تاریخ درج خبر : 1394/11/10
کد خبر : ۵۳۱۱۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

70 میلیارد ریال برای تعریض خیابان جمهوری یاسوج هزینه شده است

شهردار یاسوج گفت: اعتباری افزون بر 70 میلیارد ریال تاکنون برای اجرای فاز نخست تعریض خیابان جمهوری این شهر از تقاطع خیابان چمران تا آتش نشانی قدیم هزینه شده است.
محمدعلی جاوید پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج افزود: از این میزان اعتبار 40 میلیارد ریال برای تملک زمین های اطراف خیابان جمهوری و 30 میلیارد ریال نیز برای اجرای برخی ساخت و سازها و جدول کشی پرداخت شد.
وی بیان کرد: اجرای فاز دوم تعریض خیابان جمهوری یاسوج از تقاطع خیابان فردوسی تا پل شهید عوض زاده نیز در دستور کار شهرداری این شهر است و با تغریض این خیابان بخش عمده ای از مشکلات ترافیکی کاهش می یابد.
جاوید اظهار کرد: قانونمداری، امانتداری و توسعه از اصول مهم مورد توجه شهرداری یاسوج بوده که برای تحقق آنها تلاش و برنامه ریزی شده است.
وی عنوان کرد: عوارضات وصولی از مردم، املاک، امکانات، تجهیزات و ماشین آلات امانت در دست شهرداری است و برای حفاظت از آنها تلاش می شود.
جاوید ابراز داشت: دقت و حساسیت خاصی برای هزینه کردن اعتبارات در شهرداری یاسوج وجود دارد و در دو سال قبل نیز به دلیل تحریم های دشمنان مشکلاتی به لحاظ مالی در شهرداری این شهر ایجاد شد.
شهردار یاسوج بدون اشاره به آمار، افزود: با وجود بالا بودن هزینه های شهرداری یاسوج اعتبارات دولتی که به آن تعلق می گیرد ناچیز است.
جاوید گفت: بیش از یک هزار و 200 نیروی انسانی اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی در شهرداری یاسوج مشغول به فعالیت است و ماهانه نیز به طور میانگین حدود 20 میلیارد ریال حقوق و دستمزد به آنان پرداخت می شود.
وی بیان کرد: همواره سعی بر صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف هزینه ها در شهرداری یاسوج بوده است.
جاوید اظهار کرد: اقدام های عمرانی قابل توجهی در دو سال قبل از سوی شهرداری یاسوج در این شهر انجام شده که از مهمترین آنها می توان به آغاز عملیات اجرایی 31 هکتار پارک شامل ولایت، غدیر و بانوان اشاره کرد.
وی عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی این سه پارک بیش از 50 درصد است و پیش بینی می شود که تا شهریور 96 افتتاح شوند.
جاوید ابراز داشت: در دو سال اخیر حدود 297 هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت معابر عمومی و خیابان از محل اعتبارات داخلی شهرداری یاسوج در این شهر انجام شده و در سال 95 نیز تمام معابر عمومی شهرک های حاشیه یاسوج زیرسازی و آسفالت خواهند شد.
شهردار یاسوج افزود: تا یک سال آینده پل چهارم بشار یاسوج در محدوده پل رجا تا بیمارستان امام سجاد (ع) این شهر به بهره برداری می رسد.
جاوید گفت: پایانه مسافربری شهید قرنی یاسوج با اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال و از محل اعتبارات داخلی در سال 93 تکمیل و افتتاح شد.
وی بیان کرد: غسالخانه یاسوج هفته دولت امسال در مکانی مناسب و با زیربنای کافی به بهره برداری رسید.
جاوید اظهار کرد: ساختمان مرکزی آتش نشانی یاسوج در بلوار چمران و از محل اعتبارات داخلی افتتاح شده است.
وی عنوان کرد: بازارچه ماهی یاسوج با اعتباری افزون بر هفت میلیارد ریال در خیابان شهید قرنی راه اندازی شد.
جاوید ابراز داشت: در دو سال گذشته حدود 600 وانت دوره گرد در حاشیه یاسوج که اقدام به فروش انواع کالا از جمله مواد خوراکی می کردند با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری و ساماندهی شدند.
وی افزود: هم اکنون 50 بسته سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در دستور کار و پیگیری دفتر خدمات سرمایه گذاری شهرداری یاسوج است که تحقق آنها موجب اشتغالزایی و رونق اقتصاد و صنعت گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می شود.
جاوید گفت: مجوز راه اندازی مرکز جامع علمی – کاربردی شهرداری یاسوج دریافت شده و این مرکز از سال 95 دانشجو می پذیرد.
ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد