاک باشعار نقش من درحفظ هوای پاک درکهگیلویه وبویراحمد با اعلام اهم برنامه های این هفته برگزارشد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد ـ 29 دی روزهوای پاک است ، درحالیکه بیشترین شهرهای ایران خصوصا تهران هوایی ناسالم راتجربه می کند سالها پشت سرهم می آیند و می روند . هرسال مراسم هوای پاک باشکوهترازسال قبل برگزارمی شودواما شهرهای ما آلوده تر و آلاینده های هوا بیشتر و نفس کشیدن سخت تر…..هفته هوای پاک درقالب کلمات و واژه های هوای پاک برگزار می شود به امید انکه در واقعیت نشانه ای از آن به وجود بیاید.رفاه بیشتر پیشکش . اگر چاره ای برای آلاینده های هوا اندیشیده نشود و مشارکت مردم تسهیل نشودچه بسا روزی رسد که حسرت نفس کشیدن در هوای آزاد را داشته باشیم با وجود این مشکلان نقش من در حفظ هوای پاک چیست ؟ این شعاری است که برای روز هوای پاک در سال 94انتخاب شده است تا شاید تلنگری باشد به خود که اقدامی انجام دهیم قبل از آنکه دیر شده باشد.
آب و هوای مطبوع در کهگیلویه وبویر احمدمیراث حیاتی است که مدیون بلوط های زاگرس بعنوان ریه های تنفسی ایران شهرت دارد.
اینک در روز هوای پاک تماشای آسمان آبی جنگل های بلوط در خواب آرامیده و لبخند ستیغ های برف دنارا بیشتر از پیش قدردان بوده و از آلودگی محیط زیست بویژه تخریب جنگل ها این سربازان سبزفام عرصه حیات جلوگیری کرد.
مراسم هفته هوای پاک در جای جای استان کهگیلویه وبویر احمد با در دستور قرار گرفتن برنامه های زیر در تمامی شهرستانها برگزار شد.
تشکیل جلسه با تشکل های مردم نهاد ، آنالیز خروجی اگزوز خودروها برگزاری جشن هوای پاک در مدارس شهرستانهای استان برگزاری مسابقه نقاشی در کانون های پرورش فکری کودکان ونوجوانان،کنترل و پایش واحدهای صنعتی و تولیدی و…
این مراسم تا روز 5/11/94 پایان برنامه هوای پاک ادامه خواهد داشت..

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد