تاریخ درج خبر : 1394/11/05
کد خبر : ۵۳۰۹۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

یک هم استانی مدیر امور مالی شرکت نفت فلات قاره ایران شد

مهندس سعید حافظی مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، در حکمی مهدی زندی‌لک را به عنوان مدیر امور مالی این شرکت منصوب کرد.

در این حکم خطاب به آقای زندی لک آمده است: «نظر به تعهد، و تجارب ارزشمند جنابعالی از تاریخ صدور این اطلاعیه به سمت مدیر امور مالی شرکت نفت فلات قاره ایران منصوب می شوید. انشاءا… با استعانت از خداوند متعال و همفکری و استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در تحقق اهداف و برنامه‌های شرکت موفق و موید باشید.»

در این حکم بخشی از وظایف وی به شرح زیر اعلام شده است:

1- نظارت و سرپرستی کلیه واحدهای مالی طبق اصول و مقررات جاری و ارائه گزارش‌های لازم حسابداری مدیریتی و پیشرفت امور.

2- نظارت بر حسن اجرای مقررات و دستورالعمل‌های صادره به منظور حفظ مبانی انضباطی و حسن جریان امور.

3- حصول اطمینان از توازن و تعادل بودجه ریالی و ارزی با توجه به نیاز نقدینگی و تامین منابع مالی با در نظر گرفتن صرفه و صلاح شرکت، همچنین برنامه‌ریزی و سازماندهی بمنظور کنترل فعالیت‌های مالی شرکت مطابق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی.

4- اعمال سیستم‌‌های پیشرفته حسابداری صنعتی و مدیریتی در کلیه فعالیت‌های شرکت و تعیین و تشخیص هزینه‌های عملکرد، شاخص عملکرد، ارزش دفتری اموال، ارزش افزوده و سایر محاسبات صنعتی به منظور راهنمایی مدیریت شرکت جهت اطلاع از سود و زیان فعالیت‌ها و اتخاذ تصمیم به منظور بهینه نمودن شیوه عملکرد شرکت.

5- نظارت بر تنظیم فهرست کامل دارایی‌های منقول و غیرمنقول و اجناس موجود در انبارها و مراکز شرکت حصول اطمینان از به روز نگهداشتن اقلام دارایی‌ها.

6- نظارت کامل بر اجرای روش‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های مالی در حسابداری مناطق عملیاتی و دفاتر نمایندگی و حصول اطمینان از اجرای به موقع آنها.

7- مسئولیت مستقیم در زمینه تنظیم ترازنامه و حساب‌ها، عملکرد و سود و زیان شرکت و پاسخگویی به حسابرسان و بازرسان در مورد صحت ارقام ترازنامه و ادای توضیح و پیگیری تا زمان تصویب ترازنامه و حساب‌های عملکرد و سود و زیان توسط هیئت مدیره مجمع عمومی شرکت.

8- نظارت بر تهیه و نگهداری دفاتر رسمی شرکت و دفاتر معین در دفاتر مرکزی و مناطق عملیاتی و ترتیب پلمپ نمودن آنها و حصول اطمینان از ثبت اقلام دقیق و حفظ و نگهداری صحیح آنها.

9- نظارت، کنترل و حصول اطمینان از انجام صحیح و اصولی محاسبه نرخ هزینه‌های مختلف فنی / عملیاتی و خدماتی به منظور بازیافت آنها و یا پرداخت به شرکت‌های دیگر.

10- کنترل و حصول اطمینان از عملکرد حسابداری پرداخت‌ها مبنی بر تهیه و تنظیم، بررسی، کنترل و تایید اسناد مالی در ارتباط با پرداخت به حساب بستانکاران و ثبت، نگهداری، بستن، موازنه و تطبیق حساب‌های مربوطه در دفاتر مالی.

11- نظارت، سرپرستی و حصول اطمینان از انجام بررسی‌های و مطالعات لازم و ضروری در خصوص تعیین و کنترل مصرف بودجه سالیانه منطبق با ضوابط و خط مشی‌های مصوب، مشارکت، کنترل و ایجاد هماهنگی در مراحل مختلف تهیه و تصویب کتاب بودجه‌های سرمایه‌ای و جاری.

12- برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل آموزش کارکنان امور مالی و فراهم‌سازی و تمهیدات لازم جهت ارتقای سطح علمی و کارایی آنان.

13- نظارت، کنترل و تائید کلیه مکاتبات مالی، مطالعات و گزارش‌های اقتصادی، اعلامیه‌های مربوط به هزینه تولید و تنظیم ترازنامه و گزارش‌های توجیهی.

14- برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت، بر تجزیه و تحلیل عملیات مالی گذشته و جاری شرکت با استفاده از اصول و فنون مالی و حسابداری به منظور پیش‌بینی و برآورد هزینه‌های آتی شرکت جهت تعیین بودجه سالیانه و کنترل مصرف آن.

15- نظارت و کنترل بر عملکرد حسابداری کنترل اموال و حصول اطمینان از حفظ و نگهداری اسناد، مدارک و اطلاعات لازم جهت تشکیل پرونده برای کلیه دارایی‌ها و اموال منتقول و غیر منقول شرکت و نظارت بر صورت‌برداری و برکناری اموال حل و فصل مشکلات مربوط به انتقال اموال به شرکت‌های تابعه.

در پایان این حکم همچنین از زحمات آقای حسین جعفری در طول تصدی این سمت تقدیر و تشکر شده است.

گفتنی است، آقای مهدی زندی‌لک متولد سال 1350 شهرستان گچساران است. وی مدرک لیسانس خود را در سال 1376 در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه صنعت نفت تهران دریافت کرد. در همان سال در بخش امور مالی شرکت حمل‌و‌نقل و ترخیص کالای نفت تهران مشغول به کار شد و به مدت بیش از 6 سال در این شرکت حضور داشت.

وی سپس در سال 1384 به استخدام شرکت نفت و گاز اروندان درآمد و در قسمت تدارکات و امور کالا این شرکت به فعالیت پرداخت.

از جمله مسئولیت‌های آقای زندی لک تاکنون در این شرکت می‌توان به رییس خرید، سرپرست تدارکات کالا، رییس دفتر هماهنگی تهران، دبیر هیات مدیره، دبیر کمیته فنی بازرگانی و دبیر کمیسیون مناقصات اشاره کرد.
عصردنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دانشفر ابراهيمي گفت:

    انتصاب اقای لک را تبریک کفته توفیق روز افزون ایشان را از خداوند متعال خواهانیم

پربازديد