تاریخ درج خبر : 1394/11/17
کد خبر : ۵۳۱۸۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

طرح نذر کتاب در محروم‌ترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد + تصاویر

طرح نذر کتاب به عنوان یکی از انتظارات و مطالبات رهبری معظم انقلاب در کشور پس از گذشت سال‌ها بالاخره در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان کشوری و خبرگزاری فارس برگزار شد.
طرح نذر کتاب به عنوان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دستگاه‌های فرهنگی سرانجام پس از گذشت سال‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد و به همت مؤسسه وفاق سبز علوی و با همکاری دستگاه‌هایی همچون کمیته امداد امام خمینی، نهاد کتابخانه‌های عمومی، آموزش و پرورش و در نهایت خبرگزاری فارس به عنوان رسانه حامی و مبلغ این طرح در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این آیین که معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد و همچنین مدیرعامل خبرگزاری فارس حضور داشتند این کار جهادی در استان کهگیلویه و بویراحمد و در دورترین و محرومترین مناطق اجرا شد تا کتاب‌های مورد نیاز مردم و به خصوص جوانان و نوجوانان این مناطق به همت خیرین به دست این قشر محروم برسد.

سید نظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس این کار را بدون انگیزه مادی به صورت بسیجی‌وار معرفی کرد و گفت: ما نیز در خبرگزاری فارس بنا به توصیه مقام معظم رهبری در این طرح شرکت کردیم.

وی این فرمان مقام معظم رهبری را مربوط به سال 74 دانست و گفت: اگر چه در همه امور خیر باید مشارکت و همراهی وجود داشته باشد اما کارهای بر زمین مانده را باید اجرایی و عملیاتی کرد.

موسوی فراگیر شدن این اقدام را مهم دانست و افزود: باید دست به دست هم دهیم و زمینه و بستر عدالت آموزشی و علمی را در کشور فراهم کنیم.

در این آیین زینب قربانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هم گفت: در مرتبه نخست اجرای این طرح حدود 17 هزار جلد کتاب در استان در بین مساجد و مدارس و کتابخانه‌های عمومی توزیع شد و این بار نیز 21 هزار جلد را به این اماکن هدیه می‌کنیم.

در ادامه گروه‌های جهادی با چند دستگاه خودرو کتاب‌ها را به مناطق محروم استان برده و توزیع کردند که یکی از مقصدها روستای بنه‌زرد از توابع بخش پاتاوه بود.

در آیینی که مسئولانی از کمیته امداد و کتابخانه‌ها و همچنین مدیرعامل خبرگزاری فارس حضور داشتند با حضور گسترده مردم این روستا، کتابخانه روستایی بنه‌زرد با کتاب‌های طرح نذر کتاب تجهیز شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    ………….. شده ستاد تبلیغاتی زارع.پروفایل واتساپ همین خانم هم تبلیغات زارع است.

  • ناشناس گفت:

    سایت استان هم الت دست …. و دروغ گویی های وی شد.دلمان خوش بود یک سایت با پول های عوام فریبانه خریداری نشده.ولی گویا غلط فکر می کردیم.

پربازديد