تاریخ درج خبر : 1394/11/11
کد خبر : ۵۳۱۳۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
آریا احمدی زاده

کلید زدن پروژه شورش و تشنج!

سخنان سرهنگ بازنشسته اکبر بمانی و سهراب علیزاده در حمایت از حیاتعلی فولادی ، کاندیدای اصولگرایان افراطی گچساران و باشت که در یکی از سایت‌های خبری در خصوص “پیش بینی نتایج انتخابات” و بهتر بگوییم ” پیش گویی تامل برانگیز ! نتایج انتخابات ” دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و زیر سوال بردن مشکوک ! و هدفمند! دست اندرکاران انتخابات – ائم از هیات های نظارت و شواری محترم نگهبان و هیات های اجرایی و فرمانداران محترم – کلید زدن پروژه ای است که پیشاپیش زمینه بی اعتمادی مردم به نظام اسلامی و تشویش اذهان عمومی را ترسیم می سازد.
سخنان تند و نسنجیده اکبر بمانی در خصوص سیمان گرفتن دهان مخالفین و همچنین سخنان سهراب علیزاده روشنفکری پر یال ! که کلید واژه هایی چون “یاوه گویی” ، “خرید رای” ، “خیانت “، “ابطال رای” ، را از اندرون “شاهنامه اش” !! کشف کرده !!! و “حلقومها” را به “فشردن” تهدید نموده ! مرا بر آن داشت تا چند نکته را جهت شفاف سازی تقریر دارم:
1 – پیش گویی ، نظرسازی و اعلام پیروزی قبل از انتخابات نکته بود که در اوج حوادث 1388 بعنوان یک کلید واژه ضد امنیت ثبت گردید و حساسیت جدی مسولین امنیتی ، قضایی و سیاسی کلان کشور را متوجه خود ساخت. متهم ساختن مسولین و دستندرکاران انتخابات به تقلب و تهدید، نوعی کلید زدن پروژه شورش هایی اجتماعی و امنیتی در منطقه است که مشابه آن سخنرانی احساسی و ساختار شکن همین آقا سهراب ! عزیز جلوی فرمانداری گچساران در جمع معترضین به نتیجه نهایی انتخابات است که منجر شورش سیاسی و اجتماعی در اردبیهشت 1379 پس از ابطال انتخابات شد و خود بخوان از این مجمل حدیث مفصل…..
2 – و اما جناب سهراب علیزاده عزیز ، چنان در جریان اصلاحات تند و افراطی رفتند که از جریان حاج بهرام تاجگردون به “جریان لویی جرگه” ! در انتخابات شوراها ، افتادند و البته در ازای آن ، نیز عضو مهم خانواده اش ! ، بدون آزمون در شرکت نفت گچساران و به پاس پشت کردن به اصلاح طالبان! استخدام شد…. و بعد از آن نیز چند صباحی با سید قدرت حسینی قدم زدند …. و در آخرین انتخابات شوراها نیز به غلامرضا تاجگردون عضو هیات عالی نظارت استان – برای تایید صلاحیت – متوصل گردیدند و پس از آن به قول یکی از دوستان خودش، سهراب علیزاده گفت : تاجگردون واقعا مرده و تمام قد در برابر همه ایستاد تا منو تایید کردند و نشون داده که مرده و تا آخر عمرم مدیونش هستم…، و اما حکایت سهراب اینجا تمام هم نشد و باز چند صباحی دیگر به همان دوستش برخورد میکند و می گوید (اگر تاجگردون ، برادرم را سر کار گذاشت بهش رای میدهم و اگه نگذاشت هم مخالفش حرکت میکنم……)
و این بوده که سخنور اتحاد لرها علیه شورای شهر ترکها ! دوباره به کاندیدای ترک زبان پیوست و از درون شاهنامه اش آخرین “رستمی” که یافت ؛ “مرزبان” بود!
برادر سهراب!
روشنفکری و شاهنامه خوانی تنها یال گذاشتن و از این شاخه به آن شاخه پریدن نیست ، روشنفکری ثبات عقیده و مرام می طلبد و بقول خودت از فرصت طلبی و منفعت طلبی شخصی ، گریزان است!
3 – سرهنگ بمانی میگوید : ” اگر در دور گذشته ۲۰ هزار رأی داشتیم این دوره از ۳۲ هزار رأی قشقایی‌ها شاید دوهزار ریزش وجود داشته باشد و فولادی بالای ۳۰ هزار رأی از قشقایی‌ها خواهد داشت….
جناب اکبر جان !
در انتخابات دور قبل حدود 19 هزار رای آقای فولادی داشت، که بقول شما یکی دو هزار تایش هم از باوی و بویراحمد بودن و با این حساب 17 هزارتا رای ترک زبانان عزیز
جناب اکبر!
ایندوره حدود 112 جلسه ، همایش و دعوت رسمی ترک زبانان (به روایت تصاویر همین سایت ) از جناب تاجگردون داشتند و حداقل 3 برابر جناب فولادی ، قشقایی ها آقای دکتر تاجگردون را دعوت کردند که ما به خاطر رعایت قانون از پیش بینی و اعلام درصد آرای بالا و بی سابقه تاجگردون در مناطق ترک نشین و طوایف کشکولی، دره شوری، شش بلوکی ، فارسیمدان ، قشقایی و …. خودداری میکنیم. اما توجه شما را جلب می کنیم به تمامی تصاویر جلسات جناب فولادی در تمامی نقاط ترک نشین ، باوی نشین ، بویراحمد نشین و شهر باشت و گچساران (به روایت سایت های حامی خودتان و هر سایتی که قبول بدارید) تعداد همراهان البته همیشه ثابت! بین 28 نفر تا 43 نفر متغیر هستند و تعداد میزبانان نیز در حد انگشتان دو دست!
بله فارغ از هر گونه پیش گویی و نظر سازی و دغل بازی فقط به تصاویر جلسات خودتان مراجعه و آنان را بازبینی بفرمایید متوجه خواهید شد که کاندیدای مورد نظر شما نیمی از رای دور قبل را هم در میان همزبانانش نخواهد داشت.

4 – نکته آخر اینکه بر مسولین امنیتی و قضایی واجب است نسبت به کسانی که با توهم پیروزی بر خلاف همه واقعیت های موجود جامعه، پروژه تقلب و تشنج را کلید زده اند و اقدام به تشویش اذهان عمومی میکنند، بیش از این بی تفاوت نباشند و هر چه سریع تر با گفتارهای خشن و تشنج زا که موجبات سلب اعتماد ملت به نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم می کنند، برخوردی جدی ، پیشگیرانه و قانونی اعمال نمایند.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد