تاریخ درج خبر : 1394/11/14
کد خبر : ۵۳۱۴۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بهرامی‎‌: از اجماع اصلاح‌طلبان حمایت می‌کنم/ من و مجموعه دوستانم پشتیبان سید باقر هستیم

محمد بهرامی نامزد انتخابات دوره دهم مجلس از حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا به سئوالات خبرنگاران در خصوص حمایت از آیت‌الله ملک‌حسینی، دهه فجر، سید باقر موسوی جهان‌آباد، دولت یازدهم و اصولگرایان پاسخ داده که از منظر خوانندگان گرامی می‌گذرد؛
ابتدا عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت شما و مخاطبان عزیزتان.
از آیت‌الله ملک‌حسینی حمایت می‌کنم
انقلاب اسلامی ما حاکمیت اخلاق بوده بر زندگی فردی و اجتماعی ایرانیان که همچون هدیه ای آسمانی به ملت ما ارزانی شد. بنده نیز به نوبه خود سالگرد پیروزی این انقلاب شکوهمند را به روح پاک و بلند شهدا و امام شهدا، مقام معظم رهبری، مردم شریف دیارم و نیز محضر آیت الله ملک حسینی، نماینده محترم ولی فقیه و مجلس خبرگان رهبری در استان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
همچنین از آنجایی که علاقه ما به بیت شریف عالم مجاهد مرحوم آیت الله ملک حسینی و فرزند خلفشان بر کسی پوشیده نیست اجازه می‌خواهم از همین جا و به یمن آغاز دهه مبارکه فجر، حمایت همه جانبه خودمان را از آیت الله سید شرف‌الدین ملک حسینی، در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعلام کنم.
امیدوارم وجود شخصیت فرهیخته و ظرفیت عظیم ایشان همچنان برای جای جای استان و مردم بزرگوار مان پایدار، سلامت و منشا خیر باشند. انصافا آیت الله سید شرف‌الدین ملک حسینی به خوبی راه آن پیر سفر کرده را ادامه داده، ایشان و بیت معظمشان را رو سفید کرده‌اند.
جناب دکتر نگاه شما به دولت یازدهم چگونه است؟
دولت تدبیر و امید مورد تایید اصلاح طلبان بوده و هست. از این بابت وام دار جریان اصلاحات است. زحمات و خدمات ارزنده ای نیز در این مدت داشته‌اند. البته این مطلب ناقض نقد سازنده در موارد لزوم نخواهد بود. این دولت برای موفقیت بیشتر، نباید مانند دولت قبل خود را بی نیاز از شنیدن انتقادات خیرخواهانه، مصلحانه و دلسوزانه بداند. تا جایی هم که مقدور باشد باید از مدیران توانمند، مجرب و کارآموز دهی دولت تدبیر و امید حمایت و پشتیبانی کرد و در جهت تغییر بعضی از مدیریت‌های ضعیف نیز با جدیت عمل کرد.
دولت اقدامات بسیار ارزشمندی را در عرصه بین‌المللی انجام داده و به فرجام رساندن بر جام نتیجه هوشیاری و تدبیر تیم منسجم دولت مردان و البته ایستادگی مردم در مسیر رهنمودها و ارشادات مقام معظم رهبری بوده است.
باید خداوند را از بابت این توفیقات ستایش نمود و از مسئولان وزارت خارجه به خصوص وزیر محترم، جناب دکتر ظریف تشکر و قدردانی کرد.
دولت تا رسیدن به اهداف و برنامه‌های خود راه درازی در پیش دارد و باید با همت اصلاح طلبان مجلسی تشکیل شود که بتواند با توجه به فضای ایجاد شده در جهت توسعه، پیشرفت، آبادانی، اشتغال جوانان، تا مین حقوق شهرواندان و رفاه جامعه گام بردارد.
در مورد اصولگرایان و مجلس آینده چه نظری دارید؟
به نظر می‌آید که دچار انشقاق و چند دستگی شده‌اند و تندروها زمام امورشان را به دست گرفته‌اند که این می‌تواند از یک سو برای جریان اصلاحات فرصتی مناسب باشد و از سویی از این مشکلات جبهه مقابل درس بگیرند.
همچنین بعضی از اصولگرایان خیلی نگران میزان مشارکت آحاد مردم در انتخابات نیستند ولی اصلاح طلبان باید هوشیار عمل کرده و سطح مشارکت را بالا ببرند، زیرا اکثریت قریب به اتفاق مردم نگرش اصلاح طلبی دارند.
نقش احزاب و تشکل‌ها را در انتخابات پیش رو چگونه ارزیابی می‌کنید؟
به شدت معتقد به تقویت احزاب، تشکل‌ها، اصناف و گروه‌های مردم نهاد هستم. به خصوص اینکه احزاب ذاتا این توان را دارند که قدرت را در جامعه به پاسخ گویی واداشته و از این طریق تا حدود زیادی جلوی فساد را بگیرند. خوشبختانه دبیران و اعضای شورای استانی احزاب اصلاح طلب افرادی با سابقه، خوش نام و فعال هستند که امیدواریم توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود را در این انتخابات به ظهور برسانند.
نقش تشکل‌های دانشجویی نیز مکمل عملکرد احزاب است. از این رو محدود و امنیتی کردن فضای جامعه به خصوص دانشگاه‌ها برای کشور خسارات فراوانی در پی دارد. چرا که رسالت ذاتی تحرک آفرینی و تحول خواهی دانشگاه را خدشه دار می‌کند. همچنین خلاقیت، ابتکار و تولید فکر علم را با مشکل مواجه می‌کند.
آقای دکتر به نظر شما حضور سید باقر چه تاثیری بر انتخابات مجلس آینده خواهد داشت؟
هیچ شخص و جریانی نمی‌تواند تاثیر ایشان بر انتخابات و به تبع آن زندگی مردم، نادیده گرفته یا کم رنگ جلوه دهد. هنوز امیدواریم که سید باقر موسوی که بزرگ ما هستند تایید صلاحیت شوند. یقین بدانید حضور سید باقر موسوی هم مشارکت مردم در انتخابات و هم سطح کیفی این عرصه را ارتقا می‌دهد. چرا که حضور ایشان در انتخابات مجلس دهم، رقابت را از تعصبات فامیلی و طایفه ای به رقابتی فکری و جریانی ارتقا می‌دهد و این مسئاله یقیناً در فضای کنونی به نفع جامعه و مردم است. رای دادن بر اساس تعصبات قبیله ای در انتخابات زیبنده استان ما نیست و دود آن به چشم مردم خواهد رفته و در نهایت هم استان و هم کشور از این قضیه ضرر می‌بینند.
انشاالله که ایشان در فرصت باقی مانده تائید خواهند شد و چنانچه قبلا هم بارها عرض کرده‌ام در این صورت بنده و مجموعه دوستان با تمام توان همراه و پشتیبان ایشان خواهیم بود و به وظیفه‌ی اصلاح طلبی خود عمل خواهیم کرد.
و اگر تائید صلاحیت نشدند تکلیف و عکس‌العمل شما به عنوان یک اصلاح طلب چیست؟
انشاالله که مشکل خاصی وجود ندارد و با گرفتن برگه تائید صلاحیتشان باز می گردند. اما در غیر این صورت به عنوان یک اصلاح طلب منتظر اجماع و نظر شورای منتخبین و شورای اصلاح طلبان استان و کشور همینطور میز استان مستقر در تهران هستم و به نظر آنان احترام می‌گذارم. طبیعتا هر نیروی اصلاح طلبی را که آن‌ها معرفی کنند حمایت می‌کنم. اما در شرایط فعلی حضور آقای سید باقر موسوی به عنوان یک نیروی مردمی، مقبول و محبوب می‌تواند زمینه مشارکت و حضور حداکثری مردم که مورد تاکید مقام معظم رهبری و مسولان نظام است را بالا ببرد.
شعار اصلاحات در کشور برای انتخابات مجلس” امید، آرامش، رونق اقتصادی” است، نظر شما در این مورد چیست؟
این شعار با هوشمندی و متناسب با شرایط فعلی کشور انتخاب شده. امید توام با آرامش که لازمه هر فعالیت و حرکتی است. رونق اقتصادی هم نیاز اساسی مردم و کل چرخه‌ی اقتصادی کشور است و بنده به عنوان یک اصللاح طلب معتقد به اصلاح تدریجیِ رویه‌های معیوب جاری در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و… کشور هستم. امیدواریم در صورت توفیق جریان اصلاحات و جامعه عمل پوشاندن به این شعار، شاهد شکوفایی ایران عزیز در تمامی عرصه‌ها باشیم.
نگاه شما به جوانان، دانشجویان و رسانه‌ها چگونه است؟
جوانان نقطه امید و موتور محرکه جامعه هستند. جوانان و دانشجویان را به معنای واقعی باور دارم و این باور قلبی را در عرصه‌های مختلف و با اعتماد عملی به آن‌ها ثابت کرده‌ام. به طور کلی خودم را کاندیدای قشر جوانان و دانشجویان می‌دانم و به این قشر آینده ساز بیشتر احساس نزدیکی و تعلق خاطر می‌کنم. برنامه‌های جامع و خوبی نیز برای این عزیزان داریم.
مطبوعات، روزنامه‌ها، سایت‌ها و به طور کلی رسانه، همانند مجرای تنفس جامعه هستند که جوامع را در موقعیت‌های مختلف بالانس می‌کنند. داشتن نگاه حرفه ای در کنار حضور پر رنگ و مستقل مطبوعات موجبات رشد و بالندگی کشور، جلوگیری از فساد و تقویت جایگاه نظام در عرصه بین الملی و حقوق شهروندی خواهد بود.
سخن پایانی؟
آرامش و تعامل رمز پیروزی ماست. استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان‌های بویراحمد و دنا از عدم وجود آرامش و تعامل سازنده ساله ای مدیدی است که آسیب‌های جدی دیده است.
انتخاباتِ سرنوشت سازی را در پیش رو داریم و باید با برنامه و دلسوزانه از این فرصت استفاده کرده و تمام توان مان را صرف و وقف تغییر و حرکت به سمت رشد و توسعه کنیم.
اگر جز این باشد هم در حق خود و هم مردم جفا کرده‌ایم. باید مواظب حرکت‌های ناپسند و اختلاف افکنی‌های افراد و گروه‌های معلوم‌الحال بود که نتوانند این حرکت مردمی را دچار چالش و خطر کنند.
بایست با تلاشی وسیع به سمت خروج از محرومیت و رفتن به سمت رشد و توسعه گام برداریم.
به عزیزان اندر کار انتخابات از حوزه اجرا گرفته تا نظارت خدا قوت عرض کرده و اعلام می‌کنیم که با تمام توان آماده هرگونه همکاری با آن‌ها هستیم تا انشا الله انتخاباتی پر شور و امن داشته و همه در کنار هم شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و درشان نظام و مردم بزرگوارمان باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاحات گفت:

  افرادی که به اصطلاح رای به بهرامی داده اند نماینده اصلاح طلبان نیستند و به شعور مردم توهین کرده اند

  • ناشناس گفت:

   اگه نماینده اصلاح طلبان نیستند پ حتما نماینده ی اصولگراها هستند.سنگ اندازی نکنید.

 • قلندری گفت:

  2)چون وی در رقابت انتخابب شدن است نه اجماع اصلاح طلبان. واین حرف باید از دهان یک شخص یا طیف که کاندیدا نیست بیرون آید ونه بهرامی ک کاندیدا است. اگر از اجماع..حمایت میکند پس کی باید از خودش حمایت کند؟حرف دوم که گفته پشتیبان سید باقر هستیم. آخه مگربهرامی کاندیدا نیست یا هنوز باورش نشده که کاندیداست که میگه پشتیبان سید باقر هستیم؟!مگه سید باقرکاندیدای تایید شده است یا ایشان؟؟سیدباقرکه طبق آخرین اخبار تایید نشده.شما چطورکاندیدا هستی امامیگویی شتیبان سیدباقری؟بنظرم هدفت جلب آراسیدباقراست. چراقبل ازاعلان تاییدی ها این حرفا را نزدی؟ اعلان پشتیبانی را سید باقر میتواند بیان کند نه شما که تاییدشده ای

 • قلندری گفت:

  باسلام. اقای بهرامی یک نیروی اجرایی عمرانی است فقط. و اصلا و ابدا یک نیروی سیاسی و فرهنگی و.. نیست وب نظر بنده الفبای سیاست که هیچ بلکه الفبای وکالت را هم نمیداند. چون شخصی که خودرابه عنوان کاندیدای انتخابات مجلس معرفی نموده ومصاحبه ایراد کرده ودر عنوان مصاحبه اش گفته ازاجماع اصلاح طلبان و.. و.. پشتیبان سید باقر هستیم. انگارهنوز نمیداندکاندیدای انتخابات است وحرفی که بیان کرده نباید ازدهان یک کاندیدا بیرون آید چون یک اجماع سیاسی جناحی مثل اصلاح طلب و..از یک یاچندکاندیدای مشخص ممکن است حمایت کند و اینکه ایشان بگویدازاجماع.. حمایت میکنم کاملا اشتبا و خارج از الفبای سیاست است چون وی در شرف…

 • اصلاح طلب گفت:

  اگه خدا خواست بهرامی قبول انتخاباته و تفرقه اندازی های شما اصولگرایان نقش بر اب میشه که مکر خدا بالاترین مکرهاست

  • مریم گفت:

   انشالله که قبولی دکتر بهرامی و جشن میگیریم … هم تو بویر احمد هم دوگنبدان و هم دهدشت سعی در تفرقه و صحبت هایی ناروا بدنبال نیرووی همچون دکتر و دارند که خودشون بتونن اونی که باخودشون همسو و هم مسیره رو روی کرسی بنشونن و ادامه ماجرا
   فقط دکتر بهرامی به امید خدا

 • س گفت:

  از خودت مایه بذار عین سریش چسپیدی به سید باقر

 • محمد خرامان گفت:

  دکتر محمد بهرامی درخشان ومعلوم در زمینه اجرایی . ما با انتخابی مزین به شور و البته شعور فقط دکتر محمد بهرامی

 • جلیل گفت:

  په مه بهرامی اصلاح طلبه؟؟!یااصولگرایه ودور اول سی هدایت خواه تبلیغ ایکه ورای جمع ایکه با پاترول سفید

  • امین گفت:

   دوست عزیز به نظز شما رابط بنیاد امید ایرانیان با ریاست دکتر عارف اصلاح طلب نیست .
   آیا شما میدانید دکتر عارف گزینه اول اصلاح طلبان بویر احمد را. در ضورت عدم تایید سید باقر موسوی آقای دکتر بهرامی می باشد.
   آیا شما صرفا یک رای را که در نبود کاندید اصلاح طلب بر هر اساسی در ۱۲ سال پیش داده شده را مبنای اصلاح طلبی میدانید.
   آیا ما رفسنجانی ها ، ناطق نوری ها و حتی مطهری ها که زمانی سر لیست اصول گرایان بودند . و امروز در کنار ما و بزرگ جریان اصلاح طلب می باشند . اصلاح طلب نمی دانیم.
   و شما دوستم را اصول گرا می دانم که از ترس از دست دادن آرای اصلاح طلبی چنین برچسبی را به دکتر بهرامی اصلاح طلب می زنید.

   • جلیل گفت:

    مهم این بود که شما نتوانستی نظرم را نفی کنی ودرکلامت ضمن عدم نفی مویداین شدی که اقای بهرامی اصولگرا بوده.فرضا همه توصیفاتت درمورد اقای بهرامی درست باشد.اما همه ادعای شما بعد از حضوروحمایت بهرامی دراصولگرا وشکل گرفته.یعنی وصف شما از بهرامی ماتاخر از حضورش در جناح اصول گرا بوده.این را نیز یاداور بشویم که اقای بهرامی بواسطه توصیفات شما درعرصه اجرایی وسیاسی وارد نشد.وطیفی که دران .بهرامی پا به عرصه حضور گذاشت.جناح وقدرت اصولگرا بود یعنی در زمان اصولگراها ووبواسطه حضورش در کنارقای هدایت خواه دردانشگاه وسپس شهرداری مسولیت گرفت.حالاپشتیبانی ازسیدباقرهم ترفندی است برای جمع کردن ارا سیدباقر بدبخت

    • ناشناس گفت:

     بله شما درست میگید. آقای بهرامی صرفا میخواد از سبد رای آقای موسوی استفاده کنه. البته از یک راهکار دیگه هم داره استفاده میکنه. تخریب نماینده فعلی . در حالی که خودش هیچ برنامه ای ارائه نمیده

     • امین گفت:

      جناب دکتر بهرامی در مقام یک شهردار بسیار بالاتر از یک شهردار عمل نموده اند و اینکه ایشان بهترین شهردار یاسوج بوده اند بر هیچ کسی پوشیده نیست
      2.مردم این استان از محرومیت رنج می برند و نداشتن عمل دیگر کاندیداها و سیاست که از مکر و حیله می اید برایشان نان و اب نمی شود.
      3.وقتی ایشان اذعان به خردجمعی دارن یعنی مشارکت همگان در تصمیم گیری و خصوصا نخبگان و ایا این بالاترین دموکراسی در عصر سیاسی نیست؟

     • ناشناس گفت:

      سفسطه بافی نکن حرفل قلندری و دیگر دوستان عین واقعیته.

     • ناشناس گفت:

      تو دوازده سال گذشته یاسوج و بویر احمد چه تغییری داشته است نه خدایی چه تغییری؟؟؟خواهشا کاندیدای محترم رو تخریب نکنید به خدا حق الناسه بذارید مردم بر اساس واقعیت رای بدهند..لعنت به فضای مجازی

پربازديد