تاریخ درج خبر : 1394/11/15
کد خبر : ۵۳۱۶۰۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تخصیص ۵۱۴ میلیون تومان برای احیاء میراث فرهنگی استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه‌ و بویراحمد از مرمت ۱۷۰ شیء تاریخی این استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون از مجموع ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته به حوزه میراث فرهنگی این استان تاکنون ۵۱۴ میلیون تخصیص یافته است

محمود باقری اظهار داشت: افزون بر هشت هزار شیء تاریخی در قالب بیش از سه هزار قلم شیء در این استان وجود دارد.

وی افزود: پیش از این 280 مورد از این اشیاء مربوط به دوران اشکانی، ساسانی، قبل از میلاد و بعد از اسلام مرمت و ساماندهی شده و در موزه یاسوج در معرض نمایش قرار داده شده بود.

باقری باقری از تکمیل و مرمت چهار بنای تاریخی استان و واگذاری این چهار بنا به صندوق احیاء جهت واگذاری به بخش خصوصی خبر داد و افزود: در طی دو سال اخیر نیز حدود 170 شیء تاریخی دیگر مرمت و ساماندهی شدند.

وی از ارسال پرونده حدود 20 اثر تاریخی تعیین حریم شده استان به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به منظور طرح در کمیته حرائم خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد راه‌اندازی و احیای انجمن‌های میراث فرهنگی را از دیگر اقدامات حوزه معاونت میراث فرهنگی استان عنوان و تصریح کرد: این انجمن‌ها برای نخستین بار در 183 روستای استان با حدود 700 عضو راه‌اندازی شدند.

باقری میزان اعتبارات حوزه معاونت میراث فرهنگی استان در سال 94 را 900 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان در شش ماهه نخست امسال حدود 514 میلیون تومان تخصیص یافت.

منبع:تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد