تاریخ درج خبر : 1394/11/11
کد خبر : ۵۳۱۲۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برخورد جدی نیروی انتظامی و مرکز بهداشت با مراکز عرضه غیر مجاز متادون

جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بویراحمد به ریاست محمد کاظم نظری فرماندار بویراحمد و با حضور اعضا برگزار شد.
فرماندار بویراحمد در این جلسه با اشاره به نقش دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری، درمان و کاهش عوارض اجتماعی اظهار کرد: آسیب‌های شهرستان جدی بوده لذا نباید صرفا منتظر برنامه‌ها و دستورالعمل استانی باشیم.
نظری در ادامه با اشاره به تنوع مواد مخدر بر لزوم آموزش کارمندان ادارات تاکید کرد و گفت: روسای ادارات زمینه آموزش‌های لازم را به کارکنان در قالب‌های مختلف فراهم کنند.
وی بر ضرورت تشکیل کمیته‌های سه گانه پیشگیری، مقابله با عرضه و درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان تاکید کرد و گفت: بهمن‌ماه این کمیته‌ها باید تشکیل شوند.
رئیس شورای اداری بویراحمد با بیان اینکه اگر آمار دقیقی از مصرف‌کنندگان مواد مخدر داشته باشیم قطعا می‌توان برنامه ریزی لازم را اعمالکرد، گفت: قطعا وجود مصرف‌کنندگان مواد مخدر در سطح جامعه باعث بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
نظری ادامه داد: سوء مصرف مواد مخدر از بارزترین آسیب‌های اجتماعی است که نتایج و اثرات مهمی در سطح جامعه دارد ،لذا پیشگیری از آن می‌تواند از عوارض آن جلوگیری کند.
این مسئول بر لزوم آموزش پیشگیری از مصرف مواد مخدر و آسیب‌های گریبانگیر آن‌ها تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه جامعه بسیار زیادی تحت نظر آموزش و پرورش هستند انتظار می‌رود با همکاری بهزیستی و دیگر دستگاه‌ها آموزش‌های پیشگیرانه لازم را به دانش‌آموزان در مقاطع راهنمایی و دبیرستان ارائه دهند.
نظری در ادامه بر ضرورت هماهنگی هرچه بیشتر کارشناسان فرمانداری بویراحمد با اعضای شورای مواد مخدر شهرستان و ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: دستگاه‌هایی که به این جلسات توجه نکنند با آن‌ها برخورد می‌شود.
فرماندار بویراحمد در ادامه سخنان خود با اشاره به مراکز غیر مجاز عرضه متادون در شهر یاسوج اذعان کرد: متادون‌درمانی به عنوان روشی برای درمان اعتیاد در کشور شناخته شده که به مرور زمان جایگزین مواد مخدر می‌شود و فرد را به سمت بهبودی سوق می‌دهد.
وی ادامه داد: مصرف بی‌ضابطه داروی متادون منجر به بروز مشکلاتی برای مصرف‌کننده خواهد شد لذا عرضه آن بر اساس اصول مشخصی و در مراکز مجاز انجام شود.
نظری با بیان اینکه با مراکز عرضه متادون غیرمجاز در شهر یاسوج برخورد لازم نمی‌شود، گفت: نیروی انتظامی و مرکز بهداشت با همکاری و تعامل با یکدیگر روند را بررسی کنند و برخوردهای لازم را اعمال کنند تا دیگر شاهد عرضه غیرمجاز متادون نباشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد