تاریخ درج خبر : 1394/11/07
کد خبر : ۵۳۱۰۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان:

95 درصد تعهد آموزش مهارتی بخش دولتی محقق شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش مهارتی بخش دولتی این استان 95 درصد محقق شده است.

“فرج‌الله راد” در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: از تعهد ۲میلیون نفرساعت بخش دولتی در استان یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفرساعت آن محقق شد که معادل ۹۵ درصد تحقق تعهد عملی در این بخش است.

وی با اشاره به تحقق 70 درصد آموزش مهارتی در بخش خصوصی اظهار کرد: با توجه به بنیه مالی پایین مردم در این بخش نتوانسته ایم به تعهدات خود برسیم و تاکنون 70 درصد آن محقق شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد عشایر، مراکز ثابت، زندانها، پادگانها، روستاها، صنایع، تیم های سیار شهری، استاد و شاگردان، کمپ های و مراکز جوار دانشگاهها را از مهمترین گروه های هدف فنی و حرفه ای عنوان کرد.

راد خاطرنشان کرد: اکثر متقاضیان دوره های آموزشی فنی و حرفه ای دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده اند چراکه آموزش های فنی و حرفه ای مهارتی برای بازار کار است.

وی ادامه داد: تحصیلات دانشگاهی مهم است اما مهارت بسیار مهم است و صرف آموزشهای نظری راه به جایی نمی بریم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سطح کشور 4876 مربی فنی و حرفه ای تبدیل وضعیت خواهند شد که از این تعداد 101 نفر از این استان هستند.

راد عنوان کرد: در حال حاضر 160 مربی حق التدریس پاره وقت و 29 مربی تمام وقت رسمی در این استان مشغول آموزش فنی و حرفه ای هستند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در توسعه اشتغال و ایجاد شغل‌های پایدار دارند، اضافه کرد: توجه به این بخش امری مهم و ضروری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد