تاریخ درج خبر : 1394/11/10
کد خبر : ۵۳۱۲۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: در دهه فجر 22 طرح صنعتی در استان به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با آغاز دهه فجر 22 طرح صنعتی و معدنی در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهر یاسوج با بیان اینکه طی سال 94 افزون بر 35 واحد صنعتی و معدنی در سطح استان به بهره برداری رسیده است افزود: خوشبختانه این میزان رشد مطلوبی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.
وی اظهار داشت: این 22 طرح صنعتی و معدنی با حجم سرمایه‌گذاری 800 میلیارد ریال و ایجاد فرصت‌های شغلی برای 161 نفر در سطح استان توسط بخش خصوصی به مرحله افتتاح رسیده و آماده بهره‎برداری است.
دیودیده با اشاره به اینکه از این تعداد، 11 طرح صنعتی در شهرستان بویراحمد، 5 طرح در گچساران، 3 طرح در کهگیلویه، دنا 3 طرح و در شهرستان باشت 1 طرح صنعتی افتتاح خواهد شد افزود: طرح‎های صنعتی و معدنی مذکور شامل آجر، تصفیه روغن، روغن کشی از دانه های گیاهی، نان صنعتی، آسفالت، سردخانه، ظروف و محصولات پلاستیکی، صنایع غذایی، آب معدنی، دستمال کاغذی، شن و ماسه، فیلتر هوا، گرانول و… می باشند.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد بزرگترین طرح های افتتاحی در این ایام را اکسین فرایند البرز، روغن کشی از دانه های روغنی با حجم سرمایه گذاری 218 میلیارد ریال در شهر گچساران و نماسازان مروارید (آجر سفال) با حجم سرمایه گذاری 205 میلیارد ریال در شهر دهدشت دانست و گفت: بهره‌برداری از این طرح ها بخش عمده‌ای از مشکلات استان را در زمینه تامین نیازهای و رفع معظل بیکاری مرتفع خواهد کرد.
دیودیده در ادامه با اشاره به کلنگ‌ زنی بزرگ‌ترین طرح فولاد جنوب کشور افزود: کلنگ ‌زنی فاز اول فولاد دنا آسیا در زمینی به مساحت 150 هکتار با سرمایه‌گذاری ارزی به مبلغ 126 یورو و سرمایه‌گذاری ریالی به مبلغ 1725 میلیارد ریال در شهرک صنعتی سقاوه در واحدهای مختلفی از جمله واحد تولید و کنسانتره، آهن، تولید گندله آهن و آهن اسفنجی به ظرفیت 3 میلیون و 200 هزار تن در سال و ایجاد اشتغال 850 نفر در سفر انجام می‌شود.
وی حمایت از طرح‌ های اقتصادی را از اولویت ‌های برنامه‌ های صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد و خاطرنشان کرد: کهگیلویه و بویراحمد با داشتن قابلیت ‌های مهم در زمینه سرمایه‌گذاری به ویژه در سال ‌های اخیر پیشرفت‌های مطلوبی داشته است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تسهیل در امور سرمایه ‌گذاری و وجود شرایط مناسب و پتانسیل ‌ها و منابع عظیم کهگیلویه و بویراحمد در زمینه‌های صنعتی و معدنی از تمامی سرمایه‌گذاران توانمند جهت انجام سرمایه‌ گذاری در این استان دعوت کرد با سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد همکاری داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • موسوی . اح.... گفت:

    اخ سی کر تامرایی…برنو ب دست….
    دهستان بویراحمد تامرای استان ک تا ایسو مردم بویراحمد مجبور نبن برن بهبهان یا ی شهر ده سی مرکز استان ابهت ایشانه فقط بزرگان استان دونن ن ای جوونل

پربازديد