تاریخ درج خبر : 1394/11/20
کد خبر : ۵۳۲۱۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

سخنگوی شورای هماهنگی اصلاحات استان: هنوز کسانی هستند که قابلیت اعتماد و حمایت را دارند

حذف ظالمانه کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان از گردونه رقابت های مجلس دهم بر همگان واضح ومبرهن است ونیازی به شرح اینجانب ندارد.اما نظر به احترام اکمل و متعهدانه ای که برای ملت اصلاح طلب این مرزوبوم قائلم ذکر نکات ذیل را ضروری می دانم تا شاید که موثر افتد و یا حداقل در خاطرات بماند:
1-بر همگان واضح است که حذف کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان به دو هدف صورت گرفته است ؛ اول پیروزی بدون رقیب و فرمایشی افراطیون، دوم تضاد و تقابل اصلاح طلبی با تفکر واپس گرایانه و تمامیت خواهی که هرگونه پروژه اصلاح طلبی را در تعارض بامنافع و قدرت خود میدانند.
2-در این شرایط عسر و حذف و حصر،توده های اصلاح طلب، بنابه اعتماد و امید ذاتی خود چشم به راه انتظار تدبیری عملیاتی و عمل گرایانه برای برون رفت از این وضعیت هستند.
3-بر اساس میثاق و منشور اصلاح طلبان در سطح ملی، کاندیداهای اصلاح طلب، مستقل ویا حتی اصولگرایان معقول و معتدل، امکان حمایت از جانب اصلاح طلبان را دارند.
4-اصلاح طلبان و بخصوص متفکرین و موثرین این جریان باید با درایت، اتحاد، تعقل و مدارا سعی وافر نمایند تا ورق به گونه ای برگردد که سازو کار افراطیون در حذف رقیب برای حصول مصادر و مناصب قدرت برای همیشه به زباله دان تاریخ بپیوندد.
5-در چند روز گذشته افراد بی شماری از اصلاح طلبان، حداقل از حقیر در ارتباط با تعیین استراتژی عملیاتی جریانها، احزاب، مجامع، متفکرین و سران اصلاح طلب در خصوص این چالش تراژدیک پرسش نموده اند که به نظر میرسد پرسشی عمومی بوده که باید پاسخ داده شود.
6-سر صحبت اصلی حقیر با بزرگان اصلاحات در استان” href=”http://k-b.ir/”>استان و بخصوص آقایان سید باقر موسوی، دکتر علی مندنی پور، دکتر نادر مردانی، قادر لاهوتی، محمود منطقیان، سید ضیاالدین رضا توفیقی، سید رضا عسکری، علی خواجوی، خداداد غریب پور، غلامرضا پناه، قوام فروزان، محمد علی وکیلی، مکی علیزاده، حداد فروغی، رستاد، عرفانی، شریفی و… دیگر عزیزانی که فعالیت مسبوق به سابقه داشته اند و همچنین نمایندگان احزاب اصلاح طلب و مجامع اصلاح طلبان حوزه های انتخابیه است که باید هر چه سریعتر و بدون فوت وقت و با تمام توان سعی در عبور از این بحران تحمیلی داشته باشند و اعتماد و امید را به مردم برگردانند و نقشه های منحوس و شوم طراحان چنین سناریوی ظالمانه ای را بر آب نمایند.
7-نظر به اینکه تفرقه افکنی و اتلاف وقت و زمان، دو ساز و کار بعدی افراطیون، پس از حذفهای ظالمانه اصلاح طلبان شاخص است، بنابراین اقدام بدون فوت وقت و جامع،نقشه های آنان را از انتفاع خواهد انداخت و یاس و نومیدی که آنان در اردوگاه اصلاح طلبان پیگیری می کنند با درایت و تدبیر به وحدت و امید بدل خواهد گشت.
8-مداقه ای از سر تساهل و تعامل نشان می دید که خصوصا در دو حوزه بویراحمد و کهگیلویه که کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان جماعتا رد صلاحیت شده اند، هنوز هم نیروهایی وجود دارند که قابلیت اعتماد، ارتقا و حمایت دارند. گرچه معتقدم هدف مد نظر اصلاح طلبان نباید هر وسیله ای را توجیح نماید و نباید اجازه داد که کسی یا کسانی دراین تنگناها، رای ویاحمایت اصلاح طلبان را از خود غیر قابل اعراض و اجتناب بدانند اما بنا به ضرورت احترام به تفکر عمومی اصلاح طلبان مجددا بر مطالب فوق تاکید میکنم.
والسلام
فرید مرادیان
20/11/1394

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد