تاریخ درج خبر : 1392/05/16
کد خبر : ۵۳۱۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار کهگیلویه: سیاسی کاری در خدمت رسانی، ننگ آور است

سایت استان: فرماندار کهگیلویه سیاست‌زدگی در کارهای خدمات‌رسانی را ننگ‌آور خواند و با تأکید بر لزوم دوری از قبیله‌گرایی در حل مسائل گفت: نباید انگیزه‌های سیاسی مانع کار اصلی در تصمیم‌گیری‌ها شود.

با حضور اعضای شوراهای اسلامی، فرماندار، بخشدار و جمعی از مسئولان شهرستان مراسم تحلیف چهارمین دوره شوراهای شهر و روستاهای مرکزی کهگیلویه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد دهدشت برگزار شد.

ابراهیم جعفری در این نشست با تشکر از همه کسانی‌ که در روزهای منتهی به 24 خرداد در عرصه برگزاری سه انتخابات همزمان و حساس در شهرستان زحمت کشیدند نتیجه تلاش آن‌ها را کمک به تحقق حماسه سیاسی مورد نظر رهبر انقلاب دانست و اظهار داشت: به لطف الهی و با مساعدت همه دست‌اندرکاران انتخابات 24 خرداد در کمال صحت و امنیت برگزار و 25 خرداد روز ماندنی در تاریخ پر افتخار کهگیلویه به ثبت رسید.

فرماندار کهگیلویه با یادآوری تعداد شعب و صندوق‌های اخذ رأی در سطح شهرستان خطاب به اعضای شوراهای اسلامی ابراز داشت: مردم نجیب شهرستان شما را انتخاب کردند و امروز وظیفه سنگینی بر دوش دارید تا بتوانید به اعتماد مردم پاسخ دهید.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه با بیان اینکه 12 شهریور ماه جاری تاریخ آغاز بکار شوراها خواهد بود تصریح کرد: از همین امروز زمان برنامه‌ریزی است که از تاریخ شروع کاری شوراها بتوانید برنامه‌های خود را اجرایی کنید.

جعفری قانونمداری را سرلوحه کار و از وظایف اصلی مسئولان و بخصوص اعضای شوراها برشمرد و تأکید کرد: اگر بر مدار قانون حرکت کنیم حتی اگر تصمیم اشتباه اتخاذ شود مورد مؤاخذه قرار نخواهیم گرفت که از قانون تبعیت کرده‌ایم.

وی نگاه طایفه‌ای در حل مسائل را یک معضل خواند و با تأکید بر لزوم دوری از قبیله‌گرایی در این زمینه افزود: باید نگاه یکپارچه به شهر داشته باشید و بر اساس عدالت رفتار کنید.

جعفری کار و تلاش بی‌وقفه و بی‌منت و مردم‌داری را از دیگر وظایف اعضای شوراها دانست و گفت: این را بدانیم بعد از فضل خدای متعال هر چه داریم بواسطه حضور مردم است و باید قدردان این نعمت باشیم.

فرماندار کهگیلویه عمل به وظایف قانونی شوراها و گزینش و نظارت بر انتخاب شهردار و دهیار را از ملاک‌های مهم اعضای شوراها دانست و با اذعان به اینکه انتخاب شهردار در این شرایط کار سختی است افزود: قیامت خود را به دنیا دیگران نفروشید و با نگاه قبیله‌ای و عشیره‌ای شهردار انتخاب نکنید.

جعفری بر توجه به حفظ هویت اسلامی و تاریخی شهر و روستا و فرهنگ‌سازی در مسائل مربوط به شهر تأکید کرد و با شاره به قدمت 50 ساله بافت شهری دهدشت گفت: با تفاهم و همدلی، برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی و استفاده از روش‌های علمی وارد عمل شوید .

وی داشتن فضای سبز، مقاوم‌سازی و مولد بودن را از ویژگی‌های روستای خوب برشمرد و خواستار زیباسازی روستاها از سوی اعضای شوراهای روستایی شد.

فرماندار کهگیلویه سیاست‌زدگی در کارهای خدمات‌رسانی را ننگ‌آور خواند و با اشاره به قانون‌فروشی در برخی مسائل شهرداری گفت: نباید انگیزه‌های سیاسی مانع کار اصلی در تصمیم‌گیری‌ها شود.

جعفری از اعضای شوراهای روستایی خواست در انتخاب دهیار تا جایی که ممکن است از جوان‌های تحصیل‌کرده استفاده و از بکارگیری افراد شاغل پرهیز شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد