تاریخ درج خبر : 1394/11/04
کد خبر : ۵۳۰۸۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند استاندار از عملکرد بانکهای کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: صندوق توسعه ملی سهل‌الوصل‌ترین منبع جذب تسهیلات است اما عملکرد بانکهای این استان در این زمینه رضایت بخش نبوده است.

موسی خادمی در نشست شورای بانک ها که یکشنبه، چهارم بهمن ماه در یاسوج برگزار شد، افزود: از مهمترین دلایل ایجاد بانکها از جمله بانکهای صنعت‌ و معدن برای رونق بخشیدن معدن در این استان، بانک کشاورزی برای پیش برد بخش کشاورزی و بانک توسعه تعاون برای پیش بردن تعاونی در این استان است اما برای جذب تسهیلات عملکرد آنها مناسب نبوده است.

وی با اشاره به عملکرد نامناسب بانکهای این استان در جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی، بیان کرد: از ابتدای سالجاری بانکهای این استان نتوانسته اند 400 و 700 میلیون تومان اعتبارات صندوق توسعه ملی را جذب کنند که خجالت‌آور است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر مدیرعامل بانک ها به این فکر کنند که در صورت جذب نشدن این میزان اعتبار صندوق توسعه ملی از استان خارج می شود بدون شک تلاش خود را خواهند کرد مگر اینکه مدیرعاملی در این مورد کاملا بی تفاوت باشد.

خادمی تصریح کرد: مهمترین دلیل ایجاد این بانک ها انجام کارهای ویژه برای بخش های مختلف است یعنی مردم می‌توانند در دیگر شعب و موسسات بانکی سپرده 28 درصدی ایجاد کنند.

وی افزود: اگر بانک توسعه تعاون در جذب تسهیلات خود کم‌کاری کرد مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید نگران عدم جذب تسهیلات باشد و در سایر بخش ها نیز باید همین گونه باشد اما در حال حاضر نگرانی ما از عدم جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی توسط بانکهای عامل است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مدیران عامل بانک‌ها نباید نسبت به جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی بی‌تفاوت باشند باید با تشکیلات جلسات مختلف مشکل جذب این اعتبار را بررسی و برطرف کنند.

خادمی عنوان کرد: اگر در بخش جذب صندوق توسعه ملی عملکرد خوبی نداشته باشیم سال آینده اعتباری که به صندوق توسعه ملی در استان اختصاص داده می شود شاید کاهش یابد بنابراین همه دستگاههای اجرایی و بانک ها باید برای جذب این میزان اعتبار همکاری و تلاش داشته باشند.

وی اضافه کرد: اعطای تسهیلات ویژه برای بهسازی و بازسازی مسکن در دستور کار دولت است که تاکنون 50 درصد تسهیلات توسط بانکها در این استان پرداخت شده و باید تا 15 اسفند ماه 100 درصد اعتبارات بهسازی و بازسازی مسکن جذب و پرداخت شود.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد