تاریخ درج خبر : 1394/11/21
کد خبر : ۵۳۲۲۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -
سینا صفدر پور:

منطقیان و طعم تلخ یک انتخاب

سایت استان: سینا صفدرپور

زمان تصمیم گیری برای معرفی کاندیدای نهایی اصلاح طلبان به انتها رسیده است. غافل گیری اصلاح طلبان کهگیلویه پس از رد صلاحیت های گسترده توسط شورای نگهبان ابتکار عمل را از این جریان سلب کرده است. با پیش بینی این اتفاق در صدر جریان اصلاح طلبی در کشور راهکاری برای خروج از بن بست احتمالی در نظر گرفته شد. تشکیل شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در هر حوزه ی انتخابی راه حل اجماع و معرفی نامزد در هر شرایطی به عنوان بهترین راه حل خروج از این بن بست عنوان شد. پس از کش و قوس های فراوان و با شرایط پیش آمده و ردصلاحیت چهره های شاخص اصلاح طلبی در کهگیلویه، تصمیم بر این رفت که آقایان لاهوتی و منطقیان هر کدام نماینده ای را به شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان استان معرفی نمایند. در این اثنا به یک باره همه مولفه های اصلاح طلبی زیر پا گذاشته شد و شروط عینی و حداقلی اصلاح طلبی مد نظر شورا توسط یکی از دو چهره زیر پا گذاشته شد. از جمله این شروط یدک کشیدن نام اصلاحات از سال 76به بعد در بزنگاه انتخابات بود. شنیده شده منطقیان و افرادی که حلقه اطراف وی را تشکیل می دهند قصد دارند وفایی را به عنان نیروی اصلاح طلب معرفی کنند. وفایی در سیاسی ترین سنگر یک تفکر یعنی ساختار وزارت کشور جایگاه فرماندار شهر الیگودرز در دولتین احمدی نژاد را عهده دار بود. الیگودرز همان شهری ست که کروبی از آن به عنوان زادگاه خویش نام برده و اظهار شگفتی کرده از آنکه رای من در دوره فرمانداری وفایی عملا از تعداد اعضای خانواده و ستادم کمتر بوده است. منطقیان را چه شده که اینچنین دست به خودکشی سیاسی زده، از حضور نمایشی در روز 9دی برای تایید صلاحیت از شورای نگهبان، تا حمایت بی چون و چرا از وفایی که تیره ترین سابقه ی سیاسی را در مواجهه با جریان اصلاح طلبی دارد. اگرچه بوی نامطبوع طایفه گرایی و خودخواهی بعضی طوایف برای حضور مداوم در عرصه ی قدرت پارلمان به مشام می رسد. تو گویی لابی های پشت پرده برخی مدیران ارشد استانی در این انتخاب منطقیان نیز مشهود است. ترکیب قدرت و طایفه گرایی در این انتخاب عرصه را بر تفکر و انتخاب اصلاح طلبانه که هماره نقشه ی راه است، تنگ گرده و باری دیگر قصد بازی دادن نیروها و عموم مردم کهگیلویه را داشته است. از بازیگران و فعالین سیاسی انتظار است که پرده کنار زنند و حقیقت آشکار سازند. اصلاح طالبان را دیگر توان شکست و زمین خوردن نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    تنها در یه صورت امکان رقابت اصلاح طلبان با اصولگرایان در حوزه کهگیلویه بزرگ وجود دارد اونم حمایت از سید مهدی وفایی است،چون از طایفه بزرگی سود میبرد که تقریبا بیشتر از همه اصلاح طلبان کهگیلویه رای دارند

  • ناشناس گفت:

    در حال حاضر بهترین گزینه مهندس وفایی می باشد هم سوابق اجرایی خوبی دارد و هم همیشه در کنار اصلاح طلبان بوده و هست و خواهد بود نیروی توانمند در همه دولتها کار می کند مگر آقای ریئس جمهور قبل از ریاست جمهوری بیکار بود و یا دیگر افراد مدعی اصلاح طلب برای کهگیلویه بزرگ که یا معاون سازمانی در استان و یا دانشگاهی و یا اداره ای در تهران باشند مسئولیت نیست ؟

  • ناشناس گفت:

    سلام….فقطی اقای منطقیان بادید طایفه گرایی وارد شود پس حوزه پایین هم از اقای موحد حمایت میکنند تا قبول بشه..

پربازديد