تاریخ درج خبر : 1394/11/03
کد خبر : ۵۳۰۷۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

تشریح پروژه های عمرانی واقتصادی دهه فجر امسال

همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه فجر در سال ۱۳۹۴ تعداد ۱۲۵ پروژه و طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۷۳۰ میلیارد تومان در بخشهای مختلف شهرستان بویراحمد به مرحله بهره برداری و یا کلنگ زنی می رسند .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری محمدکاظم نظری گفت: بیشتر این طرح ها و پروژه ها در حوزه های مختلف آب روستایی و شهری، کشاورزی ، برق رسانی ، آموزشی ،راهسازی ،خدمات بهداشتی و درمانی خدمات شهری و روستایی و اجرای طرح های روستایی می باشند.
فرمانداربویراحمد ابراز امیدواری کرد وگفت: با بهره برداری از این طرح ها و برخورداری مردم شهرستان از مواهب چنین طرح هایی بیش از پیش شاهد تحول و شکوفایی بیشتری در سطح شهرستان باشیم .
بالاترین مقام اجرایی شهرستان اشتغال زایی ایجاد شده ناشی از طرح ها و پروژه ها را ۱۸۹۴ نفر عنوان کرد وگفت: با توجه به سیاست دولت تدبیر و امید مبنی بر اتمام طرح هابا پیشرفت فیزیکی بالا تعداد ۱۱۸ پروژه و طرح اقتصادی به مرحله بهره برداری می رسند که از این تعداد ۹۴ پروژه عمرانی و ۲۴ طرح کارخانه اقتصادی می باشند که مابقی طرح گلنگ زنی میباشند.
وی گفت: اعتبار هزینه شده جهت افتتاح و اتمام طرح های پروژه های مذکور ۱۲۴ میلیارد تومان است.
فرماندار بویراحمد باتاکیدبه نرخ بیکاری شهرستان گفت: اشتغالزایی طرح های اقتصادی و پروژه های عمرانی قابل افتتاح ۱۰۴۴ نفر می باشد که سهم اشتغال زایی پروژه های کلنگ زنی نیز ۸۵۰ نفر میباشد.
فرمانداربویراحمدگفت: از پروژه های مهم و قابل ذکر آماده افتتاح می توان به اجرای آبیاری قطره ای روستاهای حسین خانی کاکان و دشتروم و اجرای آبیاری تحت فشار مختار در بخش کشاورزی و احداث مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی چیتاب و آبرسانی به روستای بلوط کاران در حوزه آبرسانی و گاز رسانی به مجموعه روستاهای کاکان و راهمالی و اجرای بیش از ۳۳ پروژه در بخش برق رسانی مثل اصلاح و بهینه سازی موردراز علیا ،سرود جنوبی ،حیدرآباد لوداب ، فیروزآباد ، آب بهار ،مختار و توسعه و احداث سروک ، دلی اولاد علی مومن ،نرگاه می توان اشاره نمود. افتتاح سالن ورزشی قائم آل محمد یاسوج و استاندارد سازی مدرسه راهنمایی فرهنگیان یاسوج و در حوزه راهسازی می تواند به بهسازی وآسفالت راه باغچه – سادات امام زاده علی (ع)با اعتبار یک میلیارد تومان و بهسازی و آسفالت را میر غضب به مرد خدا و نیز راه رون به جوکار و تاکسیسه به مورزرد زیلایی اشاره نمود.
رییس شورای اداری شهرستان با اشاره به نقش زیرساختها درتوسعه گفت: در بحث آماده سازی زیرساختهای شهرکهای صنعتی می توان به احداث خط انتقال برق دو مداره شهرک صنعتی سقاوه و زیرسازی و آسفالت معابر شهرک صنعتی شماره ۳ یاسوج اشاره نمود.
وی گفت در حوزه ورزشی ۲ پروژه زمین چمن شهدای یاسوج و کاکان با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری می رسند همچنین در بحث خدمات شهری شهرداریها می توان بهسازی معابر و احداث پارک شهرداری مارگون و روشنایی معابر مرکزی سطح شهر و بازگشایی فاز ۲ خیابان جمهوری شهر یاسوج را اشاره نمود.
فرماندار بویراحمدتصریح کرد: اجرای طرح هادی (بیس و آسفالت ) بیش از ۱۲ روستا با اعتباری بالغ بر ۷۳۱۰۰ میلیون ریال آماده بهره بردای می باشد.
ایشان با اشاره به گرامیداشت دهه ی مبارکه فجر اظهارکرد: ۲۵ طرح اقتصادی کوچک و بزرگی با اعتباری بالغ بر ۶۸۵ میلیارد تومانو اشتغالزایی ۱۱۳۵ نفر آماده بهره برداری و کلنگ زنی هستند که ۲۴ طرح برای افتتاح و ۱ طرح برای کلنگ زنی تدارک دیده شده است .
فرماندار بویراحمد گفت: با توجه به اینکه صنعت یکی از بازوان اصلی تولید اشتغال هست امیداوریم با افتتاح این طرح ها و کارگاههای تولیدی گام های موثری در اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برداشته شود.
فرماندار بویراحمد مهمترین طرح ها و کارگاههای تولیدی قابل افتتاح را گلخانه صیفی جات و احداث کارخانه جوپرک واقع در شهرک فرودگاه با اعتبار ۱۴۰۰۰ میلیون ریال با مشارکت بانک کشاورزی و بخش خصوصی،افتتاح چندین طرح پرورش ماهی و کارگاه تولید لوازم بهداشتی چینی با اعتبار نزدیک به ۲ میلیارد تومان و کارگاه تولیدی انواه جعبه پلاستیکی حمل و نقل و کارخانه تولید نان حجیم با اعتبار ۴ میلیارد تومان و خط گرانول بازیافتی با مشارکت بانک صنعت ومعدن و بخش خصوصی،عنوان کرد.
وی افزود: مهمترین طرح اقتصادی که در این ایام کلنگ زنی می گردد کارخانه فولاد دنا آسیا و کنسانتره ، گندله آهن اسفنجی با اعتباری نزدیک به ۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۸۵۰ نفر در شهرک صنعتی سقاوه بخش مارگون می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد