تاریخ درج خبر : 1394/11/01
کد خبر : ۵۳۰۶۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -
جهانگیر ایزدپناه

«توصیه‌ها و رهنمون‌های انتخاباتی»

سایت استان: جهانگیر ایزدپناه

با یک بنده خدایی دیداری داشتیم پس از سلام و علیک و احوال پرسی به اصطلاح هندوانه ای زیر بغل مان گذاشت و گفت : شما تحصیلاتی دارید و با تجربه اید و…. چه توصیه و رهنمودی برای موفقیت در انتخابات مجلس را دارید. ما مثل بقیه آدمیزاد هم از تعریف و تمجیدش خوشمان آمد و هم دو دوتا چهار تا کردیم که اگر قبول شوند بالاخره در یک جایی به دردمان می خورد .
شروع کردیم به برشمردن برنامه انتخاباتی و وظیفه ی نماینده که : نماینده باید مومن ، درستکار و با مردم باشد و اهل علم و مطالعه باشد ، بر حوزه ی انتخاباتی خود و مشکلاتش اشراف داشته باشد و در زمینه ی مسائل فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی مطلع وکوشا باشد ،در مسائل داخلی و بین المللی صاحب نظر و مسلط باشد ، به مشکلات صنف های مختلف مثل کشاورزان ، دامداران ، معلمان ، پرستاران ، کارمندان و همه ی مردم رسیدگی کند ،شعارهای تبلیغاتی غیر منطقی و غیر ممکن ندهد .مردانه قول بدهد اگر قبول شد همه ی پست ها را از مدیریت گرفته تا آبدارچی ، دربان و نگهبان در اختیار قوم و خویشان و همفکران و هم طایفه ای های خود قرار ندهد ، همیشه به فکر مشکلات مردم باشد و همزمان که به مشکلات مردم رسیدگی می کند کلان نگر هم باشد ، طرح ها وبرنامه های عمده ای برای استان داشته باشد تا به تدریج استان دگرگون شود ، نظرات و پیشنهادات مثبت از جانب مردم را بپذیرد ، اهل تعامل و گفتگو با مخالفان خود نیز باشد ، در مسائل ملی و بین المملی هم فعالانه شرکت جوید ، شایسته سالاری را مد نظر داشته باشد ، در حفظ هویت و فرهنگ ایرانی اسلامی مردم خود کوشا باشد و با نخبگان و متخصصین هم در ارتباط و مشورت باشد ….
خلاصه این چانه ی پر چونه ی ما حسابی گرم شده بود و داشتیم با حرارت و جسارت فک میزدیم و برنامه پردازی و تئوری بافی می کردیم و وظائف و مسائل و خصائل نماینده را بر می شمردیم که متوجه شدیم این دوست ما عصبی ست و بی حوصلگی به خرج می دهد و می حواهد افاضات و کلام نا تمام و منعقد نشده ی ما را قطع کند . خلاصه کار به جایی رسید که نگاهی (همچون نگاه عاقل اندر سفیه) به ما انداخت و حرف های دلش را نثار ما کرد و گفت :” هنوز پیر پیر نشده ای اما انگار حواست جمع و جور و تیز و نکته گیر نیست . منظورم این بود که علاوه بر تبری واعلام تنفر از فتنه 88 چه اقدامات دیگری انجام دهیم تا موفق به تایید صلاحیت شویم ؟ اما جناب عالی شروع کرده ای صغری و کبری می بافی که نماینده باید چنین و چنان باشد و چنین وچنان کند!”
خلاصه این دوستمان بد جوری زد تو ذوق ما و حالیمان کرد که من خیلی از مرحله پرتم و او در عالمی سیر میکند و من در عالمی دیگر . ا و به فکرتایید صلاحیت است ومن دارم با آب وتاب وظایف نماینده را برمیشمارم .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بئاتریس گفت:

    احسنت .زیبا و نکته سنج و مختصر و مفید.فتنه و بصیرت فعلا اصطلاحاتی اند مانند تنور .بعضی را میسوزانند و برای بعضی نان دارند.

  • ناشناس گفت:

    در این اوضاع رد صلاحیت های فراوان ودلسردیها بعد از آن این طنز خوب ولازم بود تا تنوعی باشد

پربازديد