تاریخ درج خبر : 1394/11/25
کد خبر : ۵۳۲۷۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -
اسلام رسایی نسب:

تکرار تاریخ ، حسرت یا عبرت !؟

سایت استان: اسلام رسایی نسب

چند روز از سقیفه بویراحمد می گذرد. آن جا که بر خلاف خواست مردم و اصلاح طلبان واقعی با عجله ای مشابه آن چه در پی درگذشت پیامبر(ص) رخ داد، خلیفه دروغین منصوب نمودند و خطبه به نامش خواندند. اما بدانیم و بدانند سکه این خلیفه، بی اعتبار و بی رونق است و بی بازار.

سید باقر عزیز ، چهره دوست داشتنی و کاریزماتیک بویراحمد و مرد شماره یک و درجه یک اصلاحات استان، به خواست و درخواست اکید و شدید مردم برای حضور در عرصه انتخابات پاسخ داد و هنوز هم بر این عهد مانده است. سید بزرگوار از وعده خود برای پیگیری و تلاش برای عبور از فیلتر کهنه و احتمالا نیازمند اصلاح شورای نگهبان عدول نکرده و ما همچنان امیدوار به گذر از آن هستیم. یقینا عدم تایید صلاحیت ایشان ، ایستادن در مقابل خواست قاطبه مردم بویراحمد بوده و نتیجه ای جز انباشت گلایه ها ازاین ابزار حاکمیتی و ایجاد شکاف بین مردم و حکومت نخواهد داشت. عدم تایید صلاحیت شخصیت سلیم النفس و صریح اللهجه و توانمندی چون سید باقر موسوی افسوس و حسرتی عمیق و تاریخی را سبب می شود. از دست دادن چنین استعداد انسانی که می تواند آرزوی مردم هر شهر و دیاری باشد یقینا دردآور و تاثرانگیز و حتما تاثیرگذار است. بی شک تلاشهایی از سوی برخی گروهها و جریانات منفعت طلب و بعضا هراسان از حضور ایشان درون حوزه بویراحمد و چه خارج از آن انجام شده که از نگاه و خاطر دوستدارن ایشان پاک نخواهد شد و در زمان خود پاسخ مناسبی در قبال آن داده خواهد شد. اما آن چه نمک بر این زخمِ گشاده می شود نفوذ و نفاقی است که این روزها در جماعت اصلاح طلبان رخ داده است.

عده ای حزب باد منفعت طلب، مرام اصلاحات بر سر نیزه ها کرده عمرعاص وار ابوموسایان را فریب داده و مرامنامه های کذایی برای پوشش بی مرامی خود تنظیم و به امضاهای بی رنگ و بی اعتبار می سپارند که کمتر نشانی از اصول و اخلاق در آن نیست. این شبه کودتای سیاسی توسط دوستداران واقعی این جریان اصیل و راهگشا و آینده دار و آینده ساز، رصد و با آن برخورد شده و خواهد شد. مسببین این تحرک غیر اخلاقی بدانند قطار اصلاحات مسیر واقعی خود را به پیش برده و چه بسا جدا شدن چند واگن کهنه و فرسوده زمینه شتاب بهتر و بیشتری به آن خواهد داد. واکنشهای چند روز اخیر نشان از وجود درک درست و بینش سالم و تحرک واقعی در جریان اصلاحات و پایبندی به اخلاق سیاسی و مرام انسانی دارد و این خود دستاوردی بزرگ در این جمود و خمودی و بی اخلاقی است. چگونه و با چه توجیهی می توان این تعجیل بی مورد – البته مورد دار و با برنامه – را توجیه کرد!؟ سرداری را سپهسالار کردن و آن گاه سپاه را در پشت سر بر هم زدن؟ توطئه و خیانت و از پشت خنجر زدن تا به کی!؟ تاریخ ما عموما و بویراحمد خصوصا شاهد نمونه های متعددی از این دست خیانتها و قربانی کردن قهرمانانشان و آن گاه نشستن و در نبودشان مویه کردن و شیون سر دادن است. مردم بویراحمد هر گاه در کنار شجاعت ذاتی، بینش و درک واقعیات را فرارو قرار داده و با هوش و درایت تصمیمات درست گرفته اند، تاریخ ساز شده و سناریوهای سیاه طراحان توطئه گر را در هم پیچیده اند. این بار نیز همچنان منتظر دیدن و درک عطش و خواست مردم به سوی سید اصلاحات استان از سوی شورای نگهبان هستیم و از مسئولین استانی به ویژه نماینده محترم ولی فقیه انتظار داریم که در راستای این خواست و مطالبه به حق و ایجاد فضای رقابتی منصفانه واقعی جهت انتخاب اصلح از تلاش برای رفع مشکل از هیچ تلاشی فروگذار نباشند که یقینا همراهی مردم و پاسداشت حق و عدالت خیر دنیا و آخرتشان را خواهد داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  سنگ کسانی رو به سینه بزنید که شما رو قبول دارند ونه کسانی که جز منفعت و خود برتر بینی چیزی نمی طلبند که جز خودخواهی هیچ نیستند.اصلاحات یکبار به ناچار اشتباهی بزرگی کرد وهزینه ی این اشتباه رو پرداخت کرده اما دیگر تکرا رنخواهد شد.

 • محمود علوی گفت:

  خجالت بکشید با این جفنگیات. زارعی شد حضرت علی و بهرامی هم ابوبکر بن ابی قحافه ؟؟؟!!!!!!

 • ناشناس گفت:

  درودبر انسانهای آزاده و
  مرگ بر روباه صفتان …

 • بی طرف گفت:

  اولا آمدن سید باقر از محالات است. بفرض آمدنش هم بهرامی کناره گیری میکند. این نوحه سرایی شما فقط بخاطر زارعی است. همین هایی که تو محکومشلن میکنی برای سیدباقر زحمتها کشیده اند که تو یک هزارمش را هم نکشیده ای.

 • دالوگلو گفت:

  واقعا درود بر شرافتت مرد

 • بهزاد كاظمي گفت:

  احسنت به شرافت قلم هایی که منافع عموم را بر مصالح خصوصی خود ترجیح می دهند.

 • رضا گفت:

  اونایی که شما به اوصاف مختلفه !؟!؟ متهمشان کردی بزرگان قبیله اصلاحاتن: در این راه خون دلها خورده، استخوانهاشون شکسته و بلاها به جان خریده اند. با این همه، سختی های روزگار و فراز و فرودهای زمانه هیچگاه اونا را از اصول برنگردانده و هماره استوار مانده اند. اما توی از راه رسیده چنین…………

 • دکتر سی سختی گفت:

  شعر زمستان مهدی اخوان ثالث
  وصف حال ماست .
  ان الله لا یغیرما بقوما حتی یغیر ……

پربازديد