تاریخ درج خبر : 1394/11/15
کد خبر : ۵۳۱۶۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

ابتکار هنرآموزان دختر گچسارانی

جشنواره هنرهای تجسمی هنرآموزان گچسارانی با حضور مسئولان در هنرستان دخترانه حضرت زهرا(س) برگزار شد.
مسئول کمیته فرهنگیان و دانش آموزان آموزش و پرورش گچساران در آیین جشنواره هنرهای تجسمی هنرآموزان هنرستان دخترانه ی حضرت زهرا(س) گفت:100 اثر هنری از هنرآموزان هنرستان حضرت زهرا(س) در این جشنواره شرکت کرده اند.
اورنگ نارکی تعداد هنرجویان رشته های فنی و حرفه ای در این هنرستان را 103 نفر اعلام کرد و یادآورشد: این تعداد دانش آموز در 7 رشته مشغول به تحصیل هستند.
نارکی گفت: این اثرات مربوط به هنرجویان در رشته های گرافیک، عکاسی، معماری ، کودکیاری، طراحی دوخت و کامپیوتر بود.
وی خاطر نشان کرد: آنچه در طرح، رنگ، عکس، حجم و ماکت آمده همه نشان دهنده ی وحدت است.
نارکی همچنین در ادامه گفت: یکی از محورهایی که امروز باید در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد تبعیت از دستور رهبری(نهضت تولید علم و جنبش نرم افزاری) است.
نارکی افزود: امروز با المان ها و عناصری روبرو میشویم که بر محور وحدت و انقلاب است.
وی گفت: هنرآموزان برای جمع آوری این آثار هنری از ماهها قبل در تلاش بودند.
نارکی هنر را تجلی حس زیبایی دوستی فرد دانست و اظهار کرد: هنرمند احساسات عمیق زیبایی دوستی خود را در قالب اثر هنری بروز و ظهور می دهد.
مسئول کمیته فرهنگیان و دانش آموزان آموزش و پرورش گچساران گفت: همه انسان ها با نگاه به زیبایی ها لذت می برند و عده ای با توجه به توانمندی و نگاه عمیق خود تبلور دهنده زیبایی ها می شوند.
نارکی از برگزاری جشنواره های متنوع دیگری خبر داد و افزود: این جشنواره ها در چند هفته آینده برگزار خواهد شد.
وی همچنین گفت: ارتقای کیفیت آموزشی رشته های فنی و حرفه ای استراتژی آموزش و پرورش است که در این راستا برای برگزاری جشنواره ها، گردهمایی و کارگاه های آموزشی برنامه ریزی می شود.
در این جشنواره حجم وحدت(هشت دست) نشان انقلاب اسلامی ایران کاری از گروه گرافیک، چاپ دستی پرچم ایران کاری مشترک از گروه گرافیک و طراحی دوخت،چاپ قاب دستی 19 شهید فرهنگی شهرستان گچساران،چاپ دستی پرچم ایران، 33 فرم عکس مربوط به 175 شهید غواص تفحص شده دی ماه سال گذشته قبل از شهادت، تا تفحص و مراسم تشیع در شهرهای مختلف ایران کاری از گروه گرافیک ، افتتاح اولین فروشگاه دائمی کارآفرینی هنرجویان در استان، افتتاح مهد کودک انقلاب و سفره سلامت صبحانه به معرض دیده گذاشته شد.
نارکی خاطر نشان کرد: حجم وحدت، چاپ قاب دستی 19 شهید فرهنگی گچساران ،چاپ دستی پرچم ایران ، 33 فرم عکس مربوط به 175 شهید غواص تفحص شده و افتتاح مهد کودک انقلاب بعد از تکمیل شدن در آینده به موزه انقلاب گچساران تبدیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: به معرض دید گذاشته شدن33 فرم عکس مربوط به 175 شهید غواص برای اولین بار در کشور صورت گرفته است.
نارکی در پایان گفت: فروشگاه دائمی کارآفرینی هنرجویان نیز برای اولین در سطح استان اجرا شده است.

1454500030_img-20160203-wa0004

گزارش: زینب محمدی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد