تاریخ درج خبر : 1394/11/04
کد خبر : ۵۳۰۸۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار کهگیلویه: سمغان شهرک می‌شود

فرماندار کهگیلویه با اشاره به وضعیت بلاتکلیف چند ساله منطقه سمغان گفت: طرح الحاق سمغان به شهر دهدشت تهیه شده و پس از برگزاری انتخابات اجرایی خواهد شد.

علی پوزش در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بلاتکلیف منطقه سمغان اظهار داشت: طرح الحاق سمغان به شهر دهدشت تهیه شده و پس از برگزاری انتخابات اجرایی خواهد شد.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه خدمات‌رسانی به این منطقه تلفیقی از شهری و روستایی است افزود: با توجه به واقع شدن این منطقه در حریم شهر مکاتباتی در راستای الحاق شدن انجام شده و نتیجه این پیگیری بعد از انتخابات مشخص می‌شود.

پوزش افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده و با توجه به طولانی بودن پروسه تعیین تکلیف زمین‌های کشاورزی حریم سمغان تا شهر پس از طی مراحل این منطقه به شهرک تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه تا قبل از تعیین تکلیف، خدمات‌رسانی به این منطقه مطابق روال گذشته ادامه دارد گفت: شهرداری موظف است دو بار در هفته نسبت به جمع‌آوری زباله‌های سمغان اقدام کند.

پوزش همکاری مردم در ارائه خدمات را ضروری خواند و تصریح کرد: از ساکنان روستا خواسته شده است طی نشستی، محل مناسبی برای انباشت زباله تعیین و به شهرداری معرفی کنند.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به رهاسازی زباله در مبادی ورودی و سطح خیابان‌ها افزود: به علت وسعت این منطقه، شهرداری در جمع‌آوری زباله با مشکل مواجه است بنابراین می‌طلبد مردم مکانی را مشخص و به شهرداری معرفی کنند تا جمع‌آوری زباله به موقع انجام شود.

پوزش تصریح کرد: در حال حاضر سمغان از اعتبارات بنیاد مسکن استفاده می‌کند و به رغم اینکه کد روستایی ندارد اما اعتبارت طرح هادی اختصاص یافته بیش از روستاهای دیگر است.

این مسئول اعتبارات سال جاری سمغان را 311 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی نفت و ماده 180 برآورد کرد و گفت: 50 درصد این اعتبارات تخصیص یافته و در بخش طرح هادی هزینه می‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سلنا سمغان گفت:

    سمغون همیشه بلاتکلیف بود و میماند اگه قرار باشه مردم زباله ها رو تو یه محل جمع کنند بهتره که جلوی ورودی شهر بریزند تا بالاخره یکی پیدا بشه به داد این مردم برسه

پربازديد