تاریخ درج خبر : 1394/11/06
کد خبر : ۵۳۰۹۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

عزت بویراحمد را وجه المصالحه بازیهای سیاسی خود نکنید

این روزها در حوزه بویراحمد و دنا حرف همه چیز هست جز کارآمدی کاندیداها و عملکرد آن ها در پست هایی که داشته اند.

تخریب و توهین به کاندیداهای رقیب توسط هواداران کاندیداها به حدی در حوزه بویراحمد و دنا افزایش پیدا کرده که صدای خود نامزدهای انتخابات را درآورده است.

در راستای تخریب کاندیداها توسط هواداران رقیب کانال معروف و محبوب لری گرام یادداشتی منتشر کرد که بسیار به جا بود و حرف دل خیلی از مردم استان و خصوصا بویراحمد و دنا را بیان کرد.

عزت بویراحمد این روزها کلید واژه بسیاری از تخریب هاست که با شناسایی این مهم صفحه لری گرام به آن پرداخته است.

یاداشت مورد نظر عینا به صورت زیر آمده است:

من بویراحمدم
لطفا مرا سیاسی نکنید

من بویراحمدم. یادگار اساطیر کهن، کی خسرو و جمشید جم. سرزمین بلوطهای هزارساله. دیار برف و آفتاب. سرزمین حماسه های ماندگار. همیشه ی تاریخ فرزندانم خود را وقف ایران بزرگ کرده اند. از آریوبرزن تا میرغلوم و کی لهراس. هرمزپورها و ولی پورها، نجفی ها و یزدانپناه ها و… . من بویراحمدم همیشه “عزت” داشته ام و برای عزت استان و ایران جنگیده ام. اگر جنگی کرده ام و صلحی، برای عزت تنها خود نبوده و عزت لر را خواسته ام. اگر تنگ تامرادی و گجستانم حماسه ساخته اند، برای بویر نبوده و در پی عزت ممسنی و گچساران و کهگیلویه هم بوده ام. من بویراحمدم به دنایم که آبروی من است قسم که در انتخابات از کسی طرفداری نمی کنم. به بشارم که خون در رگهای من است، در انتخابات از نام من هزینه نکنید. عزت مرا وجه المصالحه بازیهای سیاسی خود نکنید. عزت من وقتی لکه دار می شود که فرزندانم به جان هم بیفتند و دشمن شادم کنند. عزت من با رفتن فلان وزیر به دیار برادرانم گچساران و کهگیلویه مخدوش نمی شود. عزت من با آباد شدن گچساران و باشت و دهدشت و بهمئی لکه دار نمی شود. من که همیشه ی تاریخ به مثابه برادر بزرگتر دست حمایتم را بر سر آنها می کشیدم و غیرتکششان بودم. عزت من منافاتی با عزت گچساران و دهدشت ندارد. ما همه فرزندان یک پدریم. ما را از هم جدا نکنید. بین ما دیوار نکشید. خوب است باز برگردیم به سالهایی که برخی به ناحق می گفتند بویراحمد حق گچساران و دهدشت را خورده است؟ به سالهایی که برخی دشمنان دوست نما به دنبال جدایی گچساران از استان و تکه تکه کردن کهگیلویه و بویراحمد بودند؟ عزیزانم؛ من و نگینم یاسوج دیگر تنها متعلق به بویراحمدیها نیستیم. متعلق به همه استانیم. از لیکک تا باشت از چرام تا دیشموک. آبروی من آبروی همه استان است و آبروی همه استان آبروی من است. عزت من زمانی از بین می رود که بین برادرانم خصومتی پیش آید. عزت من زمانی خدشه دار می شود که در بین فرزندانم اختلاف افتد. عزت من زمانی لکه دار می شود که مرا به بویراحمد بالا و پایین تقسیم کنند. زمانی که سردسیر و گرمسیرم کنند. عزت من وقتی ذلت می شود که مردمانم را تقسیم بندی کنید. وقتی که برای هم پرونده سازی کنید. وقتی به هم تهمت بزنید و آبروی هم را ببرید. عزت من وقتی می میرد که ببینم جوانی از دیار من از تنگنای بیکاری خودکشی می کند یا به افیون مواد مخدر پناه می برد. عزت من وقتی ذلت می شود که ببینم پدری عرق شرم بر سر سفره شام فرزندان گرسنه اش می برد. عزت من وقتی لکه دار می شود که کارگری دستانش پینه ببندد و کسی از شما حقش را ندهید و یاریگری نداشته باشد. عزت من سالهاست که در خیابانهای شهر لگدمال می شود وقتی زنی جور مرد نامردش را می کشد و برای تکه ای نان دستفروشی می کند و زخم زبان هر نامردی را به جان می خرد.
من بویراحمدم متعلق به همه فرزندانم از تا مرادی تا تیرتاجی، از آقایی تا گودرزی، از کی گیوی تا سادات، از زیلایی تا سرکوهکی و برایی، از عباسی تا سی سختی. خواهش می کنم مرا و عزتم را سیاسی نکنید. اگر راست می گویید از خودتان مایه بگذارید. من بویراحمدم، خونبهای عمر رفته پدرانتان. حرمت آنها نگه دارید اگر حرمت من نگه نمی دارید. من بویراحمدم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • م.ترابی گفت:

  درودبه بویراحمد .این روزا شعار زیاده اینارو هم بزار روش.

 • دنا گفت:

  سلام به نظر من کسی که مسلمان باشد وبه روز قیامت اعتقاد داشته باشد نباید برادر دینی خود را تخریب کند

 • ناشناس گفت:

  زارعی بااین تخریبهابه محبوبیتش افزون میشه متاسفم برای ی عده ای نمک نشناس

 • پوريا پورمحمدى گفت:

  درود بر شرافت سایت استان که همیشه و در همه حال رسالت خبررسانب خود را معامله نکرده است.

 • ناشناس گفت:

  واقعا تخریب نماینده تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟

پربازديد