تاریخ درج خبر : 1394/11/25
کد خبر : ۵۳۲۸۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -
رحیم بنام

سکوت معنادار «سیدباقر»

سایت استان: رحیم بنام

یارگیری‌ها ادامه دارد و نامزدهای انتخابات مجلس دهم بویژه در بویراحمد و دنا در غیاب بزرگان در صدد جلب آراء سرگردان منتسب به همان بزرگان هستند.

اصلاح‌طلبان حوزه‌ی بویراحمد و دنا با هیجان وصف‌ناپذیری فضای انتخاباتی را شروع کردند و نام “سید باقر” اعتماد به نفس بالایی برای آنها ایجاد کرده‌بود، تا اینکه با رد صلاحیت این مهره‌ی ارزشمند و صاحب نفوذ خود مواجه شدند.

موج مطالبه مردمی، اشارات حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی و پیگیری‌های نماینده دولت در شورای نگهبان، بدنه اصلاح‌طلبان بویراحمد و دنا را همچنان امیدوار به تایید صلاحیت مرد شماره یک جریان اصیل اصلاح‌طلبی این حوزه نگه داشته‌‌است، به‌طوری‌که شواهد حکایت از انتظار آنان تا موعد نهایی اعلام نظر شورای نگهبان دارد.

سید باقر اما بعد از دریافت دومین “نه” این بار از سوی شورای نگهبان، دقایقی بعد تنها به این جمله اشاره کرد:

<<مردم خوب بویراحمد و دنا خاطره‌ی سیاسی سال 78 و صحرای “سرنجل‌کل” را فراموش نخواهند کرد>>

گو اینکه در آن مقطع از زمان، سید باقر موسوی تنها سه روز مانده به انتخابات تایید صلاحیت خود را گرفت و با یارانش در صحرای سرنجل‌کل همایش با شکوه انتخاباتی برگزار کردند که نهایتاً با قاطعیت پیروز رقابت سیاسی بویراحمد و دنا شد. سید باقر بعد از این پیغام تلگرامی تا به امروز سکوت کرده‌است؛ حتی وقتی مطلع شد، برخی از دوستان سیاسی‌اش جلسه گرفته‌اند و محمد بهرامی را کاندیدای اصلاح‌طلبان پس از او معرفی کردند همچنان به سکوت خود ادامه داده‌است. برای این سکوت سه حالت قابل تصور است:

اول آنکه: سید باقر اطمینان دارد بازگشت غیرمترقبه‌ی وی به رقابت 7 اسفند نه تنها از محبوبیتش کم نمی‌کند که افزایش محبوبیتش را در پی هم خواهد داشت، بنابراین تحولات سیاسی این‌چنینی را چندان اثر بخش نمی‌بیند و تعهد بهرامی مبنی بر کناره‌گیری از رقابت به نفع خود را نیز پشتوانه‌ای برای این اطمینان می‌بیند.

دوم آنکه: سید باقر حالت عدم تایید قطعی خود را می‌پذیرد و با تردید از رای‌آوری بهرامی و عدم هزینه‌ی جریان به نفع فردی که شائبه‌ی همراهی مقطعی با اصولگرایان را در کارنامه‌ی خود دارد راه سکوت را همچنان در پیش خواهد گرفت که برای سکوت بعدی سکوت فعلی لازم است.

سوم آنکه: سید باقر بنا به اقتضائات سیاسی از گزینه‌ی اجماع با توجه به اعلام نظر مجمع مشورتی مبنی بر معرفی بهرامی حمایت می‌کند که این اقدام هم سکوت فعلی را اقتضاء می‌کند و طبیعتاً شکسته شدن سکوت او به نفع هرکس دیگری موج مردمی کنترل ناشدنی را در پی خواهد داشت.

به هرحال امیدواریم با بازگشت سید باقر موسوی میدان ارزیابی واقعی دو تفکراصلاح‌طلبی و اصولگرایی در بویراحمد و دنا باز شود تا دیگر هیچ شخص یا گروهی متوهم به اسم مردم خودمختاری نکند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    فقط سید باقر=سیدرجایی نسب

  • واقع بین گفت:

    ما در نبود سید همگام و همراه با بزرگان اصلاح طلب مثل سید رضا عسکری، رضا توفیقی ، عرفانی زاده و ….در جهت تعالی و روشن نگه داشتن چراغ اصلاحات تمام تلاش خود را برای موفقیت دکترمحمد بهرامی در انتخابات پیش رو به کار می گیریم

  • واقع بین گفت:

    ما همگام و همراه با بزرگان اصلاح طلب مثل سید رضا عسکری، رضا توفیقی ، عرفانی زاده و ….در جهت تعالی و روشن نگه داشتن چراغ اصلاحات تمام تلاش خود را برای موفقیت دکترمحمد بهرامی در انتخابات پیش رو به کار می گیریم

پربازديد