تاریخ درج خبر : 1394/11/10
کد خبر : ۵۳۱۲۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

فرهنگ کتاب و کتابخوانی در ارتقای فرهنگ عمومی نقش بسزایی دارد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی می تواند تاثیری بالایی در ارتقای فرهنگ عمومی داشته باشد.

فتاح محمدی در نشست انجمن کتابخانه های عمومی و مطالعه مفید استان که شنبه، دهم بهمن ماه برگزار شد، افزود: متناسب با ظرفیت های موجود در این استان فرهنگ مطالعه و کتاب بخوانی رشد نکرده است.

وی بیان کرد: تلاش های خوبی در حال انجام است که از همین ظرفیت های موجود در این استان فرهنگ مطالعه را که مشارکت اندیشه ها و افکار خوب در جامعه است را ارتقا دهیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پیشنهادات خوبی در بحث راه اندازی کتابخانه آنلاین وجود دارد اما هیچ چیز نمی تواند جایگزین کتاب در فرهنگ مطالعه و کتابخوانی شود همچنین همیشه نقش محوری و اساسی را خود کتاب می تواند دارد.

محمدی ضمن گرامی داشت دهه فجر، خاطرنشان کرد: این ایام بزرگترین تحولی بود که در نظام ما شکل گرفت همه ما موظف هستیم که اهداف و دست آوردهای انقلاب اسلامی ایران را برای نسل جوان معرفی کنیم و برای آنهایی که هنوز علت شکل گیری انقلاب اسلامی را نمی دانند بیان کنیم.

وی اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی در این استان، عنوان کرد: با توجه به اینکه در دهه فجر قرار داریم بهتر است محتوا و ماهیت کتابهایی که برای مسابقه استفاده می شوند متناسب با حوزه انقلاب باشد چرا که می تواند بسیار ارزشمند تر باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: خیلی از لایه ها و اهداف انقلاب را هنوز نتوانسته ایم تبیین کنیم هنوز افرادی هستند که ماهیت و اهداف انقلاب را نمی دانند که برگزاری این مسابقات در این حوزه ها می تواند تاثیر گذاری مناسبی داشته باشد.

محمدی با اشاره به نمایشگاه بزرگ کتاب در این استان، اضافه کرد: این نمایشگاه یک رخ داد بزرگ فرهنگی است خیلی از استان های بزرگ آمادگی برگزاری این نمایشگاه را نداشتند اما چون که در سالهای گذشته استقبال خوبی از این نمایشگاه در استان صورت گرفت با برگزاری نشست ها مختلف در این استان تصمیم گرفته شد که امسال نیز برگزار شود.
ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد