تاریخ درج خبر : 1392/05/16
کد خبر : ۵۳۰۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

کسب هفت رتبه دورقمی کنکور 92 توسط دانش آموزان گچساران

سایت استان: مدیر آموزش و پرورش شهرستان گچساران از کسب هفت رتبه دورقمی در کنکور سراسری در سال جاری توسط دانش آموزان گچسارانی خبرداد.

یدالله مرادی در جمع خبرنگاران گفت: این تعداد در سال گذشته یک نفر بوده که باتوجه به کسب این موفقیت ارتقاء چشمگیری در سطح آموزشی مدارس گچساران شکل گرفته است.

1452545214

مرادی افزود: با ارزشیابی که از امتحانات نهایی دانش آموزان دوره متوسطه به عمل آمده است رتبه علمی دانش آموزان گچساران 2.7 درصد با استناد به داده های آماری استان کهگیلویه و بویراحمد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های که طی دو سال گذشته صورت گرفته در آموزش و پرورش گچساران از تیرماه هرسال کلیه برنامه های آموزشی مدارس شهرستان گچساران تدوین شده و در اختیار مدارس قرارداده شده است.

این مسئول همچنین از ایجاد هشت مدرسه عشایری برای نخستین بار در آموزش و پرورش شهرستان گچساران خبرداد و افزود: این مدارس در حال حاضر در حال تجهیز به وسایل مورد نیاز و تدوین برنامه های آموزشی سال تحصیلی جدید هستند.

مرادی با بیان اینکه از سال جاری دیگر مدارسی با عنوان راهنمایی در کشور وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: از این پس دوران تحصیلی دانش آموزان به دو دوره شش ساله متوسط اول و متوسط دوم تبدیل شده است.

وی از آغازدوره آموزشی برای دو پایه اول متوسطه از 26 مرداد خبرداد و یادآورشد: با توجه به جدید بودن محتوای کتاب های درسی این دو پایه، این دوره آموزشی برای معلمان مربوطه برگزار خواهد شد.

مرادی رشد جمعیتی دانش آموزان در هنرستان های گچساران از 36درصد به 42 درصد را نشان از علاقمندی دانش آموزان به رشته های فنی عنوان کرد وافزود: با برطرف شدن مشکل فضای فیزیکی هنرستان فنی آموزش و پرورش که در تصرف یکی از دانشگاه های خصوصی گچساران است مشکلی در فضای آموزشی این دانش آموزان وجود نخواهد داشت.

وی یادآور شد: تاکنون 90 درصد از سازماندهی مدارس شهرستان گچساران صورت پذیرفته است و تعمیرات فضای فیزیکی توسط آموزش و پرورش و نوسازی مدارس در حال انجام است

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد