تاریخ درج خبر : 1394/11/22
کد خبر : ۵۳۲۲۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

سید رضا عسگری: کسانی که دل در گرو اصلاحات دارند بهرامی را حمایت کنند/ بهرامی در صورت تایید صلاحیت سید باقر کنار می رود/ زارعی رای نیاورد

پس از کش و قوس های فراوان بالاخره کاندیدای اصلاح طلبان شهرستان های بویراحمد و دنا معرفی شد تا در انتخابات آتی و در صورتی که سید باقر موسوی کاندیدای اول آنها بویراحمد تایید صلاحیت نشود اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو کاندیدایی داشته باشند.

بعد از انتخاب آقای محمد بهرامی به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان شهرستان بویراحمد و دنا، خبرنگار سایت استان با سید رضا عسگری رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحت گفت و گویی انجام داده است که خواندنش خالی از لطف نیست.

ساز و کار انتخاب گزینه نهایی اصلاحات در بویراحمد و دنا و بالاخره آقای محمد بهرامی به عنوان گزینه نهایی را توضیح دهید.

فرایند حضور اصلاح طلبان در انتخابات از ماه ها قبل شروع شد، این سازوکار بین اصلاح طلبان و هواداران دولت در سراسر کشور شروع شد و به تدریج با تشکیل شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در پایتخت ، شورای سیاست گذاری در سراسر کشور هم تشکیل شد و به دنبال آن مجمع های اصلاح طلبان در شهرستان های سراسر کشور تشکیل شد.

هدف از این فرایند آن بود که به همسویی و همگرایی اصلاح طلبان در سراسر کشور کمک کنند و به کاندیدای واحد در انتخابات برسند و اجماع کنند.

با توجه به اینکه نهادهای اصولگرای مختلف و مربوط به انتخابات که معمولا با رد صلاحیت و گاها مهندسی انتخابات می خواهند پیروز انتخابات باشند اصلاح طلبان تاکتیک ثبت نام گسترده و داشتن کاندید در انتخابات آینده را دنبال کردند.

شوراها و مجمع های شهرستان ها و استان ها به منظور جلوگیری از تکثر کاندیداها تشکیل شد و ساز وکار آن ها بر محور اجماع در سراسر کشورتشکیل شد.

بعد از ثبت نام، بررسی وضعیت تایید صلاحیت ها، رد صلاحیت ها و کاندیداهای موجود در دستور کار قرار گرفت و در حوزه بویراحمد و دنا،مجمع اصلاح طلبان حوزه بویراحمد ودنا متشکل از نمایندگان احزاب اصلاح طلب و نمایندگان انتخابی اصلاح طلبان در مجمع شکل گرفت.

بعد از رد صلاحیت گسترده در شهرستان های بویراحمد و دنا، کاندیداهای موجود مورد بررسی قرار گرفتند و با توجه به اینکه رد صلاحیت ها باعث سلب امکان رقابت از اصلاح طلبان شده بود لذا در مرحله اول،اصلاح طلبان بویراحمد و دنا به دنبال تایید صلاحیت کاندیداهای اجماعی و حداکثر بود و پیگیری های فراوانی شد اما متاسفانه آقای سیدباقرموسوی جهان آباد که کاندیدای حداکثری اصلاح طلبان بود و در صورت تایید صلاحیت پیروز انتخابات می شد رد صلاحیت شد و حتی تا مورخ 21 بهمن ماه نودوچهار که ما پیگیری کرده ایم همچنان تایید صلاحیت نشده است.

لذا اصلاح طلبان در این فرایند کاندیداها را مورد بررسی قرار دادند، نمره گذاری و ارزیابی شدند و سپس طی فرایند دموکراتیک توسط مجمع اصلاح طلبان بویراحمد و دنا میان کسانی که میثاق نامه اصلاح طلبان و حامیان دولت را امضا کرده بودند رای گیری شد که آقای بهرامی با کسب اکثریت آرا به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان شهرستان بویراحمد و دنا انتخاب شد

اعضای رای دهنده چند نفر و چه کسانی بودند؟

اعضای مجمع بویراحمد و دنا 31نفر هستند که 14 نفر از آنها منتخب اصلاح طلبان بویراحمد و دنا و 17 نفر دیگر نمایندگان احزاب اصلاح طلب در شهرستان بویراحمد و دنا هستند.این مجموعه طی 5 جلسه از شروع ثبت نام تا کنون به بررسی کاندیداهای حوزه انتخابیه پرداخت و در جلسه 21 بهمن ماه با انتخاب واجماع روی آقای محمد بهرامی ایشان را انتخاب کردند.

چه کسانی به جز آقای بهرامی مدنظر مجمع اصلاح طلبان بودند؟

4 نفر از کاندیداهایی(زارعی،محمدپور،خانم هاشمی و آقای محمد بهرامی) که میثاق نامه انتخاباتی اصلاح طلبان و هواداران دولت را امضا کردند البته در صورت تمایل سایر کاندیداها ما هم استقبال می کردیم اما بعضی از کاندیداها ظاهرا به فرایند و سیاست های انتخاباتی اصلاح طلبان پایبند نیستند و طبیعتا در چارچوب تعریف نمی شوند. اما 4 نفر از کاندیداهای موجود با امضای میثاق نامه مورد بررسی قرار گرفتند و با رای دموکراتیک و به صورت مخفی کاندیدای انتخابی انتخاب شد و با اکثریت آرا به عنوان کاندیدای اصلاح طلبان معرفی شد.

آقای زارعی با دعوت مجمع اصلاح طلبان جزء کاندیداهای مورد نظر شدند؟

آقای زارع قبلا به عنوان نماینده اصلاح طلبان در مجلس حضور داشتند و با رای اصلاح طلبان به مجلس راه یافتند، در انتخابات گذشته اکثر اصلاح طلبان ایشان را حمایت کردند و ایشان هم در دوره گذشته در مجلس حضور داشتند و فعالیت ها و زحمت هایی را متقبل شدند.اما با توجه به فرایند اجماعی اصلاحات ایشان در این فرایند موفق به اخذ  اکثریت رای  مجمع اصلاح طلبان نشد و ضمن احترام به ایشان اقای بهرامی که از افراد خوش فکر ،تحصیل کرده توانمند اصلاحات هستند به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان معرفی شدند.

آقای بهرامی سابقه و پیشینه اصلاح طلبی دارند و خود را در حوزه اصلاح طلبی تعریف کرد و بارها اعلام کرده که فرایند اجماعی و رویکرد اصلاح طلبی را قبول دارند.

اما به دلیل اینکه امکان حضور اصلاح طلبان در دوره های گذشته به صورت موثر و با یک فرایند معقول و رقابتی وجود نداشت و در دوره های گذشته کاندید اصلاح طلبی معرفی نشد ایشان به عنوان کاندیدای مستقل حضور داشت اما در مواضع خود را اصلاح طلب معرفی کرده و در مجمع اصلاح طلبان ایشان چارچوب ما را پذیرفتند.ما ایشان را از نیروهای توانمند برای نمایندگی مجلس می دانیم با توجه اطلاعات و توانمندی های علمی که دارند می توانند به توسعه استان کمک کنند.

در صورت تایید صلاحیت آقای موسوی در آخرین لحظات،آیا اقای بهرامی انصراف خواهند داد؟

اقای محمد بهرامی قبلا اعلام کرد و در حال حاضر هم معترف هستند تا آخرین فرصت قانونی تایید صلاحیت ها منتظر تایید صلاحیت سید باقر موسوی خواهند ماند و در صورت تایید شدن ایشان، اقای بهرامی کنار خواهند کشید و از اقای موسوی حمایت می کند.ایشان از علاقه مندان و دوستان اقای موسوی هستند. بنده از تمامی اصلاح طبان بویراحمد و دنا درخوست می کنم که از اقای بهرامی حمایت کنند و برای پیروزی اصلاح طلبان به ایشان بپیوندند و البته ما معتقدیم فرصت و فضای عادلانه کافی در اختیار اصلاح طلبان قرار داده می شد می توانستند به راحتی در انتخابات پیروز شوند اما با توجه به فرصت کم نیاز به همت همه اصلاح طلبان است که از ایشون حمایت جدی و جانانه داشته باشند و همه کسانی که دل در گرو اصلاحات دارند و به فکر تشکیل مجلسی برای حمایت از دولت هستند دعوت می کنم برای رسیدن به این هدف آقای بهرامی را یاری کنند و با حضور پرشور مردم در انتخابات 7 اسفند شاهد پیروزی آقای بهرامی باشیم.

گفت و گو: ایمان اشکوه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سلام گفت:

  سلام جناب سید رضا عسکری. واقعیت اصلی این هست که حضرتعالی اصلاح طلب به معنای واقعی مانند سید باقر موسوی نیستید.

 • سید فرزاد فرزادی پور گفت:

  دوستانی که میگن این تصمیم پایان اصلاحات هست اصلاح طلب نیستند جناب اقای عسکری و توفیقی زحمات زیادی برای استواری اصلاحات انجام دادن و این تصمیم فردی و شخصی نبوده همه اعضاء در جلسه حضور داشتن و رای گیری شده و منافع شخصی کسی در میان نبوده .در ضمن اقای زارع امتحان خودشون و تو این 4سال پس دادن .مجلس و دفاع از حق مردم استان جسارت میخواد که اقای زارع جسارت ندارند 7اسفند دکتر بهرامی یا علی

 • یه آشنا گفت:

  سلام.
  سید جان خیلی بیش از اینا روت حساب میکردیم. شایدم نمیدونی سابقه سیاسیت داری به چه بهایی خدشه دار میکنی. محتاط باش. سید دوست دارم که اینارو میگم. به هر حال مردم بویراحمد خودشون یه پا تحلیلگر سیاسی هستن و مطمن باش خروجی مذاکرات شما هر چی باشه تاثیری توی انتخاب کاندیدشون نداره. این مردم سید باقر میخوان. متاسفم که این دور باید نماینده ما جلوی موحد و عدل هاشمی و تاجگردون و … یه ادم ضعیف باشه.

 • علی گفت:

  درود بر سید باقر و دکتر بهرامی اصلاح طلب

 • حمایت از زارعی حمایت از موسوی. گفت:

  با سلام
  آقایان شمادحرف خودتون رو در قالب بهرامی زدین ولی نگفتین وقتی احیانا بهرامی قبول شد با اینکه تا سال قبل در محدوده هدایتخواه فعالیت میکرد چه ضمانتی بر گفته های ایشان وجود دارد.
  چرا حرف خودتون رو حرف ملت میدانید…چرا نمیخواهید بپذیرید بهرامی رای نمیاورد.چرا تلاشتان ناتمام میماند و رفیق نیمه راه شدید.
  آقایان بساط خوبی پهن نکردید.

 • حمید گفت:

  سید ی زمان انتخابات مجلس هفتم تانهم هم گفتی کسانی که دل درگرو اصلاحات دارند به زارع رای دهند ول مون کن زدی بیچاره مون کردی

 • بهشتی گفت:

  ادامه…
  اما چرا این همصدایی در مورد طیف اصلاح طلبان وجود ندارد..به نظر شما مجمع اصلاح طلبان در مورد کدام گزینه به اجماع می رسیدند..
  کاندیدای مورد همایت مجمع باید حداقل دو شرط داشته باشد یکی اینکه از طیف اصلاحات وارد عرصه انتخابات شده باشد و دیگری اینکه احتمال برنده شده آن وجود داشته باشد(یا حداقل صفر نباشد). به نظر دوستانی که به رای مجمع معترض می باشند کدام یک از گزینه های اصلاح طلب هر دو شرط را دارا می باشد؟
  خواهشمند است این دوستان دلایل خود را ذکر نمایند تاشاید افرادی مثل بنده که اطلاعاتم از جو سیاسی استان خیلی زیاد نیست بتوانم بهتر تصمیم بگیرم..
  با تشکر

 • بهشتی گفت:

  سلام به همه دوستان
  همه ما وقتی در جمع دوستانه هستیم و در مورد انتخابات شهرستان صحبت می کنیم در مورد این موضوع اتفاق نظر داریم که اصول گرایان در همه ادوار انتخابات از دوره آقای سید مسعود حسینی تا آقای هدایت خواه چند ده هزار رای ثابت دارند، اینها اصول گرایانی هستن که برای نظر و عقیده خود احترام قائلند به رای بزرگان خود تمکین کرده و قرار گرفتن در مسیر بزرگان اصول گرایی را یک وظیفه می دانند، اگرچه کاملاً به ظرر منافع شخصی آنها باشد. این حمایت بدون چون و چرا و یکدلی اصولگرایان باعث شده که با وجود جمیعت اندکشان در تمامی کشور از قدرت و نفوذ سیاسی چندین برابر اصلاح طلبان برخوردار باشند.
  ادامه…

 • ناشناس گفت:

  متاسفم برای جریان اصلاحات در شهرستان بویراحمد ودنا
  ضربه سنگینی به اصلاحات زدید

 • کورش. گفت:

  واقعا این کار ضربه بزرگی به اصلاحات است…متاسفم…به هیچ عنوان اقای بهرامی را به عنوان یک اصلاح طلب قبول ندارم.

 • ناشناس گفت:

  ما مردم شما را قبول نداریم سما کی هستید آقیان عسکری و دمساز وگروهتان ماشما را قبول نداریم درود بر سید باقر موسوی

 • ناشناس گفت:

  مجمع؟! مجمع إصلاح طلبان استان؟! بر مردم واضح است که جناب بهرامى إصلاح طلب نیست و صرف اینکه با روند إصلاحات موافق است دلیل نمى شود ایشان را در این جبهه دانست. نبود سران إصلاح طلب استان در جلسه شما ، غیر رسمى بودن انرا اشکار مى سازد. کاش به جاى زدو بندهاى دروغین کمى با صداقت با مردم رفتار کنید.

 • اصلاح طلب گفت:

  آگه قرار بود بهرامی ده هزار رای بیاره با ابن کار دو هزار رای هم نمیاره و پایان اصلاح طلبی در استان رقم خورد و به تاریخ پیوست

 • aAbbasiراه روشن فردا گفت:

  درود بر اصلاحات.درود بر دکتر بهرامی.
  انشالله که اقایی بهرامی بهترین گزینه برای اصلاحات خواهد خواهد بود

 • فرهنگی گفت:

  باسلام، با اینکه دوست داشتم سید تایید صلاحیت شود،ولی به رأی مجمع احترام می گذاریم،و در روز 7 اسفند همه با هم دکتر بهرامی را حمایت می کنیم.

 • ناشناس گفت:

  بهرامی اصلاح طلب نیست

 • ناشناس گفت:

  بعداز باقر موسوی ما زارع را حمایت می کنیم.

پربازديد