تاریخ درج خبر : 1394/11/13
کد خبر : ۵۳۱۴۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -

از عوامل موسیقی سنتی در کهگیلویه حمایت می شود

پیشرفت فرهنگی وابسته به شناسایی فرهنگ بومی است.
به گزارش سایت استان، ایرج کاظمی جو رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی کهگیلویه درنشست ستاد خدمات اجرایی سفرشهرستان که در سالن کنفرانس فرمانداری کهگیلویه برگزارشد، گفت:موسیقی سنتی نمادفرهنگ بومی شهرستان است وبایدبیشتر مورد توجه مسئولین قراربگیرد
کاظمی جو ادامه داد:اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کهگیلویه ازموسیقی محلی شهرستان حمایت می کند،وسفرهای نوروزی هم فرصت خوبی برای عرضه فرهنگ بومی بخصوص موسیقی سنتی بومی است.
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کهگیلویه تصریح کرد:پیشرفت فرهنگی وابسته به شناسایی فرهنگ بومی است، اما متاسفانه می بینیم که فرهنگ بومی ما در ورطه فراموشی است.
کاظمی جو بیان داشت:سرنوشت ادارات فرهنگی به هم گره خورده است ورخدادهای فرهنگی که اجرا می شود باید طوری باشد که ازنظر کمی وکیفی به ارتقای سطح فرهنگ شهرستان کمک کند.
دبیرفرهنگی کهگیلویه گفت: عوامل موسیقی بومی که درحوزه فرهنگ وهنردارای شناسنامه هستندحمایت می شوند.
وی بابیان اینکه توجه به توسعه وحفظ ورزش های بومی،موسیقی محلی وادبیات آیینی رایک ضرورت دانست، واظهارداشت:صحبت کردن باگویش لری برای فرزندان افت کلاس شده است وفرهنگ مدرن نباید بهانه ای برای فراموشی فرهنگ بومی شود
رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی کهگیلویه مبارزه با فرهنگ‌های تهاجمی و ضد ارزش در مقابل فرهنگ هر منطقه را نیازمند تقویت آداب، رسوم و فرهنگ بومی دانست و گفت: موسیقی سنتی شهرستان ما ریشه در فرهنگ بومی دارد و باید به توسعه و رونق این بخش کمک شود.

کاظمی جوتصریح کرد: این اداره به نوازندگان موسیقی محلی در زمینه دریافت مستمری حمایت‌هایی دارد و می‌طلبد میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این راستا یاری گر این قشر باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد