تاریخ درج خبر : 1394/11/01
کد خبر : ۵۳۰۶۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

خرده‌فروشی مواد و اختلافات ملکی دو جرم با آمار بالا در شهرستان لنده

دادستان عمومی و انقلاب لنده گفت: اختلافات ملکی و خرده‌فروشی مواد مخدر بیشترین آمار جرم در این شهرستان را به خود اختصاص داده است.

 

احمد سعادتیان در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در لنده با اشاره به جایگاه و اهمیت انتخابات در کشور، گفت: تأمین امنیت انتخابات و رصد فعالیت‌های کاندیداها از مهمترین وظایف دستگاه امنیتی خصوصاً دستگاه قضا و ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی است.

وی افزود: با حفظ امنیت و بسترسازی لازم برای حضور مردم می‌توانیم شور و نشاط انتخاباتی را در جامعه و ایام انتخابات مشاهده کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنده تصریح کرد: یکی از عمده مباحث و مشکلاتی که در سطح استان و شهرستان ما وجود دارد بحث قومی و قبیله‌ی بوده که برای استان و شهرستانی به این قدمت نگران‌کننده است.

سعادتیان یادآور شد: در انتخابات اخیر از همه طوایف و تیره‌های موجود ثبت‌نام شد که در ادامه مراحل ثبت‌نام تعداد زیادی از ثبت‌نام‌کنندگان تأیید، رد و یا احراز صلاحیت شدند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها و فضای مجازی نقش بسزایی در تشویق و ترغیب مردم به حضور در انتخابات دارند و نباید با انتشار برخی اخبار کذب و بدون منبع موثق باعث تشنج و یا درگیری‌های سیاسی شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنده با بیان اینکه در شهرستان لنده جرم و تخلف قضایی وجود ندارد، گفت: با توجه به اهمیت انتخابات، هر کسی در هر جایگاه و منصبی که در این حوزه تخلف و یا نقض قانون انجام دهد با برخورد از سوی دستگاه قضایی رو‌به‌رو خواهد شد.

سعادتیان افزود: ستاد پیشگیری از وقوع جرم در راستای ایجاد امنیت و آرامش و از بین بردن پدیده‌های بزه‌کاری راه‌اندازی شده که نیازمند توجه و حمایت کامل دستگاه‌ها و نهادهای امنیتی است.

وی ادامه داد: اختلافات ملکی و خرده‌فروشی مواد مخدر بیشترین آمار جرم در شهرستان را به خود اختصاص داده است.

دادستان عمومی و انقلاب لنده تبیین کرد: بیشترین رِنج سنی فروش مواد در شهرستان 17 الی 18 به بالا بوده که جای تأسف دارد.

این مسئول توضیح داد: اعتیاد بنیان خانواده و اجتماع را دچار تزلزل می‌کند و نسل جوان جامعه را به سمت تنبلی و سستی سوق می‌دهد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنده تصریح کرد: بحث اختلافات ملکی بیشتر در فصل کشت در این شهرستان وجود دارد.

وی یادآور شد: کلاهبرداری و سرقت در سطح شهرستان لنده وجود ندارد و شهرستان از این لحاظ در امنیت کامل است.

فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد