تاریخ درج خبر : 1394/11/03
کد خبر : ۵۳۰۷۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد 28درصدی گونه‌های حیات‌وحش منطقه حفاظت‌شده خائیز کهگیلویه

رئیس محیط‌زیست کهگیلویه از رشد 28درصدی گونه‌های حیات‌وحش منطقه حفاظت‌شده خائیز در یک سال خبر داد.

سید قدرت‌الله علیپور در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته هوای پاک برگزار شده بود افزود: وجود هر نوع آلاینده در هوای آزاد که زندگی انسان‌ها را خطر اندازد آلودگی هوا محسوب می‌شود.

وی در خصوص اهمیت هوای پاک بیان کرد: انسان می‌تواند به مدت پنج هفته بدون غذا و پنج روز بدون آب زنده بماند اما بدون تنفس هوا پنج دقیقه امکان زندگی برای او مقدور نخواهد بود.

رئیس محیط زیست کهگیلویه عنوان کرد: پنج عنصر آلاینده هوا از جمله مونوکسید کربن، دی اکسیدکربن، دی اکسیدگوگرد، دی اکسید نیتروژن و هیدروکربن نسوخته باعث آلایندگی هوا می‌شوند که این گازها متساعد از اگزوز خودروها، کارخانجات، نیروگاه‌ها، وسایل گازسوز خانگی، و نیروگاه‌های تولید برق می‌باشد.

علیپور تصریح کرد: بر اثر آلودگی هوا بدن انسان منجر به دو بیماری که یکی منجر به مرگ و دیگری باعث کوتاه شدن عمر می‌شود.

وی در ادامه با توجه به شعار امسال هوای پاک« نقش من در حفظ هوای پاک» به تشریح برنامه‌های این اداره در هفته هوای پاک پرداخت و برگزاری جشن هوای پاک در یکی از مدارس شهر، دیدار با ائمه جمعه، برگزاری مسابقه نقاشی در مدارس، آموزش مسائل زیست محیطی توسط کارشناسان در مدارس، نشست خبری با اصحاب رسانه و نشست مشترک محیط‌بانان با مردم منطقه حفاظت‌شده خائیز با روستاهای حاشیه آن در راستای توجه به مسائل زیست محیطی را از جمله برنامه های این اداره در هفته هوای پاک عنوان کرد.

علیپور از رشد جمعیت گونه‌های حیات‌وحش منطقه حفاظت شده خائیز در طی سالجاری خبر داد و افزود: در طی یک سال 28درصد رشد جمعیت حیات وحش داشتیم که این رشدی چشمگیر و بی نظیر در کشور بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به همه کمبودها و وسعت 28هزار هکتاری منطقه حفاظت شده خائیز، محیط بانان این منطقه با تمام تلاش از این منطقه حفاظت می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد