تاریخ درج خبر : 1394/11/19
کد خبر : ۵۳۲۰۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

بیکاری مهمترین عامل مهاجرت روستائیان در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیکاری مهمترین عامل مهاجرت روستائیان استان به شهرها است.
صابر مظاهری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: عملکرد صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر استان در تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف قابل قبول است که انتظار می‌رود با انجام اقدامات لازم صددرصد جامعه هدف تحت پوشش این صندوق قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه توجه به جامعه روستایی باید بیش از گذشته باشد، افزود: بیکاری مهمترین عامل مهاجرت روستائیان به شهر است که ایجاد اشتغال در روستاها بیشتر از شهرها ممکن و میسر است و توجه همه‌جانبه به این جوامع مانع کم شدن و خالی از سکنه شدن روستاها می‌شود.

وی حمایت بیمه‌ای از روستائیان را موجب ماندگاری آنها در روستا دانست و افزود: حمایت صندوق بیمه و تحت پوشش قرار دادن جمعیت هدف باعث ماندگاری این افراد می‌شود، ضمن اینکه دولت برای ماندگاری روستائیان برنامه‌هایی در دست اجرا دارد.

این مسئول اضافه کرد: جلسات شورای هماهنگی مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به منظور ایجاد رفاه و حمایت از روستاها به صورت منظم و ماهی یک بار انجام می‌شود تا بتوانیم خدمات بهتری برای بیمه و اشتغال روستائیان، عشایر و سایر افراد انجام دهیم.

فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد