تاریخ درج خبر : 1394/11/15
کد خبر : ۵۳۱۶۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -
امیر آبسالان:

روشنفکر آمده تا صدا و ندای وحدت باشد

سایت استان: امیر آبسالان

روشنفکر آمده تا وحدت جمعی برقرار کند، روشنفکر آمده تا فارغ از طایفه گری عدالت را برقرار کند، امروز کمتر کسی هست که در وادی سیاست و فضای انتخابات باشد و حرف از پدیده این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مهدی روشنفکر نزند. کسی که آمده و تا پای جان دنبال آسایش مردم و خدمت رسانی به آنها بدون طمع به هیچ عنوانی خواهد ماند. نه پوپولیست است نه کانفورمیست، چهره ای میانه رو و از جنس خود مردم؛ مردمی که از قول و وعده های توخالی و تکراری خسته شده اند.
در بحبوحه جناح گری و طایفه گری و در حالی که کمتر کسی به فکر مردم است حاج مهدی روشنفکر آمده و با قاطعیت اعلام کرده که حزبش مردم است. جناحش مردمی می باشد که از دنیای سیاست و انتخابات فقط محرومیت نصیب شان شده؛ حاج مهدی روشنفکر آمده است با هدف خدمت رسانی به این مردم؛ که به حق سزاوار خدمت اند.
مدیون بودن به گروه های انتخاباتی و جناح بازی انتخاباتی ( و البته که گروه ها و جناح های انتخاباتی با کارکرد انتخاباتی که بعد از فضای انتخابات به دست فراموشی سپرده می شوند با مفهوم احزاب سیاسی متفاوت هستند) دردی از مردم دوا نمی کند، مردمی که از حداقل امکانات محروم هستند و فقط و فقط شده اند نماد تبلیغات، اوضاع اسف بار فرهنگی که روز به روز آشفته تر می شود، افزایش سن ازدواج و بلای خانمان سوز اعتیاد، همه و همه دردهایی است که مردم را عذاب می دهند. ریشه اکثر این دردها معضل بیکاری است. استان ما در حال حاضر رکورد دار بیکاری در کشور می باشد؛ این رکورد برای استانی با این سرمایه عظیم و جمعیت کم؛ تاسف آور است. این مردم بیشتر از این ها سزاوار رفاه و آسایش هستند.
عدم حمایت از سرمایه گذاران و مشکل تراشی برای آنها، پیش نرفتن پروژه های عمرانی و صنعتی و فقط در مرحله ی کلنگ زنی ماندن ، تسهیلات اشتغال و درباری کردن اداره ها همه و همه دلایلی بر افزایش نرخ بیکاری در منطقه است. نمونه بارز آن کارخانه سیمان یاسوج که با وجود داشتن ظرفیت؛ سیمان مورد نیاز را از اصفهان وارد می کنند ولی کمکی به اوضاع بحرانی کوچکترین واحد صنعتی ایران و بزرگترین واحد صنعتی استان نمی شود یا کمی آن طرف تر کارخانه سیمان مارگون که پیشرفت حداقلی دارد طوری که در چند سال اخیر که از مجلس می‌گذرد راکد مانده و به بهره برداری رسیدن آن نیاز به معجزه دارد.
طرح های گازرسانی بلاتکلیف؛ نباید از کسی که دارد از سرما رنج می برد و فاصله اش با لوله های انتقال گاز کمتر از پنج کیلومتر است انتظار حفظ منابع طبیعی داشته باشیم کسی که سالهاست وعده های عملی نشده امیدش را نامید کرده و هنوز مثل اوایل انقلاب دست به دامان هیزم و نفت می شود.
تا کی کوتاهی و چسبیدن به مسائل فرعی؟! برگزاری همایش های بدون نتیجه و جلسات دور همی تا کی؟! زنده ها را رها کرده ایم و به مجالس مرده ها می رویم. کمی عمل لازم است. این کارها هیچ کدام دردی از مردم دوا نمی کند؛ به قول دکتر شریعتی :”آنان که زمستان را از پشت پنجره می بینند، و گرسنگی را در کتاب ها می خوانند نمی توانند، نماینده مردم باشند”
با نگاهی به زندگینامه حاج مهدی روشنفکر و عملکرد و کارنامه سیاسی و مدیریتی درخشان ایشان در خواهیم یافت که ایشان به حق؛ فراتر از مرز های جغرافیایی و سیاسی نماینده ی شایسته ای برای مردم فهیم و گرامی استان خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • یک دانشجوی آشنا گفت:

  آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است… از نظر بنده ایشون به در نمایندگی مردم بویراحمد و دنا نمیخورن.

 • یاسوجی گفت:

  سلام، شمایی که به آقای آبسالان خرده میگیرید که آقای روشنفکر با سیاست قومی و قبیله ای پا به عرصه انتخابات گذاشته، حتما دیگه میخواید بگید چون ایشون از ایل بزرگ تامرادی هستند و البته یه توفیق اجباری می باشد که ایشون از بزرگترین جامعه آماری قومی نسبت به بقیه طوایف هستند دیگه باید گفت که از پتانسیل قومی و قبیله ای میخوان استفاده کنند نه برادرم ایشون با داشتن این پتانسیل برهمگان روشن است که تفکراتی پاک تر و فراجناحی تر دارند چرا که همه دیده ایم بقیه کاندیداها در زمان تصدی بیشترین استفاده را از همین طایفه گرایی کرده اند چه خود هدایتخواه و چه زارعی و بر هیچ کس پوشیده نیست،لطفا غرض روزانه صحبت نکنید.

 • یک ناشناس گفت:

  سلام آقای ابسالان
  چند نکته رو باید عرض کنم به خدمتت درباره نوشته ات:
  اولا نوشتی که روشنفکر فارغ از طایفه گری امده اگر این طوره شما که خودت از طایفه شریف تامرادی هستی نباید جانبدارانه صحبت کنی دوم اینکه ایشون انسان شریفی هستند ولی حزبش ازش حمایت نمیکنه و از هدایتخواه حمایت میکنه و سوم کارنامه ایشان در زمان تصدی در آموزش و پرورش جای سئوال های بسیار دارد
  ممنون از انتشار نظر من

 • ناشناس گفت:

  ماهمچین نمایندای میخواهیم

 • یک دانشجوی آشنا گفت:

  سلام و عرض ادب… شما که لطف میکنید و مطالب در این سایت قرار میدید لطف کنید واقعیات را انعکاس بدهید و همچون سالیان درازی که حوزه انتخاباتی ما در یک خفقان قومی و قبیله ای به سر میبرد این بار با شیوه های واقعیت گرایانه در مورد کاندیداها صحبت بفرمایید. این بر همه ما پوشیده نیست که جناب آقای روشنفکر عینا با سیاست های قومی و قبیله ای پا به میدان گذاشته و از سیاست های ایشان مشخص است که همچون دوره گذشته قرار است ما را در یک انزوای سیاسی در سطح کشوری فرو ببرد. بیاییم با عقل انتخاب کنیم نه با احساسات و تعصبات قومی.

 • محمد پرتوی گفت:

  روزِ هشتُم خالی کنیم تُفَنگ قَطار‌‌َ دوبار جشن بِگِریم فَصلِ بهارَ

 • احمد گفت:

  فارغ از طایفه گرایی ی نگاهی به اطرافیان ایشان بیندازید به شعارهایش به دیدگاش

  • ناشناس گفت:

   شعار اصلی ایشان نفی طایفه گراییست دوست عزیز و در عمل هم ثابت کردن

 • ناشناس گفت:

  اگراین چنین باشدکه عالیست.اما,,,,,,,,,

پربازديد