تاریخ درج خبر : 1394/11/26
کد خبر : ۵۳۲۸۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -
جاودانه:

علت محبوبیت حاج مهدی روشنفکر

چرا مردم در هر دوره به دنبال نمایندگان جدید می‌روند؟ ذائقه سیاسی مردم در انتخابات مجلس در دوره‌های مختلف متفاوت بوده و به همین علت است که در هر دوره مجلس دوسوم نمایندگان توسط رای دهندگان تغییر می‌کنند؛ عمده این تغییرات نیز ضعف نمایندگان در برآورده کردن خواسته‌های موکلانشان است. در بررسی‌های کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مشخص شده است دلایل “غیرسیاسی” در تغییر دوسومی نمایندگان در هر دوره مجلس موثر است.
دلایل سیاسی در روستاها و شهرهای کوچک در حد ۳۰درصد در انتخاب مردم تأثیرگذار است اما ۷۰درصد مردم در این مناطق خواهان راه یافتن نمایندگانی به قوه مقننه هستند که صدای آنان را در رفع مشکلات و نیازهای شان به سایر قوا به درستی منعکس کنند و حتی بتوانند نیازهای روزمره را پاسخ دهند. با همین معیار است که عملکرد نمایندگان شان در دوره‌های مختلف مجلس را رصد کرده و تشخیص می‌دهند در دوره بعد کدام نمایندگان را به مجلس نفرستند. حال این سوال به ذهن متبادر می شود که نمایندگان ما با دارا نبودن چه توانمندی هایی یکی از مسببین این وضعیت اسفناک در استان هستند؟چه ظرفیت هایی وجود داشته که انها طی سالیان اخیر از ان استفاده نکرده اند؟ و براستی شیوه و حرکت یک نماینده با کارایی بالا و موثر درپیشرفت و ابادانی منطقه چگونه می تواند باشد؟ چراهایی که خود این سوال را به وجود آورده است؛چرا مردم به زارعی و هدایت خواه در این دوره “نه ” گفته اند:
– برقراری توازن بین خواسته‌های مردم و وظایف نمایندگان، در صورتی محقق می‌شود که نمایندگان قوانین مجلس، حوزه‌های مختلف استان و ظرفیت‌ها و مصوبات آن را بشناسند که اگر این اتفاق صورت می گرفت، حتما نمایندگان خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه می‌دادند و در نهایت منجر به فقر زدایی استان می شد. ولی آقایان روی کدام یک از ظرفیت های استان سرمایه گذاری کردند؟ روی منابع انسانی؟؟ روی منابع طبیعی؟ روی ظرفیت های اجتماعی و فرهنگی؟ ظرفیت های ورزشی؟ ظرفیت های کشاورزی؟ ظرفیت های صنعتی؟ ظرفیت های گردشگری؟ چرا با این همه آب در استان هنوز مردم آب آشامیدنی ندارند؟ چرا با این همه منابع نفت و گاز، هنوز روستاهای ما و حتی بعضی شهرهای کوچک از این منابع محرومند؟ چرا ما هیچ جای شهرستان های یاسوج و دنا جاده استانداردی نداریم؟؟ علت مهاجرت اکثر روستاییان به شهر چه بوده است ؟ متاسفانه اقدامات نمایندگان در ادوار گذشته برای برقراری این توازن ناکارآمد بوده است و فعالیت‌های نمایندگان در ادوار گذشته بیشتر شعاری و در حد نشست‌های تبلیغاتی بوده تا حوزه عمل.
– دلیل بعدی این است که آقایان به دنبال و پیگیری، تصویب، اجرائی کردن و در نهایت افتتاح و آغاز به کار صنایع بزرگ و اشتغال‏زا نبودن و فقط پیگیری امورات چند ده نفر از مدیران خرد و میانی استان یعنی انتصاب یا انفصال آنها بودند. چرا که ایجاد هر شغل پایدار به صورت مستقیم در از بین بردن بسیاری از معضلات و مشکلات اجتماعی، اقتصادی و معیشتی مردم نقش موثر و غیرقابل انکار دارد. شاغل بودن فرد برابر است با از بین رفتن فقر و تنگدستی، پس ای کاش آقایان به جای منافع شخصی به دنبال اشتغال زایی و کمک به مردم بودند، تا الان شاهد این همه جوان تحصیل کرده بیکار در سطح استان نبودیم. متاسفانه اطراف نمایندگان را کسانی که احساس نخبگی می‌کردند، گرفته اند نه نخبگان واقعی! یکی از علل عمده مشکلات فعلی استان بالاخص شهرستان بویراحمد و دنا عدم برنامه‌ریزی برای بکارگیری از ظرفیت‌های نخبگان دانشگاه‌ها و کارآفرینان بوده است.
– یکی از شاخص های توسعه و ابادانی یک شهرستان و  منطقه دارا بودن نمایندگان توانمند،فعال و کارامد است و هرچه نمایندگان بهتر بتوانند از ظرفیت های قانونی موجود در مجلس استفاده کنند حوزه انتخابی انها و کشور از توسعه فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی بالاتری بهره مند خواهد شد . وجود نمایندگانی آشنا با اصول و مبانی توسعه ،برنامه ریزی و تفکرات استراتژیکی نقش مهمی در محرومیت زدایی و رفع معضلات منطقه خواهد داشت و مقایسه نمایندگان مناطق توسعه یافته و محروم گواه این امر است و متاسفانه یک سر و ریشه وضعیت بغرنج توسعه نایافتگی منطقه ما به عملکرد نمایندگان بر می گردد.پس “نه” گفتن مردم به آقای زارع و هدایت خواه امری واضح و طبیعی است هر چند که چهار سال پیش آقای هدایتخواه این نه محکم را شنیده است .
بنابراین مردم کسی را میخواهند که از جنس خودشان باشد و منافع مردم و استان را بر منافع شخصی ترجیح دهد. مردم کسی را میخواهند که اهل تزویز و ریا نباشد، عملگرا باشد، مردم دار باشد، تکلیف گرا باشد، دارای شان و موقعیت اجتماعی بالایی باشد، ضابطه را بر رابطه ترجیح دهد، آدم جسور و پر دل و جرات داری باشد، دارای قدرت سیاسی باشد، مردی از جنس دانشگاه باشد؛ و اون کسی نیست جزء حاج مهدی روشنفکر.
ایشان مصداق ویژگیهای مذکور به عنوان نامزدی اصلح می­باشند. حضور مستمر در مناطق مختلف و همراهی همیشگی با مردم و تلاش­های شبانه روزی اش در خدمت  به مردم استان و همچنین ویژگی های اجتماعی قوی و دلسوزانه وی و همکاری صمیمانه­ او با مردم در طول سالیان متمادی، از وی چهره­ ای مردمی، متشخص و پرنفوذ ساخته است و خوشبختانه هرچه به روز سرنوشت ساز نزدیک می‌شویم، شور و هیجان به سمت حاج روشنفکر خیره کننده است و حمایت همه جانبه مردم فهیم بویراحمد و دنا در حمایت از حاج مهدی روشنفکر روز به روز در سراسر حوزه انتخابیه وسیع‌تر و فراگیر تر می‌شود و این خیزش و حرکت با چنان شور و هیجانی صورت می گیرد که خیلی‌ها تصورش را نمی‌کردند و باورش برایشان سخت و غیرقابل پیش بینی بود است. “انشالا منتظر مردم فهیم و غیور استانم در هفتم اسفند ماه برای آینده ای روشن و پر برکت هستیم”.
من الله توفیق

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  تغییر مسیر در انتخاب نامزد های انتخاباتی نشان از عدم درک و شعور سیاسی است اگر کسی در یک دوره در مورد فردی به طور جامع به اجماع برسد دیگر گزینه تغییر نامزد را ندارد
  اما اگر سخن از منافع شخصی باشد حرف چیزی دیگر است

 • رضایی گفت:

  یو د کیه

 • ناشناس گفت:

  آقا هاشم شما چیو میخوای ثابت کنی داداش من…اینکه حاجی رای داره و این بر همگان واضح است و حتی تو نظرسنجی ها ک شاید کمیتش دقیق نباشه ولی کمییت کیفیش صحیح و قطع ب یقین است قابل مشهود نیست عایا؟!!!اگه آراء ایشان قومییت گرایانه بود پس چرا همه جا سخن از ایشان و قبولی ایشان در این کارزار است,من بشخصه هم طایفه ایشان نیستم ولی بدون شک رأیم ازان ایشان است..چون میدونم نونی ک میبره سر سفرش حلاله و اگه بجایی رسیده بخاطر زحمته و عرق ریختن ن ثروو و جیب باباش…استان ما فقیر و محروم زیاد داره و تنها کسی میتونه درکشون کنه ک خودش زجرو چشیده باشه

 • پاتاوه گفت:

  درودبرپاکی ومروت ودرستکاری.

 • محمد پرتوی گفت:

  باسواد و با سابقه ای درخشان به میدان آمده. خدا پشت و پناهت حاجی بزرگوار.صدای آمدنت بوی بهار داده به زمستان بویراحمد

 • هاشم گفت:

  خداوکیلی روشنفکر شجاع و جسور است؟ با چه استدلالی دیگران منافع شخصی را ترجیح می دهند و روشنفکر منافع جمعی را؟ چطور اثبات می کنید که ایشان برخلاف دیگران!!! ضابطه را جایگزین رابطه می کند و اهل تزویر نیست و جسور و پردل است؟

  اینها انتساب اتهام به دیگر کاندیداها و نماینده هلی پیشین مردم است که با رای همین مردم انتخاب شدند.
  ضمنا نویسنده محترم نفرموده که جز طایفه مربوطه کدام مردم به سمت روشنفکر گراییده اند؟ و به جو طایفه گرایی و تعصبات هیچ توجهی نکرده است.
  روشنفکر خودش دوره های قبل از بلندگوهای همین اقایان نماینده بوده که حالا اینگونه مورد اتهام شما هستند. کمی صداقت لازمه هر نوشتار اجتماعی ست!

پربازديد