تاریخ درج خبر : 1394/11/23
کد خبر : ۵۳۲۵۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
یاسر محمدپور

ابراز ارادت حاج زارع به سید باقر، راهبرد یا تاکتیک؟؟؟

چند روز پیش در رسانه ها جمله ای از حاج زارع درباره ی سید باقر موسوی نقل شد. در این جمله که یکی دو روز بعد از رد صلاحیت قطعی سید باقر گفته شد ، زارعی از ارادتش به سید باقر گفته بود و اینکه این ارادت یک ارادت قلبی و دیرینه است. البته این جمله مایه ی تعجب شد برای هر کسی که مختصری با تیپ شناسی شخصیتی و فکری زارعی و سید باقر آشنایی داشته باشد و این اظهار نظر، به طور طبیعی 2 سئوال به ذهن خواننده متبادر میسازد:

سوال اول آنکه این اظهار ارادت چه مقدار حکایت از واقعیت دارد و به تعبیر بهتر حاج زارعی به چه میزان در این ابراز ارادت صداقت به خرج داده است؟

و سوال دوم آنکه این ابراز ارادت، به کدام هدف صورت گرفته است و آیا این موضوع یک راهبرد ناشی از عمق اعتقاد زارعی است یا برخاسته از یک تاکتیک انتخاباتی؟

پاسخ سوال اول منفی است آنهم به چند دلیل: اولا چرا این اظهار نظر درست یکی دوروز بعد از رد صلاحیت قطعی سید باقر صورت میگیرد در حالی که تا پیش از این زارعی در هیچ یک از محافل عمومی این گونه ارادت هایی ابراز نمیداشت؟ ثانیا کیست که نداند یکی از آرزوهای قلبی زارعی رد صلاحیت سید باقر بوده است که شاهد مثال آن، ابراز شادمانی های فراوان از این رد صلاحیت در محافل خصوصی و نیمه خصوصی حاج زارع و یاران محترم ایشان است. ثالثا خود حاج زارعی میدانست که با تایید صلاحیت سید باقر پایان حیات سیاسی او قطعی است و در اثر دوقطبی اصلاح طلب- اصولگرایی که با آمدن سید باقر شکل میگیرد، قطعا به حاشیه رانده خواهد شد، ثالثا بنیاد های فکری سید باقر در تعارض جدی با مشی و عملکرد زارعی در طول این چهار سال نمایندگی او بوده است. حال میماند پاسخ به سوال دوم که پس این ابراز ارادت به کدام هدف صورت گرفت؟؟؟

پاسخ به سوال را نیز میتوان در یک عبارت خلاصه کرد: “سوء استفاده از پایگاه اجتماعی سید باقر و مصادره ی سبد آرای اصلاح طلبان به نفع خود”. البته زارعی خود خوب میداند که رای اصلاح طلبان به ایشان در دوره ی قبل ، به معنای اثبات و تایید او نبود و آنان نیز بنا به تحلیل هایشان دیگر این اشتباه را تکرار نخواهند کرد و حتی رای سلبی نیز به او نخواهند داد و در پایان یک توصیه ی برادرانه به آقای زارع و آن اینکه نباید به بهای رای آوردن مرده خوری کرد و از احساسات مردم سوء استفاده نمود و حرفی را که خودِ او هم میداند بدان اعتقادی ندارد بر زبان جاری ساخت و صداقت را که شرط اول نمایندگی است زیر پا گذاشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  ضمن تشکروتقدیرازتحلیل خوب ومنطقی شما،لازم میدانم که چندجمله ای راصرفا من باب یاداو ری وبازنگری
  حافظه تاریخی مردم فهیم شهرستانهای بویراحمدودنا عرضه کنم،امیدموردتوجه قرارگیرد.همانطورکه واقفید
  بروزوظهوراقای زارع براساس یک رقابت درون حزبی نه اصولگرایی(اختلاف حاج حسینی ودهرابپور)صورت
  گرفت واصلاح طلبان بعنوان دوگزینه بدوبدتروبه عبارت دیگر ازسرناجاری به وی رای دادند.واگرجه کارنامه
  قابل قبول تری ازنمایندگان حزبی دارد،اماهرگزبعنوان فردی تحول گراتلقی نمیشود .وحتی درزمان انتخابات
  ریاست جمهوری سه دورگذشته نشان دادکه هنوزبه بلوغ سیاسی نرسیده است.بنابراین ازموده رادوباره ازمودن
  خطاست،بهرامی گزینه مناسبیست.

پربازديد