تاریخ درج خبر : 1394/11/24
کد خبر : ۵۳۲۶۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

گفتگو با نخستین جانباز مدافع حرم هم استانی از سوریه و روایت شهادت شهید اورنگ

image_800_774امین سینایی از مدافعان حرم هم استانی است که از سوی داعش از ناحیه کتف، شکم و کمر مورد اصابت ترکش قرارگرفت و هم اینک در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده است.

درک احوالات این روزهای جانبازان به ویژه جانبازان مدافع حرم سخت است؛ جانباز سرافراز گچسارانی امین سینایی یکی از هزاران نفری است که دفاع از مقدسات و اسلام را حتی در خارج از مرزهای ایران هم بر خود واجب دانست و برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) و شعیان مظلوم سوریه به این کشور رفت.

امین در گردان تکاور امام سجاد به دفاع از حرم حضرت زینب و شیعیان کشور سوریه برخاست و در آزادی دو شهر پر افتخار نبل و الزهرا در شمال حوزه حلب در روستای ریتان در حوالی این دو شهر شیعه نشین به دست مزدوران صهیونیزمی سعودی داعش از ناحیه کتف، شکم و کمر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به درجه رفیع جانبازی دفاع از حرم حضرت نائل آمد.

چه بسا این نخستین باری باشد که مردم ایران اسلامی و سایر مللی که دل در گرو محبت ائمه اطهار (علیهم السلام) دارند با سیما وکلام یک جانباز مدافع حرم روبه رو می شوند.

آقای سینایی از وضعیت خودتان بگویید و دقیقاً در چه منطقه به درجه بزرگ جانبازی نائل آمدید؟

اولاً سلام عرض می کنم خدمت همه مردم سلحشور ایران اسلامی، من امین سینایی، زاده گچساران هستم،و در آزادسازی چند روستا در نزدیکی دو شهر با استقامت نبل و الزهرا که همه آنها شیعه نشین بودند و در درگیری با نیروهای تکفیری از دو ناحیه کتف و شکم مورد اصابت ترکش قرار گرفتم.

موضوع عملیات دو تیپ عملیاتی تکاور امام سجاد به همراه گروههای پشتیبانی آزادی سازی این دو شهربود که با دلاوری غیور مردان شیعه و فرزندان سلحشور این دیار؛ این دو شهربزرگ آزاد شدند و فرزندان اسلام و رزمندگان حضرت زینب(س) بیش از ان چیزی که فکر می کردیم فتوحات زیادی هم کسب کردند.

در کدام محله مورد اصابت ترکش دشمن قرار گرفتید؟

در روستایی به نام ” ریتان ” که سردار سرافزار اسلام ، شهیدستار اورنگ همانجا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، این بنده حقیر نیز از ناحیه کتف، کمر و شکم مورد اصابت ترکش قرار گرفتم.

نامی از اولین شهادت مدافع حرم استان کهگیلویه وبویراحمد آوردید، بیشتر از این شهید برای ما بگویید؟

در مدح سردار بزرگ اسلام شهید ستار اورنگ فقط این را می گوییم که این دلاور بزرگ شایسته شهادت بود.

سردار اورنگ بعد از آمدن به جبهه های سوریه و آموزش مستشاری به گردان های رزم در گردانی دیگر خدمت می کردند و این بزرگوار به دلیل علاقه شان به فرزندان لر به گردان نصر آمدند و حتی در همان چند روز حضور در این گردان برخی از آموزشهای مستشاری را نیز به رزم آوران این گردان آموزش دادند.

شهید اورنگ از لحالظ اخلاقی سرداری با تعصب، مهربان و بزرگمرد بود و تنها چیزی که برای این سردار می توان بر زبان آورد شهادت است که لایق این سردار شهید بود.

از نحوه شهادت این سردار شهید بگویید؟

سردار شهید ستار اورنگ از نیروهای مستشاری بود و حتی جزو عملیات هم نبود و در منطقه ریتان از سوی تک تیرانداز دشمن از پشت سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت رسید.

شنیده ها حاکی از شهادت یک مدافع حرم دیگر از استان میدهد ،چنین چیزی صحت دارد؟

بله؟ این روزها در فضای مجازی شایعه شده بودکه که رزمنده غیور اسلام جمال نارکی از رزمنده های مدافع حرم از شهرستان گچساران به درجه شهادت نائل آمده که این موضوع یک شایعه است و این رزمنده بزرگوار بر اثر اصابت تیرهای دشمن زخمی شده و الآن در همین بیمارستان بستری است.

این رزمنده غیور هم استانی یکی از دلاوران جبهه نبرد علیه داعشی های صهیونیزمی بوده و در منطقه که این بنده حقیر مورد اصابت ترکش قرار گرفتم این عزیز بزرگوار نیز مجروح شدند و از دوستان چندین و چند ساله من هستند.

در مدح این رزمنده بزرگ باید گفت، این رزمنده هنوز باید در این جبهه ها بجنگند و سنگر را حفظ کند.

از شهر نبل الزهرا دو شهر شیعه نشین که این روزها توسط رزمندگان اسلام آزاد شده بگوید؟

شهرهای نبل و الزهرا نماد ایستادگی، مقاومت و دلاوری مردمان شیعه است که آن را به عینه بعد از چهار سال دیدیم.

شوق خبر آزادی این دو شهر باعث شده که رزمندگان اسلام برای دلخوشی حضرت آقا مقام معظم رهبری و امام زمان به گونه ای به میدان بروند که دشمن حتی نتواند نفس بکشد.

در سوریه همه عاشق و فدایی رهبر آزاده جهان مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای هستند و به آن عشق می ورزند.

کلام آخر؟

آرزویم دیدار با سردار بزرگ اسلام و افتخار شیعیان حاج قاسم سلیمانی است، امروز سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی الگو، قوت و سربلندی بچه شیعه هاست و یکی از دلایل پیروزی های مقاومت در نبرد با دشمن استراتژدی این سردار بزرگ اسلام بوده که باعث شده که دشمن شکست بخورد.

و حرف آخرم این است که برای خشنودی اسلام و شیعه این شعار را همیشه زمزمه می کنیم “تا وقتی که اسرائیل نابود شود”خواهیم ایستاد.

+صبح زاگرس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • پرویز حسنی گفت:

  سلام
  باعث افتخار و سربلندی استان و شهرستان گچساران می باشد که جوانانی شجاع و دلیر دارد.آقای امین سینایی کارت بزرگ و بسیار ارزشمند می باشد ، شما الگویی برای همه جوانان این کشور هستی.از بندر لنگه برایت آرزوی سلامتی زودتر را دارم

 • ناشناس گفت:

  برادر جانباز جناب آقای سلیمانی
  اجرت با اباعبدالله و ان شا الله هر چه زودتر بهبود پیدا کنید
  سردار بزرگ اسلام، عقاب تیزبال کو هستان های کردستان و شکارچی تانک های مرکاوا و رفیق و هم رزم قدیمی سردار سلیمانی، یعنی حاج عوض شهابیفر یکی از نزدیکترین افراد به حاج قاسم در سوریه است و در تمامی عملیات ها مشاور هستند. ان شا الله تا برگشتی سردار هم استانی را پیدا کن و خودت را معرفی کن تا ان شا لله بتونی با حاج قاسم ملاقات کنید.
  موید باشید

 • حقیقت گفت:

  اولین جانیاز هم استانی سردار شهابی فر بود نه این

 • علي گفت:

  فعلا بچسبید وداعش اسرائیل مرحله بعد

پربازديد