تاریخ درج خبر : 1394/11/04
کد خبر : ۵۳۰۸۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

پیمانکاران فاقد مهارت در راس پروژه‌های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد

در جلسه شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد به کارگیری پیمانکاران فاقد مهارت در پروژه‌های عمرانی استان مورد انتقاد قرار گرفت.
جلسه شورای فنی استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز با حضور حسن نوروزی معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، نیک‌اقبالی معاون امور عمرانی استاندار و سایر دستگاه‌های استان به منظور بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان‌های لنده‌، چرام و کهگیلویه و همچنین بررسی وضعیت بیمارستان 52 تختخوابی و ساختمان فرمانداری لیکک تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه مشکلات بیمارستان لیکک مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم حل مشکلات آن تأکید شد که رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به وجود مشکلات در اجرای این پروژه گفت: در اجرای این پروژه مشکلات و عدم رعایت اصول فنی از سوی مشاور طرح مشهود بود که قرار داد مشاور لغو شد.

در ادامه پژمان نیک‌اقبالی با انتقاد از عدم رعایت اصول فنی در برخی پروژه‌های عمرانی گفت: در برخی از این پروژه‌ها مانند سالن چند منظوره روستای چنگلوا هزینه‌های زیادی صرف شده اما به دلیل عدم رعایت الفبای فنی، شورا تصمیم به تخریب این پروژه گرفته است.

معاون امور عمرانی بیان کرد: از ادامه روند احداث پروژه‌های مشکل‌دار تا زمان رفع نواقصات فنی آنها جلوگیری می‌شود.

حسن نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با ابراز نگرانی از کیفیت پایین پروژه‌های عمرانی استان، افزود: اعتبارات برخی از این پروژه‌ها به صورت ملی تأمین می‌شود که گرفتن این اعتبارات کار سخت و دشواری است.

وی خواستار نظارت بیشتر دستگاه‌ها بر پروژه‌های عمرانی شد و تصریح کرد: دستگاه‌های ناظر نظارت بیشتری بر پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی داشته باشند.

محمود باقری در ادامه با انتقاد از عملکرد راه و شهرسازی در پایین بودن کیفیت پروژه‌های عمرانی، افزود: وقتی راه و شهرسازی خود به عنوان متولی نظارت، عملکرد مناسبی در احداث پروژه‌های عمرانی ندارد چه انتظاری از سایر دستگاه‌ها است.

مدیرکل گردشگری تصریح کرد: سال گذشته 200 نیروی فنی در راه و شهرسازی جذب شدند اما هیچ نظارتی بر پروژه‌های عمرانی ندارند و همین امر مشکل‌‌ساز شده است.

حسن فدایی مدیرکل راه و شهرسازی علت پایین بودن کیفیت پروژه‌های عمرانی استان را به‌کارگیری پیمانکاران فاقد دانش و مهارت دانست و بیان کرد: پیمانکارانی که در استان هستند فقط پیمانکاران کاغذی هستند و بدون داشتن تخصص در مناقصه برنده می‌شوند.

وی بیان کرد: کسانی که در مناقصه برنده می‌شوند بدون داشتن تخصص لازم و آشنایی با ساخت و ساز و اصول فنی، پروژه‌ها به آنها واگذار می‌شود و ساخت و ساز غیر فنی انجام می‌شود.

فدایی در پاسخ به جذب نیرو از سوی مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی، گفت: افرادی که جذب راه و شهرسازی بودند مسئول فنی نبودند بلکه 280 نفر راننده برای این اداره کل جذب شد.

49 پروژه عمرانی کهگیلویه، چرام و لنده مورد بررسی قرار گرفت که ضعف در اجرای برخی از این پروژه‌ها باعث نگرانی و عدم رضایت مسئولان استان از ادامه اجرای آنها شد.

فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بویراحمد گفت:

    آقای فدایی کاملا درست می فرمایند و از بدو ورود ایشان پروزه های راه و شهرسازی به پیمانکاران کاملا تخصصی و توانمند واگذار شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

پربازديد