تاریخ درج خبر : 1394/11/18
کد خبر : ۵۳۱۸۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تداوم ایثارگری جانباز یاسوجی با اهدای عضو

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از اهدای عضو جانباز جنگ تحمیلی در بیست و چهارمین اهدای عضو سال جاری در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

دکتر پرویز یزدان پناه افزود: اهدای کبد جانباز۵۵ ساله، از سادات امام زاده مختار شهرستان بویراحمد که بر اثرسانحه ای دچار خونریزی مغزی و مرگ مغزی شده بود، به بیمار نیازمند، زندگی تازه ای بخشید.

وی بیان کرد: با پیشنهاد مسئول پیوند اعضای دانشگاه و پس از اظهار رضایت خانواده مرحوم سید “کرامت متولی”، تیم جراحی پیوند اعضای شیراز در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج حضور یافته و عضو نام برده را پس از خارج کردن از بدن بیمار، به بیمارستان نمازی شیراز انتقال داده و به بیماران نیازمند به این اعضای حیاتی پیوند داده شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: این جانباز سرافرازنه تنها در دوران هشت سال دفاع مقدس از خود ایثارگری نشان داد، بلکه پس از مرگ نیز با اهدای عضوی از بدن این ایثارگری و جانبازی را تداوم بخشید.

دکتر یزدانپناه در پایان ضمن ارج نهادن به این عمل خداپسندانه و طلب مغفرت برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای خانواده ایشان اضافه کرد: این بیست و چهارمین مورد اهدای عضو در کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ بوده است.

دنانما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد