تاریخ درج خبر : 1394/11/08
کد خبر : ۵۳۱۱۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

وجود بیش از 7 هزارمعتاد دراستان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه وبویراحمدگفت:وقتی دراستان کمپ ترک اعتیاد و مرکز مشاوره های رفتاری بانوان ایجاد می شود یعنی این هشداری است برای متولیان امر و باید دراین زمینه نگران باشیم.
همایش پیشگیری از اعتیاد با رویکرد خانواده سالم ،با حضور فرماندار گچساران ،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان،مدیر کل امور بانوان استانداری کهگیلویه وبویراحمد وجمعی از زنان شاغل و فرهنگی گچساران به همت موسسه مردم نهاد خورشید عصر بیداری در فرمانداری گچساران برگزار شد.
دبیرشورای هماهنگی مبارزه باموادمخدرکهگیلویه وبویراحمد در این همایش با اشاره به اینکه بانوان قشر تاثیر گذاری در نهادخانواده و جامعه هستند ،گفت:برای هرنهاداجتماعی چه درقالب خانواده که اساسی وبنیادی ترین نهادکشورو چه درواحد بزرگتری مثل کشورکه دولت آن را اداره می کند،کارکرد ویژه ای می توان تعریف کرد.
سید ناصررضایی افزود:تربیت نیروی انسانی دانا، خلاق واثرگذار وصیانت وپاسداشت از آن دوکارکرد ویژه نهاد های اجتماعی است.
وی بیان کرد:متاسفانه ما خیلی وقت ها فقط به دنبال تربیت نیروی انسانی هستیم ودربحث آموزشی تنها به بحث آموزش اکتفا می کنیم.
رضایی تصریح کرد:اگر ما نیروی انسانی زیادی تولید ،امانتوانیم آن را حفظ و صیانت کنیم نشان دهنده این است که ما راه را اشتباه رفته ایم.
عضو کمیته فرهنگی وپیشگیری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه یکی از راه های نگهداری نیروی انسانی حفظ آن در مقابل آسیب های اجتماعی است،افزود:آسیب های اجتماعی همزاد بشر است واززمان پیدایش بشر باشروع معضل قتل هابیل توسط قابیل شروع شد.

تنها به تربیت نیروی انسانی اکتفا نکنیم
وی عنوان کرد:یک خانواده تمام داشته هایش را برای آینده فرزندش می گذارد اما از اینکه فرزندش درمعرض چه آسیب های اجتماعی قرار دارد آگاهی ندارد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر کهگیلویه وبویراحمدبااشاره به اینکه هرکس و در هر خانواده ای ممکن است دچار آسیب های اجتماعی شود،گفت:معضلات اجتماعی فقیر ،غنی تحصیل کرده ،بی سواد وعام وخاص نمی شناسد وهرکس ممکن است به آسیب های اجتماعی و اعتیاد مبتلاشود.
رضایی خاطر نشان کرد:درخواست ما این است که تنها به تربیت نیروی انسانی اکتفا نکنیم ودر حفظ و پاسداشت آن هم تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه بایددر زمینه پیشگیری از اعتیاد به حوزه بانوان نگاه ویژه داشت ،افزود:اگر مافرزند پروری را به صورت علمی و اصولی عملی کنیم وبتوانیم در صیانت از خانواده وتوانمندسازی آن تلاش کنیم دیگر مشکلی در جامعه نخواهیم داشت.
رضایی تشریح کرد:اگر مربیان ومتولیان در آموزش وپرورش شناخت وآگاهی کامل ازآسیب های اجتماعی داشته باشند وبتوانند رفتارهایی که نتیجه رفتن به سمت آسیب های اجتماعی و موادمخدر است دردانش آموزان را به موقع تشخیص دهند و مداخله کنند مانع بسیاری از مشکلات خواهد شد.
این مسئول خاطر نشان کرد:درده سال پیش یک درصد دانش آنوزان تجربه مواد مخدر داشته اند امااکنون به 2 درصد رسیده واین یعنی 100درصد افزایش داشته است.

فوت 244 زن براثر اعتیاد در 9 ماهه سال جاری درکشور
وی با بیان اینکه جمعیت معتادان درکشور 1میلیون و 300نفر است ،گفت:از این جمعیت 9تا10درصد رازنان تشکیل می دهند، یعنی بیش از 1هزار و300 نفر از معتادهای کشور زنان هستند.
رضایی اظهار کرد:در9ماهه سال جاری 2هزارو 274نفر براثراعتیاد در کشور فوت کرده اند که از این تعداد 244نفرآنهازنان بودندواین خیلی نگران کننده است.
دبیرشورای هماهنگی مبارزه باموادمخدرکهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه این استان جزو سه استان پاک کشوراست،بیان کرد:درحال حاضر استان مادرمعرض جدی آسیب های اجتماعی و مواد مخدراست.
رضایی خاطر نشان کرد:وقتی درکهگیلویه وبویراحمد کمپ ترک اعتیاد و مرکز مشاوره های رفتاری بانوان ایجاد می شود یعنی این هشداری است برای متولیان امر و باید دراین زمینه نگران باشیم.
وی تصریح کرد:درکهگیلویه وبویراحمد 1.8 صدم درصد و جمعیتی بیش از هفت هزار و 500نفر معتاد داریم که دلیل افزایش این آمار این است که ما مسئولان ودیگر افراد در اجرای وظایف خود کوتاهی کرده ایم.

صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مهدی روحانی گفت:

    نظر خود را وارد نمایید…مسئولان محترم علت این همه معتاد بیکاری می باشد قول می دهم اگه دولت اشتغالرایی کند آمار معتادان به دویست نفر هم نمیرسد

پربازديد