تاریخ درج خبر : 1394/11/25
کد خبر : ۵۳۲۷۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

مشارکت 20هزارنفر دربرگزاری انتخابات در استان

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت بیش از20هزار نفر در این استان برای برگزاری انتخابات خبرداد.

“فتاح محمدی ” افزود: از این تعداد 15 هزار نفر شامل عوامل اجرایی، نظارت و بازرسی به صورت مستقیم و پنج هزار نفر به صورت غیر مستقیم در برگزاری انتخابات مشارکت دارند.

وی بیان کرد: برای برگزاری انتخابات هفتم اسفند مجلس مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بیش از 771 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

محمدی اظهار کرد: از این تعداد 51درصد سیار و 49درصد ثابت است.

وی عنوان کرد: 495هزار نفر در این استان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد بیش از 12هزار نفر رای اولی هستند که امیدوارم مشارکتی گسترده در اولین انتخاب خود داشته باشند.

محمدی گفت: این استان دارای سه حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا، کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده و گچساران و باشت است و سه نماینده از این استان به مجلس راه می یابد.

بر اساس آمارهای موجود کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات های انجام شده بعد از انقلاب تا کنون همواره در رتبه اول قرار داشته است.

براساس آمار رسمی منتشر شده از سوی وزارت کشور میزان مشارکت مردم کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات مجلس سوم حدود 94 درصد مجلس چهارم حدود 90درصد ، در مجالس پنجم و ششم 96 درصد، مجلس هفتم 89درصد و مجلس هشتم 90درصد و مجلس نهم حدود 96 درصد بوده است.

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفند به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کبیر گفت:

    انشاله که فرمانداری در حیطه تسلط کاندید خاصی نباشه
    متاسفانه مثل دور قبل

پربازديد