تاریخ درج خبر : 1394/11/21
کد خبر : ۵۳۲۴۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -
طاهره عباسی

فاطمه رستمیان، آغازی بر یک پایان

خانم  فاطمه رستمیان دانشجوی دکتری اقتصاد توسعه است، متولد 1364 و اهل یاسوج. او ضمن اینکه جوانترین نامزد حاضر در انتخابات است اولین و تنها نامزد زن حاضر در عرصه رقابت انتخاباتی برای کسب کرسی مجلس شورای اسلامی است. فارغ از ابعاد مختلف این اتفاق نگارنده در پی فرصت هایی است که این حضور می تواند برای جامعه زنان استان ایجاد کند.

 بالا رفتن اعتماد به نفس زنان و جامعه

 حضور یک زن جوان در جایگاه نامزدی مجلس شورای اسلامی با تکیه بر توانایی های فردی خود بدون شک نه تنها موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در میان زنان خواهد شد، بلکه با توجه به نقش راهبردی زنان در خانواده و جایگاه مدیریتی ایشان در مهم ترین سلول جامعه، زمینه تقویت این نهاد مهم را در جامعه فراهم می آورد. رابطه قدرتمند و نسبت مستقیم زنان با نهاد خانواده زمینه ساز بسط این اعتماد به نفس و تقویت روحیه خواهد شد.

 پرشورتر شدن فضای رقابتی

 با پررنگ شدن نقش زنان در عرصه رقابت انتخاباتی، شوری مضاعف در میان لایه های مختلف اجتماعی ایجاد شده و جامعه و اقشار مختلف را برای حضور و همراهی با این اتفاق مهم همراه می کند. تازگی این اتفاق و حضور رستمیان به عنوان اولین زن حاضر در عرصه انتخابات استان می تواند از عوامل موثر در افزایش شور انتخاباتی باشد.

 ایجاد همگرایی در میان زنان

 با توجه به ضعف زیرساخت هایی که می تواند میان زنان، دغدغه ها، آرمان ها و اهدافشان همراهی ایجاد کند و با دقت به فضایی که در نتیجه جدایی و بی توجهی زنان به یکدیگر در جامعه به وجود آمده است، می توان حضور رستمیان را فرصتی جهت تحقق این مهم فراموش شده دانست. در حقیقت رستمیان می تواند به حلقه اتحاد مهمی برای زنان تبدیل شده و در همراهی و همگامی آنان با یکدیگر موثر واقع شود. بدون شک این همگرایی تاثیری عمیق بر رشد توانایی ها و پتانسیل های ویژه زنان در سطح جامعه دارد.

 انتقال تجارب مدیریت سنگین خانواده به جامعه

 زنان به عنوان رکن مهم مدیریت خانواده از تجربیات عمیقی برخورداند، تجربیاتی که در نتیجه تلاش خستگی ناپذیر، دلسوزی و محبت زنانه و مادرانه، ایثارگری و روحیه تعالی گرایانه ایشان به دست آمده است. انتقال این تجربیات ویژه به سطح جامعه و استفاده از آنها در جایگاهی همچون نمایندگی مجلس، بدون شک بر پربارتر شدن حرکات و فعالیت های مجلس شورای اسلامی و تقویت بنیان های جامعه موثر است.

 پرشورتر شدن فضای مجلس شورای اسلامی با حضور زنان

 حضور افکار و سلائق مختلف در مجلس شورای اسلامی نه تنها با تقویت حضور جناح های فکری سیاسی مختلف بلکه با بسترسازی برای حضور اکثریت زنان و مردان ممکن می شود. به بیان دیگر باید در پی بسترسازی برای ورود زنان توانمند با افکار پیشرو و خلاق به مجلس بود تا این حضور بر توان و تحرکات مناسب و موثر مجلس بیفزاید. فاطمه رستمیان یکی از زنانی است که در صورت حضور در مجلس می تواند در تحقق این مهم نیز بکوشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد