تاریخ درج خبر : 1394/11/20
کد خبر : ۵۳۲۱۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -
فرید مرادیان:

«زنده باد اصلاحات»

سایت استان: فرید مرادیان

چه کسی می خواهد
من و تو
ما نشویم
خانه اش ویران باد
من اگر برخیزم
تو اگر برخیزی
همه بر می خیزند

حذف کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان از گردونه رقابت های مجلس دهم بر همگان واضح ومبرهن است ونیازی به شرح اینجانب ندارد.اما نظر به احترام اکمل و متعهدانه ای که برای ملت اصلاح طلب این مرزوبوم قائلم ذکر نکات ذیل را ضروری می دانم تا شاید که موثر افتد و یا حداقل در خاطرات بماند:
1-بر همگان واضح است که حذف کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان به دو هدف صورت گرفته است ؛ اول پیروزی بدون رقیب و فرمایشی افراطیون، دوم تضاد و تقابل اصلاح طلبی با تفکر واپس گرایانه و تمامیت خواهی که هرگونه پروژه اصلاح طلبی را در تعارض بامنافع و قدرت خود میدانند.
2-در این شرایط عسر و حذف و حصر،توده های اصلاح طلب، بنابه اعتماد و امید ذاتی خود چشم به راه انتظار تدبیری عملیاتی و عمل گرایانه برای برون رفت از این وضعیت هستند.
3-بر اساس میثاق و منشور اصلاح طلبان در سطح ملی، کاندیداهای اصلاح طلب، مستقل ویا حتی اصولگرایان معقول و معتدل، امکان حمایت از جانب اصلاح طلبان را دارند.
4-اصلاح طلبان و بخصوص متفکرین و موثرین این جریان باید با درایت، اتحاد، تعقل و مدارا سعی وافر نمایند تا ورق به گونه ای برگردد که سازو کار افراطیون در حذف رقیب برای حصول مصادر و مناصب قدرت برای همیشه به زباله دان تاریخ بپیوندد.
5-در چند روز گذشته افراد بی شماری از اصلاح طلبان، حداقل از حقیر در ارتباط با تعیین استراتژی عملیاتی جریانها، احزاب، مجامع، متفکرین و سران اصلاح طلب در خصوص این چالش تراژدیک پرسش نموده اند که به نظر میرسد پرسشی عمومی بوده که باید پاسخ داده شود.
6-سر صحبت اصلی حقیر با بزرگان اصلاحات در استان و بخصوص آقایان سید باقر موسوی، دکتر علی مندنی پور، دکتر نادر مردانی، قادر لاهوتی، محمود منطقیان، سید ضیاالدین رضاتوفیقی، سیدرضا عسکری، علی خواجوی، خداداد غریب پور، غلامرضا پناه، قوام فروزان، محمدعلی وکیلی، مکی علیزاده، حداد فروغی، رستاد، عرفانی، شریفی، بهروز یزدانپناه و… دیگر عزیزانی که فعالیت مسبوق به سابقه داشته اند و همچنین نمایندگان احزاب اصلاح طلب و مجامع اصلاح طلبان حوزه های انتخابیه است که باید هر چه سریعتر و بدون فوت وقت و با تمام توان سعی در عبور از این بحران تحمیلی داشته باشند و اعتماد و امید را به مردم برگردانند و نقشه های منحوس و شوم طراحان چنین سناریوی ظالمانه ای را بر آب نمایند.
7-نظر به اینکه تفرقه افکنی و اتلاف وقت و زمان، دو ساز و کار بعدی افراطیون، پس از حذفهای ظالمانه اصلاح طلبان شاخص است، بنابراین اقدام بدون فوت وقت و جامع،نقشه های آنان را از انتفاع خواهد انداخت و یاس و نومیدی که آنان در اردوگاه اصلاح طلبان پیگیری می کنند با درایت و تدبیر به وحدت و امید بدل خواهد گشت.
8-مداقه ای از سر تساهل و تعامل نشان می دید که خصوصا در دو حوزه انتخابیه بویراحمد و کهگیلویه که کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان جماعتا رد صلاحیت شده اند، هنوز هم نیروهایی وجود دارند که قابلیت اعتماد، ارتقا و حمایت دارند. گرچه معتقدم هدف مد نظر اصلاح طلبان نباید هر وسیله ای را توجیح نماید و نباید اجازه داد که کسی یا کسانی دراین تنگناها، رای ویاحمایت اصلاح طلبان را از خود غیر قابل اعراض و اجتناب بدانند اما بنا به ضرورت احترام به تفکر عمومی اصلاح طلبان مجددا بر مطالب فوق تاکید میکنم.
والسلام
فرید مرادیان
20/11/1394

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دوم خرداد گفت:

  شجاعت و صراحت شما در این بزنگاه حساس تاریخی که برخی مدعیان دروغین اصلاح طلبی شجاعت صحبت ندارند، ستودنیست جناب مرادیان

 • ناشناس گفت:

  براساس فرموده بنیانگذارانقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی عصاره ملت است,ومقام معظم رهبری خواهان حضورحداکثری مردم درانتخابات شدند,پس بنابراین حضور درانتخابات وظیفه دینی,شرعی وملی محسوب میگردد,نتیجه میگیریم عدم حضوردرانتنابات بمنزله حمایت از کسانیست که داعیه اسلام ناب رادارند,ولی در عرصه
  سیاسی واجتماعی برای مردم پشیزی قاعل نیستند,وجزبه منافع محفلی خودبه چیزی نمی اندیشند, قاعدتاحض
  رحداکثری درانتخاب و رای دادن به گزینه اصلاحات یعنی شکست محتوم کسانیکه بانی وباعث رد
  صلامیت سید باقرموسوی شدند, وعده ما هفتم اسفنددرپای صندوق رای,یاعلی مدد

 • ناشناس گفت:

  اصلاحات زنده است .چون تفکر.تعقل.وتدبرزنده اند,چون اصلاحات ریشه درقیام سروروسالارشهیدان دارد,
  چون باارمان وایده نسل جوان گره خورده است,چون تنهاراه حل برون رفت ازوضعیت کنونی یعنی حاکمیت ,ر
  وزور وتزویرمیباشد,چون مدعی حقوق شهروندی درعرصه اجتماعی ومردمسالاری درعرصه حاکمیت دینی و
  تعامل جهانی درعرصه سیاسی وعدالت اجتماعی درعرصه تلاش وکوشش همه احادملت ایران است,

 • ناشناس گفت:

  گرچه.سیدباقربعنوان.نماداصلاحات.درشهرستان.می.باشد,ولیکن باید به . گ
  جریان.تحجر,تعفن.وخرافات.نشان.دادکه.اصلاحات.متکی.به.یک.فرد
  نیست.بلکه.جریانی.اصیل.وپویاست که بااراده همه ی احادمردم شهرستانهای بویراحمد
  ودنابخصوص قشرفرهیخته وتحصیل کرده به زباله دان تاریخ خواهند پیوست,

 • ناشناس گفت:

  سلام بر شما دلیرمردکه همیشه واقعیتوبیان میکنید

 • امیرپور گفت:

  با سلام،جناب مرادیان لب مطلب رو خوب بیان نمودین ولی چرا از کاندیدای حال حاضر اصلاحات آقای دکتر بهرامی نام نبردین؟مردم ما بعد از رد صلاحیت ناجوانمردانه آقای موسوی بر سر دوراهی موندن،چون شما بطور واضح وصریح موضع خودتون رو اعلام نمیکنین! آقای دکتر بهرامی کاندیدای جوان و خوشفکر اصلاحات در صحنه ونیازمند یاری همه اصلاح طلبان فرهیخته هستند!

 • فرهنگی گفت:

  باسلام،احسنت بر شما،دغدغه ی همه ی اصلاح‌طلبان را بیان کردید.

 • احد گودرزی گفت:

  درود بر درایت شما جناب دکتر مرادیان عزیز که به نکات قابل توجه ی اشاره نمودین …

 • ناشناس گفت:

  احسنت بر مرد فرهیخته و دانا

 • ناشناس گفت:

  درود بر فرید مرادیان
  با این. تحلیل کاملا موافقم.

پربازديد