تاریخ درج خبر : 1394/11/03
کد خبر : ۵۳۰۷۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

قرار گرفتن دو دانشمند دانشگاه یاسوج در بین نخبگان علمی جهان

دو دانشمند دانشگاه یاسوج در بین یک درصد نخبگان علمی جهان قرار گرفتند.
معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج گفت: دو دانشمند دانشگاه یاسوج در رشته های در زمره یک درصد دانشمندان و نخبگان برتر دنیا قرار گرفتند.
به گزارش سایت استان، دکتر هجیر کریمی در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس داده های منتشر شده از پایگاه طلایه داران علم تامسون رویترز دکتر مهراورنگ قائدی و دکتر اردشیر شکرالهی اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج در رشته شیمی به دلیل استناد به مقالات علمی آنها در بین یک درصد دانشمندان جهان قرار گرفتند.
وی با اشاره به نحوه این انتخاب، بیان کرد: پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز ( ISI – ESI ) بر اساس فعالیت 10 سال اخیر پژوهشگران به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر دنیا می پردازد و هر دو ماه یک بار براساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل به روز رسانی می شود.
کریمی ادامه داد: معیار انتخاب پژوهشگران برتر دنیا، تعداد استنادهای صورت گرفته به تولیدات علمی آنها در رشته و حوزه های موضوعی 22 گانه است.
معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج تصریح کرد: پژوهشگرانی که بر اساس مقالات چاپ شده خود بالاترین استناد را داشته اند مرتب سازی و سپس یک درصد برتر در حوزه های موضوعی مختلف انتخاب و به عنوان نخبگان برتر معرفی می شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سید رضاشیبانی زاده گفت:

    امیدوارم که همیه هم استانیهایم دریاسوج همیشه مثل یه دانشمندبدرخشند وبااقتدار به ملت خیش خدمت کنند.

  • ارمین گفت:

    نمیدونم چرا اینقد نژاد پرستی در بین ما رواج داره..برادر من مهم موفقیت و افتخار افرینی این عزیزان است..اهل اینجا و انجا بودن چ فرقی داره…چ بسیار عزیزانی ک در روستاهای دورافتاده ب درجات بالای افتخاری رسیدن و متاسفانه ب علت همین موضوعات واهمیت ندادن و در حاشیه قرار گرفتن از کشور رفتند..بهتره با حمایت همه و درخواست از دولت برای کمکهای چ مادی و معنوی این عزیزان رو یاری کنیم..

  • ناشناس گفت:

    سلام این دو نفر هم نورآبادی هستند افتخار دانشگاه یاسوج هستند نورابادیها نه از استان فارس استفاده میکنند نه کهگیلویه وبویراحمد قبولشان دارند از اینجارونده از اونجا مونده

پربازديد