تاریخ درج خبر : 1394/11/12
کد خبر : ۵۳۱۳۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز بزرگترین رویداد فرهنگی استان با حضور معاون وزیر/ تصاویر

پانزدهمین نمایشگاه کتاب استانی که از آن به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی سال استان یاد می شود با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.

به گزارش سایت استان، مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور دکتر صالحی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان، فرماندار بویراحمد، جمعی از مدیران کل استان و نویسندگان و هنرمندان روز دوشنبه 12 بهمن در مصلی بزرگ امام خمینی یاسوج برگزار شد.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد در این مراسم گفت: طی سالجاری 72 هزار عنوان کتاب مختلف در سطح کشور چاپ شده است.

سیدعباس صالحی افزود: در دوره ای عناوین کتاب ها کم بود  در حالی که تنها طی امسال بیش از 72 هزار عنوان کتاب چاپ اول و چاپ مجدد در سطح کشور داشته ایم.

IMG_8398

وی بیان کرد: پس از انقلاب اسلامی بیش از یک میلیون جلد کتاب در حوزه های مختلف در کشور چاپ شده است.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد خطرنشان کرد: چاپ این حجم از کتاب اگر در دسترس قرار گیرند و دیده شوند، امیدوار کننده است و باید به دست علاقمندان به کتاب برسند.

صالحی تصریح کرد: باید در استانهای و شهرستانها ویترین و فضای لازم را داشته باشند تا کتاب ها را به اهل کتاب عرضه کنند اما در این زمینه فقر جدی داریم.

وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد رکورد دار برگزاری نمایشگاه کتاب استانی در بین استانهای کشور است بطوریکه تا کنون 15 نمایشگاه در این استان برگزار شد و این مسأله نشان دهنده بالا بودن جریان علم و فرهنگ در این استان است.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد بیان کرد: نمایشگاههای استانی کتاب فرصت هایی را برای دسترسی به کتاب را فراهم می آورند.

صالحی عنوان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون 20 نمایشگاه استانی در استانهای کشور برگزار شد که حدود 5 میلیون و 400 هزار نفر از این نمایشگاهها بازدید کردند.

وی اضافه کرد: در 20 نمایشگاه که برگزار شد حدود 19 میلیارد تومان کتاب فروش شده است همچنین  8 میلیارد و 700 میلیون تومان بن کتاب در این نمایشگاهها توزیع شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: این نمایشگاه که یک رویداد فرهنگی مهم است.

رضا دهبانی‌پور اظهارکرد: در این نمایشگاه 200 ناشر از سراسر کشور و ۶ ناشر استانی آخرین آثار منتشر شده خود را در 140 غرفه در دسترس علاقه مندان به کتاب قرار خواهند داد.

IMG_8374

دهبانی پور افزود: در این نمایشگاه 10 هزار عنوان و 600هزار جلد کتاب به مدت هفت روز به علاقمندان ارائه می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با یبان اینکه کتاب در این نمایشگاه با 30 درصد تخفیف عرضه می شود، تصریح کرد: بیش از 60 میلیون تومان بن کتاب در نمایشگاه توزیع خواهد شد.

دهبانی پور ادامه داد: این نمایشگاه از ساعت 9 تا 12 و 15 تا 19 عصر در مصلای امام خمینی(ره) یاسوج پذیرای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

وی عنوان کرد: وقتی از توسعه همه جانبه و فراگیر در زمینه های مختلف صحبت می شود زیرسات آن فرهنگ است که یکی از شاخص هایی که این توسعه را نشان می دهد محصولات فرهنگی، سرانه فرهنگی و تولیدات کتاب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تبلیغ فرهنگ دینی و ملی خدمت هایی را انجام  شده که باید بیشتر شود.

دهبانی پور افزود:خرید آثار مولفان و شاعران از جمله فعالیت هایی است که هر ساله انجام می شود.

وی تصریح کرد: 70 اثر مولفان  با اعتبار 60میلیون تومان در استان خریداری شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد  یادآور شد: امسال بیشتر از 40 درصد از جلد کتاب را بین دستگاههای مختلف ، مدارس و مراکز آموزشی  استان توزیع کرده ایم.

وی اضافه کرد:  هر روز را به یک روز فرهنگی یک شهرستان از شهرستانهای استان اختصاص داده می شود  و اجرای برنامه می کنند.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    نمیدانم این صاحب منصبان چگونه میخواهند تعویق در افتتاح پل سوم رودخانه بشار را توجیه کنند. کلنگ این پل در اواخر دهه 70 به زمین زده شده و اینک نزدیک نیمه دو م دهه 90 است. مگر یاسوج مرکز یک استان نفت خیز نیست مگر این استان با سرمایه های هنگفتی که دارد چرخ اقتصاد این مملکت را به چرخش در نمی آورد . چرا نمیتوانید برای توسعه عمران شهری این شهر از محل اعتبارات ملی سهمی بگیرید و و از قبل آن تغییری در ظاهر و نمای یاسوج مرکز این استان ایجاد کنید.قسم به آنچه که به آن اعتقاد دارید تحمل اینهمه کم کاری و نابسامانی غیر قابل تحمل است . فصل بهار بزودی فرامی رسد سیل گردشگران به سمت یاسوج جاری می شود و باز سنگینی ترافیک در مدخل و ورودی شهر است که سهل انگاری ناتوانی و عدم کارآمدی شما صاحبان پست و مقام را دو باره در معرض دید همگان می گذارد. باور بفرمایید آنوقت است که شما دیگر هیچ حرفی برای توجیه نخواهید داشت.

پربازديد