تاریخ درج خبر : 1394/11/19
کد خبر : ۵۳۲۰۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شکارچی متخلف از طریق فضای مجازی در کهگیلویه دستگیر شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه گفت: متخلف شکار که دو رأس بز و یک رأس کل شکار کرده بود به نشانه افتخار و خودبزرگ‌بینی کاذب در فضای مجازی و در سطح وسیعی این عکس‌ها را انتشار داده بود در کهگیلویه دستگیر شد.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه از شناسایی شکارچی متخلف از طریق انتشار عکس در فضای مجازی خبر داد و افزود: پس از یک‌ماه تحقیقات شبانه‌روزی فرد متخلف شناسایی و به مراجع قضایی معرفی و اعمال قانون شد.

قدرت‌الله علی‌پور اظهار کرد: حدود یک ماه قبل عکسی از یک متخلف که سه رأس کل و بز شکار کرده و آن را در فضای مجازی انتشار داده بود از طریق دوستداران محیط زیست به دست مأموران یگان حفاظت این شهرستان رسید.

علی‌پور تصریح کرد: مأموران یگان حفاظت این شهرستان با همکاری دوستداران محیط زیست با تلاش شبانه‌روزی و به صورت محسوس و نامحسوس به‌دنبال شناسایی هویت متخلف بودند.

رئیس محیط زیست دهدشت در ادامه به اقدام غیراخلاقی این متخلف در شکار و انتشار این عکس‌ها در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: فرد متخلف که دو رأس بز و یک رأس کل شکار کرده بود به نشانه افتخار و خودبزرگ‌بینی کاذب در فضای مجازی و در سطح وسیعی این عکس‌ها را انتشار داده بود.

این مقام مسئول گفت: سرانجام مامورأن موفق می‌شوند هویت مکانی متخلف را در یکی از شهرستان‌های استان شناسایی و پرونده‌ای علیه ایشان تشکیل و به مراجع قضایی ارسال و اعمال قانون کنند.

این مقام مسئول در ادامه داشتن محیط زیستی سالم را منوط به کار فرهنگی جهت ارتقاء فرهنگ زیست محیطی مردم دانست و گفت: باید در حوزه فرهنگ‌سازی آنقدر کار شود که عامه مردم شکار را یک ضد ارزش و ناهنجار در جامعه تلقی کنند تا احترام به حیات وحش و رعایت حقوق آنها در جامعه نهادینه شود.

علی‌پور ضمن تشکر از همکاری مردم و دستگاه قضا در شناسایی و اعمال قانون این متخلف به جریمه یک صد میلیون ریالی شکار هر یک رأس کل و بز اشاره کرد و گفت: برای متخلف پرونده‌ای تشکیل و به مراجع قضایی ارسال تا پس از صدور حکم مبلغ سی‌صد میلیون ریال جریمه حقوقی علاوه بر جریمه کیفری بابت ضرر و زیان به محیط زیست پرداخت کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد