تاریخ درج خبر : 1394/11/19
کد خبر : ۵۳۲۰۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -
با حضور معاون رئیس جمهور

بزرگترین مجتمع تولید نان صنعتی جنوب کشور در یاسوج افتتاح شد/تصاویر

با حضور معاون رییس جمهور در در امور زنان و خانواده ، معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در امور صنایع ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی ، بزرگترین مجتمع نان صنعتی جنوب کشور در یاسوج افتتاح شد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در آئین افتتاح بزرگترین مجتمع نان صمعتی جنوب کشور در یاسوج گفت: بهره گیری از بانوان می تواند سبب توسعه و تعالی صنعت شود.

شهیندخت مولاوردی افزود: بهره گیری از این پتانسیل در حوزه اشتغالزایی می تواند بخشی از مشکلات بانوان را در کشور رفع کند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت هم در این آئین با تشریح وضعیت کنونی واحدهای صنعتی در کشور ، اظهارداشت: برنامه های ویژه ای دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات این واحدها پیش بینی کرده است.

صالحی نیا گفت: در بازسازی و نوسازی تجهیزات صنایع نیز قرار است تغییرات جدی صورت گیرد تا شاهد صرفه جویی در مصرف انرژی و ارتقای رضایتمندی مشتریان باشیم.

وی تاکید کرد که برنامه های وزارت صنعت ، معدن و تجارت براساس اقتصاد مقاومتی تدوین و اجرایی می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این آئین با تقدیر ویژه از کارآفرین نام آشنای این استان در سطح کشور ، اظهارداشت: همانطور که بارها گفته ام الان نیز می گویم که ای کاش بجای یک کارآفرین به نام ” حاج خسرو باقری” ، کهگیلویه و بویراحمد دهه ” حاج خسرو باقری ” داشت.

سیدموسی خادمی گفت: صنعت کهگیلویه و بویراحمد مدیون ، مرهون و تلاش های دلسوزانه کارآفرین برتر کشور با نام ” حاج خسرو باقری ” است که باید لقب ” پدر صنعت استان ” را به وی اعطاء نمود.

وی با بیان اینکه صنعت آرد و نان در کشور مریض است ، خاطرنشان کرد: با افتتاح پروژه مجتمع نان صنعتی جنوب کشور با نام ” کوبودنا ” در یاسوج شاهد شکوفایی این صنعت در جنوب کشور خواهیم بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: ما همواره دغدغه استفاده از بلوط های این استان در صنعت آرد و نان را داشتیم که با بهره برداری از این پروژه بخشی اعظمی از بلوط های این استان مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل بزرگترین مجتمع نان صنعتی جنوب کشور هم در این آئین ، زمان شروع عملیات اجرایی این پروژه را ابتدای سالجاری عنوان و اظهارداشت: هم اکنون در این مجتمع 150 نیروی انسانی بطور مستقیم و 240 نیروی انسانی بطور غیرمستقیم دارای شغل شدند.

بهرام باقری گفت: 150 نوع نان مختلف در این مجتمع تولید که می توان گفت در هر ساعت شش هزار قطعه نان تولید می شود.

وی با بیان اینکه ” پدافند غیرعامل ” در بزرگترین مجتمع نان صنعتی جنوب کشور اجرایی شده است ، یادآورشد: برای اولین بار تولید نان حجیم بلوط در دنیا در این مجتمع صورت می گیرد.

مدیرعامل بزرگترین مجتمع نان صنعتی جنوب کشور افزود: مجموع سرمایه گذاری برای راه اندازی مجتمع 45 میلیارد ریال و آمادگی برای صادرات به تمامی استان های کشور و کشورهای حاشیه ای خلیج فارس را نیز داریم.

باقری تاکید کرد که سیاست های مجتمع نان صنعتی کوبودنا براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی طراحی شده است.

پدر صنعت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین مهمترین دلیل توسعه نیافتگی کهگیلویه و بویراحمد را دولت ها عنوان کرد.

خسرو باقری گفت: مردم کهگیلویه و بویراحمد توان لازم اقتصادی را برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف ندارند که می طلبد دولت توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشد.

وی با تاکید برحمایت دولت از سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد ، اظهارداشت: متاسفانه جیب استان از لحاظ سرمایه گذاری خالی و استاندار هم نمی تواند کاری برای این استان انجام دهد چون جیب استاندار هم خالی است.

کارآفرین برتر استان افزود:توسعه نیافتگی ننگی است که برپیشانی این استان نقش بسته و اگر دولت می خواهد این ننگ از پیشانی این استان پاک شود باید در استان سرمایه گذاری کند.

باقری با تشریح صنعت در کهگیلویه و بویراحمد ، تصریح کرد: درست است که برکات انقلاب اسلامی از حکومت 2500 ساله شاهنشاهی به این استان بیشتر است اما متاسفانه کهگیلویه و بویراحمد مثل کودکی است که پدرش برای وی پیراهن می خرد اما این کودک شلوار ندارد و شلوار می خرد اما کفش ندارد چون پدر ، پول در جیب ندارد.

وی توسعه نیافتی را ننگی برای کهگیلویه و بویراحمد دانست و تاکید کرد : اگر دولت برای سرمایه گذاری در این استان گام بردارد مردم استان با دل و جان کار خواهند کرد و دیار خود را از این فلاکت نجات می دهند.

کارآفرین برتر کهگیلویه و بویراحمد گفت: سلام ما را به رئیس جمهور برسانید و بفرمایید اگر دوست دارید لکه ننگ توسعه نیافتی از پیشانی ما برداشته شود پس به وزیر صنعت و معدن دستور بفرمایید تا در استان ما سرمایه گذاری کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    چرافقط جنوب به کل ایران ازشمال تاغرب وشرق ومرکزبایست صادرکنه.چطورازتبریزمشهدساری وگیلان محصولات مختلف غذایی ولبنی همه مایحتاج زندگی وارداستان میشه. اینهاهم باکمی تفکروخلاقیت وهم اندیشی به دیگرنقاط ایران ارسال کنند.

  • سید محمد کریم ربانی خواه گفت:

    سپاسگذاری و تشکر کردن صفتی نیکوست و پسندیده که جزء فضایل اخلاقی و اجتماعی و دینی قلمداد میگردد و رعایت و انجام آن چه بسا برکت وافزودنی خیر و نیکویی را به همراه می آورد.
    امیدوارم در سایه تلاشهای روز افزون جنابعالی وخانواده بزرگ باقری در بخش خصوصی و سرمایه گذاری، جنابعالی بستر های رشد، توسعه و اقتدار ایران اسلامی در عرصه های بین المللی و نیز پیشرفت استان بیش از گذشته فراهم گردد.

پربازديد