تاریخ درج خبر : 1394/11/23
کد خبر : ۵۳۲۴۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -
اسماعیل منعقد

سردار هاشمی؛ الگوی مدیریت جهادی استان

در نظام جمهوری اسلامی یکی از مصادیق راهبری حکومت و جامعه به سمت وضعیت مطلوب و ایده آل، پیامهایی است که از سوی رهبری انقلاب خطاب به دستگاههای اجرایی و مردم با دو رویکرد الزام آور و ارشادی صادر می گردد. یکی از این پیامها سیاست های کلی نظام است که به صورت ویژه ارکان حاکمیت را مخاطب خویش قرار می دهد و به عنوان دستوری الزام آور رکن سیاستگزاری های کلان نظام را تشکیل میدهد. سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی آخرین مصداق از مورد یاد شده است که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام و با هدف رفع مشکلات اقتصادی کشور به خصوص در شرایط دشوار تحریم و تبدیل اقتصاد کشور به الگویی برای سایر کشورها ابلاغ گردیده است.
دیگر اقدام رهبری برای ایجاد انسجام و متمرکز ساختن قوا در راستای یک هدف متعالی، نامگذاری های سالانه ای است که بر خلاف سیاست های کلی علیرغم کم رنگ بودن جنبه الزام آور اجرای آن توسط قوای حکومتی، از عمق اجتماعی و قدرت تاثیر گذاری بسیار وسیعی برخوردار است. از این بابت که مردم به عنوان اصلی ترین سرمایه نظام، مخاطب اصلی این نام گذاری ها هستند فلذا تلاش می گردد تا رهنمودهای نامهای سالانه به منظور تحقق هر چه بهتر به عنوان یک فرهنگ در بین آنان ترویج شود.

رهبری انقلاب در پیام نوروزی سال ۹۳ ، این سال را به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تعبیر کرده اند.
پیرامون اهمیت اقتصاد در بیانات رهبری ذکر همین نکته بس که در سخنرانی های ایشان ، پس از واژه مردم مرتباً واژه اقتصاد به صورت مفرد و ترکیبی تکرار شده است. گره خوردن واژگان مردم با اقتصاد در سخنان ایشان و بازخوانی پیامهای سالهای اخیر نشان دهنده نگرانی عمیق رهبر معظم انقلاب نسبت به اقتصاد و وضعیت معیشتی مردم کشورمان است که به خصوص با تحریمهای خصمانه غرب و عدم توجه مسئولین به اجرای ساز و کارهای دفاعی اقتصاد مقاومتی در شرایط دشواری به سر می برند.
*** مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی
مدیریت جهادی اقتصاد از این رو به عنوان یک ضرورت به منظور اجرا می بایست مدنظر قرار گیرد که راهی جز این برای کشور باقی نمانده است. نه کشور در شرایطی است که بتوان با مخدر نفت دردهای اقتصاد را سرپوش گذاشت و نه مردم در شرایطی هستند که بتوانند خود را با هزینه های سرسام آور فعلی و شاخص در هم شکسته فضای کسب و کار تطبیق دهند. این وظیفه مسئولین به خصوص دولت و مدیران اجرایی است که تکاپوی مداوم و تلاش جدی با هدف مقدس خدمت به مردم شریف ایران را سرلوحه خویش نمایند تا زمینه ساز عبور کشور از بحران اقتصادی ماههای اخیر گردند.
پیش زمینه های مدیریت جهادی رعایت اصول اقتصاد مقاومتی است که اخیرا در چارچوب سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری معظم انقلاب به دستگاهها ابلاغ شده و می بایست به تفکیک و دقت هریک مورد توجه قرار گیرد.
چهارمین کلمه‌ی اصلی شعار نام سال «مدیریت جهادی» است. اصل مدیریت جهادی را رهبر انقلاب در توضیح الگوی مدنظر از اقتصاد مقاومتی به عنوان ملزومه‌ی چهارم ذکر فرمودند. اقتصاد مقاومتی با حرکت عادی موفق نمی‌شود. کار بزرگ، حرکت جدی و پرتلاش می‌خواهدکه در این سیاست‌ها مورد ملاحظه قرار گرفته است.
*** سردار عدل هاشمی پور….

سردار “عدل هاشمی پور” از فرزندان شایسته استان کهگیلویه وبویراحمد و در حال حاضر فرمانده قرارگاه قرب قائم وابسته به قرار گاه خاتم الانبیاء(ص) که مدیریت و اجرای بسیاری از خطوط سراسری انتقال نفت، گاز و آب و سایر پروژه های ملی در اقصی نقاط کشور را عهده دار بوده است. ، وی پس از حضور در جبهه های جنگ در 8 سال دفاع مقدس تا کنون در عرصه های مدیریتی و اجرایی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، کارنامه ای در خشان از خود بجای گذاشته است.

ایشان در ادامه سیاست های محرومیت زدایی از مناطق محروم از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) تا کنون پروژه های زیادی اعم از احداث مسجد،مدرسه،خانه بهداشت،راه روستایی و خطوط آبرسانی در نقاط محروم استان کهگیلویه و بویراحمد را اجرا نموده است.
علی رغم سیاسی خواندن طرح های محرومیت زدایی اجرا شده توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از سوی برخی کج‌اندیشان تا کنون ساخت ۱۲۳ مسجد در کهگیلویه و بویراحمد ، اجرای مجتمع آبرسانی بوسنگان باشت،احداث حسینیه شهر لیکک و اورژانس شهر دهدشت را تنها بخشی از خدمات این قرارگاه درقالب طرحهای محرومیت‌زدایی در استان با مدیریت سردار هاشمی پور برشمرد .

*** اهم پروژه های اجرا شده تاکنون توسط سردار هاشمی پور
– خط انتقال آب یزد
– خط انتقال آب به شهرهای حاشیه خلیج فارس
– شبکه آبیاری دشت لیشتر گچساران
– خط انتقال گاز بابا میدان – پاتاوه
– خط انتقال گاز هفتم سراسری(خط صلح) به طول 900 کیلومتر به روش EPC.
– خط انتقال گاز ششم سراسری به طول 600 کیلومتر.
– خط انتقال آب طرح غدیر در استان خوزستان.
و بسیاری از پروژه های دیگر…
محور ارتباطی خوزستان به اصفهان در حدفاصل شهر دهدشت/پاتاوه: که پس از سالها با حمایتها ،تلاشها و غیرت این مدیر جهادی 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. احداث این محور ارتباطی که میرفت تا در نگاه مردم این استان تبدیل به یک رویای دست نیافتنی شود اکنون به همت سردار هاشمی پور بارقه های امید را در دل مردم این سرزمین زنده کرده است. اهمیت گشایش این جاده بر هیچکس پوشیده نیست،خروج شهردهدشت و بسیاری از روستاهای میان مسیری از بن بست ، رونق اقتصادی و افزایش پتانسیل سرمایه گذاری در این مناطق و تاثیرمثبت مستقیم در معیشت مردم ازحداقل دستاوردهای این پروژه خواهد بود.
این پروژه در زمان اجرا نیز برکات زیادی را برای مردم منطقه علی الخصوص روستاهای محروم و دورافتاده میان مسیری به همراه آورده است،ایجاد اشتغال برای چند صد نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم،احداث و ترمیم راههای روستایی و بسیاری از خدمات ارائه شده به روستاییان همه از برکات این پروژه بوده که به همت و تلاش بی وقفه سردار هاشمی پور محقق گردیده است.

با نگاهی به اطرافمان و به دور از هرگونه غرض ورزی به نقش سازنده و حمایتی سردار هاشمی پور در اجرای طرح های عمرانی، محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال برای هزاران نفر از جوانان این استان پی خواهیم برد که در نوع خود در این استان تاکنون بی سابقه بوده است. اگر چه این پروژه بعد از تغییرات مدیریتی در سیستم اجرایی پروژه وقرارگرفتن سردار در موقعیتی دیگر رو به رکود تدریجی نمود تا جایی که در حال حاضر متوقف می باشد ولی تلاشهای سردار در این پروژه بر هیچکس پوشیده نیست.

با بررسی کارنامه اجرایی سردار هاشمی پور میتوان به جرات اذعان داشت که ایشان مصداق یک مدیر جهادی مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب می باشد که با تلاش ، از خودگذشتگی و تحمل سختیهای فراوان در خدمت به مردم این استان از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.
حال که در آستانه انتخابات مجلس قرار گرفته ایم و این مرد بزرگ نیز کاندیدای این دوره مجلس شورای اسلامی شده است شایسته است مردم فهیم کهگیلویه با بررسی عملکرد کاندیداها و سهم خدمت رسانی هریک از آنها و تاثیری که در توسعه آینده این منطقه میتواند داشته باشد و خدماتی که در ریشه کن کردن بیکاری جوانان که به جرات میتوان گفت منشاء بسیاری از مفسده هاست و جدای از هرگونه تعصب و قوم گرایی به گونه ای فرد مناسب را برگزینند که شاهد توسعه و خروج از بن بست این منطقه باشیم.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محسن عبدیانی گفت:

    درود بر شرف و مردانگیت ای سردار سرافراز وسازندگی
    ما تا پای جان درخدمت سردار هستیم و حامی ایشان

پربازديد