تاریخ درج خبر : 1394/11/13
کد خبر : ۵۳۱۴۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

عرضه کتاب «فتاح» در نمایشگاه کتاب یاسوج

کتاب «فتاح» در پانزدهمین نمایشگاه استانی کتاب کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج عرضه شد.

به گزارش سایت استان، این کتاب خاطرات دکتر«فتاح محمدی» آزاده هم استانی از زندانهای بعثی است که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد نیز در حاشیه این نمایشگاه و بازدید از غرفه ها، از چاپ کتاب فتاح ونویسنده و راوی آن تقدیر کرد.

کتاب فتاح توسط خانم میترا رفیعی مسئول واحد مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گردآوری و تدوین شده است.

این کتاب، در جشنواره تولیدات مراکز استانی حوزه هنری که در مهر ماه سال جاری در اصفهان برگزار شد، در بخش کتابهای تدوینی دفاع مقدس جایزه دوم جشنواره را کسب کرد.

کتاب فتاح در قطع رقعی و در ۳۵۳ صفحه با تیراژ۲۵۰۰ نسخه توسط انتشارات سوره مهر چاپ شده است.

مراسم رونمایی این کتاب در ایام دهه فجر با حضور مسئولین کشوری در تهران برگزار خواهد شد.

در بخشی از این کتاب آمده است: عراقی‏ها همچنان منتظر تسلیم شدن ما بودند. ناگهان عبدالله نجفی دو نارنجک را، که تنها دارایی‏اش بود، از ضامن خارج کرد و با صدای الله‌اکبر از جایش بلند شد تا آن‌ها را به سمت تانک‏های عراقی پرتاب کند. اما گلوله‏های دشمن زودتر به عبدالله اصابت کردند. تعداد گلوله‏ها آن‌قدر زیاد بود که بلافاصله او را در جلوی چشمان متحیر ما نقش زمین کرد. وقتی به زمین می‏افتاد، دست‏هایش را زیر شکم خود برد تا انفجار نارنجک‌ها به بقیه آسیب نرساند. نارنجک‌ها بدنش را متلاشی کردند. […] من آن شرایط و لحظات پرالتهاب محاصره دشمن را با تمام وجود احساس می‌کردم. تا او بود، دلم قرص و محکم بود و توان غلبه بر ترسم را داشتم؛ درست مثل زمانی که برادر بزرگم، درویش، هنگام چوپانی در تاریکی کوه‌های اطراف روستایمان و در میان زوزه گرگ‌‌ها کنارم بود و من از هیچ‌چیز نمی‌ترسیدم. ولی اکنون آخرین پشتیبانم بر زمین افتاده بود و دیگر نفس نمی­کشید، من نوجوانی پانزده ساله بودم که در میان آن همه دشمن، تنهای تنها شده بودم؛ تنها و پر از ترس و التهاب، بدون فرمانده!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد