تاریخ درج خبر : 1394/11/04
کد خبر : ۵۳۰۸۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -
جمشید ضرابی

آوردگاه «کهگیلویه بزرگ»، یکصدا موحد را فریاد می زنند

جمع کثیری از جمعیت 120 هزار نفری واجد شرایط رای در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعم از اصلاح‌طلب، اصولگرا، تشکل‌های سیاسی و قاطبه عظیم مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده منتظر ورود «موحد» به عرصه انتخابات این خطه هستند.

شهرهای مختلف کهگیلویه بزرگ با ترکیب آمار جمعیتی شهر و روستا افراد واجد شرایط رای در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید یک نفر را به عنوان گزینه نهایی این دوره برای حضور در خانه ملت انتخاب کنند.

شکل‌گیری جریان‌های سیاسی و میزان عملکرد افراد تأیید صلاحیت شده در این عرصه با توجه به شناختی که از داوطلبان حاضر در این آوردگاه بزرگ وجود دارد، تنها کسی که بتواند خیل عظیمی از هواداران را در کانون توجه قرار دهد فقط یک نفر کارآزموده است. این فرد باید به خواسته‌ها و سلایق متعدد افراد، جناح‌های سیاسی، خیل عظیم مردمی که روزانه به وی مراجعه می‌کنند، جوابگو باشد و آن هم کسی نیست جزء موحد، مرد سرنوشت‌سازی که کهگیلویه بزرگ بیش از پیش نام وی را صدا می‌زند.

در این مقاله سعی بر آن است تا میزان توانایی دیگر افرادی که در این عرصه به عنوان طیف فکری جناح موحد همانند( حاج عدل هاشمی و دکتر تقوی) هم پیمان و هم قسم شدند قبل از احراز صلاحیت ها مورد بررسی قرار گیرد.

در جلسه‌ای که به عنوان میثاق‌نامه که چند نفر شاخص دیگر در آن حضور داشتند، اعضا مبنا را بر این گذاشتند که در صورت تأیید موحد دیگر رقبا به نفع وی کنار روند و چند بند دیگر که نیازی به نوشتن در این نوشتار نیست.

آنچه که در این رهگذر موجب دغدغه خاطر موحد و طرفداران او شده وجود فرزند عالم برجسته، آمیر احمد تقوی در کارزار طیف همفکر موحد بوده که این امر قدرت تصمیم‌گیری را با توجه به ارادت و قرابت دیرینه‌ای که با خانوداه میراحمد تقوی دارند به صحنه کارزار انتخابات کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده با تردید مواجه کرده است.

نویسنده این مقاله بر این باور است که در تحصیلات و جایگاه علمی دکتر مصطفی تقوی، فردی تحصیلکرده صاحب سخن و نظریه‌پردازکه جزو نخبگان علمی کشور است، شکی وجود ندارد اما با احترام به قابلیت‌های غیرقابل‌انکار وی، از این نکته نباید غافل بود که گرد‌آوردن افراد موافق و مخالف، اصول‌گرا و اصلاح‌طلب و مردم دردمند را که هزاران مشکل و گرفتاری دارند در شخصیت فردی دکتر وجود ندارد.

در این زمینه نیاز است واقع‌بینانه جامع طرایق بررسی و دل‌نگرانی‌ها کنار گذاشته شده و در نتیجه فضا را برای حضور موحد فراهم کرد. در این زمینه جا دارد به این مقوله اشاره شود که موحد برای خدمت به مردم کهگیلویه بزرگ از سوی جناح رقیب به انواع و اقسام تهمت‌های ناروا و بداخلاقی‌ها متهم شد و حیات سیاسی خود را در این راستا، پایان یافته می‌دید اما خواسته‌ها و مطالبات مردم از وی موجب شد تا یکبار دیگر شانس خود را برای ورود به عرصه کارزار انتخابات بیازماید.

اطمینان خاطر داریم در صورت کوتاه آمدن و کنار گذاشتن پاره‌ای از موانع از سوی طیف موحد، دیگر کاندیداهایی که در صحنه انتخابات هستند چون به نتیجه انتخابات واقف بوده توان رقابت را ندارند و یکی پس از دیگری از صحنه خارج می‌شوند.

از سوی دیگر حاج عدل هاشمی دیگر نامزدی که صلاحیت وی از سوی شورای نظارت احراز نشده و در مرحله رسیدگی به اعتراض قرار دارد یکی دیگر از معذوراتی است که طیف فکری موحد با آن مواجه هستند. اما این نکته را باید یادآور شد که استقبال مردم از حاج عدل تا موقعی بود که آمدن یا نیامدن موحد در هاله‌ای از ابهام بود.

شخصیت، شهامت و توانایی حاج عدل هاشمی بر هیچ کسی پوشیده نیست که منشاء خدمات بسیار بزرگی برای منطقه و کشور بوده است. اما بر اساس میثاق نامه‌ای که در شهر شیراز منعقد شد امیدواریم همه با گذشت و در نظر گرفتن جمیع  نظرات، توقعات و درخواست‌های مردمی را لحاظ و زمینه حضور موحد در عرصه انتخابات کهگیلویه بزرگ فراهم کنند.

در پایان می‌توان به این نکته اشاره کرد که با حضور موحد در کهگیلویه بزرگ و اتکا به توانایی‌های فردی این شخصیت محوری بار دیگر این دیار شاهد گره‌گشایی از کارهای مردم خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بنی لو گفت:

  موحد قطعا نماینده مجلس دهم حوزه انتخابیه کهگیلویه،چرام،بهمئی و لنده در مجلس دهم می باشد

 • ناشناس گفت:

  مثل اینکه نویسنده از نظرات مردم کهگیلویه بی خبر است ضمنا میشه بگین کدوم سابقه سابقه عملکردی موحددر طول16سال نماینگی باعث شده مردم ایشون رو بطلبن؟؟؟؟

 • از چرام گفت:

  قحط الرجال است دیگر، اگر کسی نباشد قطعا می رود ولی اینکه چه می خواهد بکند مهم است و نویسنده محترم نگفته است که ایشان چه برنامه ای برای 120 هزار نفر دارد .اینکه در هر شهر چهار نفر را از خود راضی نگه دارد که نشد کار حداقل برای این دوره زمونه دیگه کاربردی ندارد.

 • بدبخت گفت:

  موحد فقط رفاه طلبان را می پذیرفت از فقرا بیگانه بود .دو تا فقیر را نام ببر که موحد پروبال داده باشه .در صورتی که رای موحد فقرا بودن مثل من که 16 سال متاسفانه بیش رای دادم ولی افسوس وصد افسو س.وشاید من بی خبر باشم.حلوای موحد دیگر شیرینی ندارد اگر برای خداست که برود وخیریه بزند ورنه بماند وببازد ..

 • غیرت گفت:

  به امید موفقیت مدیر ملی و بزرگ مرد کهگیلویه حاج یارنسب فرزندی از مندان

 • دانشجو گفت:

  کدوم اردوگاه، مگه ما نباید دیدگاه نویی داشته باشیم، تا کی اسیر این باند های تبلیغاتی شویم،آخه مگه ما نباید در کشور وقتی اسم نماینده مون رو میارن افتخار کنیم

 • دهدشتی گفت:

  آقای سردبیر سایت استان آیا میشه بگید آقا ی موحداز اقوامتونه یا از فامیلاتونو گذاشته سر کار که همش ازش مطلب میزنید

 • سید گفت:

  عزیزیان اگر نقدی بر نوشته بالا دارند منصفانه ومستدل بحث کنند وتوهین به کسی نکنند زیرا توهین به هرنوشته ای در واقع توهین به شخص توهین کننده است عزیزانی که موحد را ناچیز میدانند یا مغرضند ویا خیلی ناراحت از حضور موحد-اما بنظر بنده موحد خیرالموجدین است واقبال مردم به وی فراوان است جه من وبخواهم وچه نخواهم

 • ناشناس گفت:

  موحد شیر زمینه کهگلو داغشه نبینه

 • حسن حسینی گفت:

  آمدن موحدضمن اینکه مشکلی راحل نمیکند.بربدبختیهای کهگیلویه بزرگ می افزاید.شماواطرافیان آقای موحد ایشان رایکصدافریادمی زنید.اینرابدان اولا”آقای موحداگرتاییدشده باشد.برای اعاده حیث است وچون آدم عاقلی است به حوزه کهگیلویه نخواهدآمد.چون باتوجه به تشنجات پیش آمده وتقلبات درانتخابات دورهای گذشته مسئولین امنیتی وتجدیدمجددصلاحیت ایشان ازطرف شورای محترم نگهبان که باتوجه بهمواردقبل ایشان نمی آیدشما نمیدانم این وسط برطبل چه کسی میزنی امیدوارم درسخنانت رضای خداباش وهرآدم عاقلی که حرفهای شما رامیخواند ثوابی درآن نمیبیندارطرفی موحدهمان بهتر که ازعدل هاشمی کما فیالسابق حمایت کند چون همفکروهمآوا زدرمنافع هستند

 • ناشناس گفت:

  نویسنده این متن ازحال مردم دهدشت خبرداری که این متنو نوشتی!!!!!!!!!!کجامردم منتظرش هستن !!!!!!!!!مادیگه بیداریم

 • ناشناس12 گفت:

  سلام – موحد را باید به تاریخ سپرد و فراموش کرد – سلام بر دکتر مصطفی تقوی …..
  دیگه حنای موحد رنگی ندارد

 • زاپاتا گفت:

  مقاله یعنی تشریح یک ایده بطور علمی.علمی به این خاطر که از منطق و روش صحیح برای در میان گذاشتن این ایده با مخاطب پیروی شود. بهتر است هرچیزی را مقاله نپنداریم و سطح این اصطلاح را نزول ندهیم. کلمه ی یادداشت در این مواقع بهتر و مناسب تر است.
  در خصوص موحد و هاشمی و تقوی.. شوخی قشنگی بود.

 • دهدشت گفت:

  شما از کدوم صدا حرف میزنید
  کدوم شخصیت محور این همون موحد مرید پرور هست که عملکرد16سالش بر کسی پوشیده نیست شما حق ندارید زاییده مغز خودتو بخوای به مردم کهگیلویه تحمیل کنی و درقالب یه مقاله منتشر کنی ومتاسفانه امر مقاله نویسی شده یه وسیله که افرادی به خواسته ومنافعشون برسن.

 • دهدشتی گفت:

  این جناب نوسینده مگر سخنگوی کهگیلویه بزرگ است که این چنین از جانب مردم آن سخن می گوید؟مگر مردم کهگیلویه تعهد دادند که همیشه باید به موحد رای دهند؟موحد کدام گره گشایی استراتژیک از کهگیلویه را داشت که حالا بار دیگر گره گشایی کند؟این همه جمود بر یک فرد بیش از آنکه نشان از غمخواری برای مردم داشته باشد نشان از منافع شخصی دارد؟

 • ناشناس گفت:

  عدل هاشمی رد صلاحیت شده نه عدم احراز صلاحیت

 • عرفان1999 گفت:

  اولا این نوشته مقاله نبود و اصول اولیه مقاله چه از نظر حجم و چه از نظر محتوا رو را نداشت دوما من به عنوان نوجوان هفتادوهشتی 16 ساله که موحد رو ندیدم از این متن هیچ اطلاعاتی درباره لزوم ورود موحد به صحنه انتخابات کسب نکردم. ضمنا عجیب است که 120 هزار نفر را مشتاق موحد فرض نموده اید اگه یادتون باشه در انتخابات 82 تعدد کاندیدای اصلاحات بود که موحد تونست با شکسته شدن ارا به مجلس بره و موحد در رقابت با رقبای کاریزماتیک و محبوب همیشه به سختی تونست به خط پایان برسه گرچه در همه دوره ها رقیب قدری نداشت

  • یی گفت:

   آن گل که پژمرده شود از ناله بلبل در دامنش آویز که او را خبری هست //کدوم ادم عاقل است که در شرایط موجود موحد را بهتر از نیروهای صحنه انتخابات موجود به خصوص دکتر تقوی نداند. پروبالی که دکتر گرفته همه از وجود و جمایت موحد بوده. به هرحال اگر ترس از وجود موحد در حوزه کهگیلویه ندارید چرا برآشفته شدین.

  • یی گفت:

   عزیز 16 ساله نویسنده مطلب اورده جمع کثیری از جمعیت 120 هزار نفری. اما یقین داشته باش موحد در هرکدام از حوزه جنوب ثبت نام کنه رای اول است. کهگیلیه کهه دیگر جای خود دارد.

پربازديد