تاریخ درج خبر : 1394/11/15
کد خبر : ۵۳۱۶۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شعله‌های آبی گاز ناجی درختان کهنسال استان

هوای سرد و برفی در برخی از مناطق استان نیاز به گاز را بیشتر کرده است و روشن شدن شعله‌های آبی گاز خانگی چشم‌انداز زیبایی را برای مردم روستاها بوجود آورده و این شعله‌های زیبا جان درختان کهنسال استان کهگیلویه وبویراحمد را از تبر و تیشه نجات داده است.

بهره‌مند شدن روستاها از نعمت گاز، برق، آب آشامیدنی یکی از اولویت‌های دولت یازدهم است.

به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان کهگیلویه وبویراحمد توسعه گاز خانگی در روستاها شتاب خوبی به خود گرفته است.

کهگیلویه وبویراحمد به دلیل اقلیم جغرافیایی دارای روستاهای پراکنده است که این پراکندگی کار خدمات‌رسانی به برخی روستاها را مشکل می‌کند.

یکی از ساکنان روستای بابا کلان در گچساران گفت: سال‌ها منتظر آمدن گاز به روستای خود بودیم.

علی اکبرزاده بیان کرد: نبود گاز در این روستا مردم را دچار مشکلات فراوانی کرده بود و آنها به ناچار از زغال برای گرم کردن خانه‌های خود استفاده می‌کردند در صورتی که استفاده از زغال خطرات جانی به دنبال داشته و به طبیعت نیز لطمه فراوان وارد می‌کند.

وی گفت: در گذشته در هر شرایطی باید به دنبال تامین گاز خانه‌های خود توسط کپسول‌های گاز بودیم.

خانم ن. احمدیان که در یکی از روستاها زندگی می‌کند در این باره گفت: واقعا نبود گاز برای ما زنان این روستا که وظیفه تهیه غذای خانه و بیشتر اوقات پخت نان را برعهده داریم بسیار سخت و طاقت فرسا بود.

وی افزود: به لطف خدا و تلاش مسئولان و برکت انقلاب اسلامی این روستا نیز از نعمت گاز بهره‌مند شد و دیگر ساکنین روستای بابا کلان نگران تمام شدن کپسول‌های گاز خود نیستند.

خانم احمدیان تصریح کرد: روشن شدن شعله‌های آبی گاز لبخند را بر لبان ساکنین روستا نشانده است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکنون 160 روستا در سطح کهگیلویه وبویراحمد از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

سید موسی خادمی عنوان افزود: با توجه ویژه دولت تدبیر و امید روستاهای محروم نیز از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: صعب‌العبور بودن مناطق روستایی در کهگیلویه و بویراحمد نیز نتوانسته مانع خدمت‌رسانی به مردم این مناطق شود.

رئیس شرکت گاز گچساران نیز در این راستا اظهار کرد: گازرسانی به مناطق فاقد گاز در دستور کار این شرکت قرار دارد و تاکنون نقاط زیادی در گچساران و باشت از این نعمت برخوردار شده‌اند.

ناصر دلفریان بیان کرد: پروژه گازرسانی به روستای”باباکلان” گچساران با اعتبار 50 میلیارد ریال جمعیتی بالغ بر 1440 نفر را در قالب 368 خانوار تحت پوشش قرار داده است.

وی افزود: در این پروژه 300 علمک‌ گاز در روستای “بابا کلان” نصب شده است.

رئیس شرکت گاز گچساران ادامه داد: در سال جاری 11 پروژه عمرانی گازرسانی در دو شهرستان گچساران و باشت با اعتباری بالغ بر 69 میلیارد و 243 میلیون و 400 هزار ریال تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

دلفریان اضافه کرد: از مهمترین این پروژه ها می توان به اجرای 26 کیلومتر شبکه گذاری، نصب 240 انشعاب پراکنده ، نصب 250 انشعاب در روستای “آرو”، نصب 300 انشعاب روستای “دیل”، 200 انشعاب روستای “شامبراکان”، “گبرستان”، “سر تیره”،” سید جمال”، 22 کیلومتر خط انتقال فاز دوم گاز رسانی روستای “بابا کلان”، شبکه گذاری داخلی “اسپر و پوراژ” اشاره کرد.

وی عنوان کرد: با بهره‌برداری از این تعداد پروژه‌ها بیش از 1200خانوار در شهرستان‌های گچساران و باشت از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

رئیس شرکت گاز گچساران تصریح کرد: در حال حاضر پنج پروژه گازرسانی در مناطق روستایی دو شهرستان گچساران و باشت با اعتباری بیش از 70 میلیارد و 130 میلیون در دست اجراست.

دلفریان اضافه کرد: این پروژه‌ها شامل نصب 300 انشعاب در گچساران و باشت با اعتباری بیش از یک میلیارد و 999 میلیون ریال، فاز دوم خط انتقال گاز رسانی به روستای “آبدهگاه” به طول 27 کیلومتر با اعتباری بیش از دو میلیارد و 200 میلیون ریال، 26 کیلومتر خط انتقال گازرسانی به روستاهای” انجیر سیاه”، “آب توت” و” آبچیرک ” و 36 کیلومتر خط انتقال گازرسانی است.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد