تاریخ درج خبر : 1394/11/27
کد خبر : ۵۳۲۹۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -
رضا احمدی سیرت:

کهگیلویه مشتی از خروار ؛ آیا محمد موحد همان حسن روحانی است!؟

کهگلویه از دیرباز تاریخی پر ماجرا و هیایو داشته به گونه ای که یک فرد با تحصیلات متوسط و آگاه به سیاست در نیمه ی عمرخود نمونه هایی از اتفاقات را تجربه میکند که شباهت عجیبی به تاریخ مملکت دارد.
در انتخابات پیش رو شرایط موجود به شکلی است که چهره های شاخص همه منتصب و متصل به یک گرایش سیاسی خاص البته با رنگ.و بوهای متفاوت هستند.
همه ی نامزدها چهره هایی شاخص و ممتاز با سابقه ای پر از تجربه و فعالیت های سیاسی- فرهنگی در طول و عرض جغرافیا و سیاست ایران هستند به گونه ای که ثبت نام هر کدام حتی در سایر حوزه های انتخاباتی از دیگر استانها باز با استقبال مردم آن خطه روبرو میشود.
سید محمد موحد روحانی برجسته و کاریزماتیک با حضور مجدد خود در عرصه ی انتخابات کهگلویه در آخرین لحظه ها کلاف پیچیده ی انتخاباب شهرستان را پیچیده تر کرد. برای باز شدن موضوع اگر نگاهی گذرا به یک سال اخیر بکنیم در ابتدا رقابت بین گزینه ای از اصلاح طلب ها و نماینده ی فعلی بود. با کناره گیری بزرگواری و همایش بزرگ حزب ندا و حضور آقای صوفی و تصمیم جدی اصلاح طلبان برای انتخاب و تاکید بر روی یک گزینه تخم مرغ ها را در سبد اصلاحات گذاشت.
اما شوری نگهبان و رد صلاحیت گسترده ی اعضای این تشکل همه ی رشته ها را پنبه کرد به گونه ای که دوهفته مانده به انتخابات هنوز هیچ زنبوری از کندوی شوری هماهنگی برنخواسته، درآنسوی میدان اما ماجرا به شکلی پیچیده تر در جریان است مجموعه ی بسیار متنوعی از چهره های جوان همچون جهانبخش و نجات نیا تا پیران سیاست از جمله موحد و تقوی و البته چهره ی برجسته و تاثیر گذار در عمران و آبادی شهرستان سردار هاشمی همه مدعی پرچم اصولگرایی و مصمم به حضور تا دم آخر.
تا اواخر پاییز از تقوی و هاشمی بعنوان آلترناتیو های موحد نام برده می شد و گفتمان براین بود که در نهایت یک نفر از سه یار قدیمی در صحنه خواهد ماند. اما بهرحال امروز شاهد رقابت جدی هرسه نفر بر سر حتی یک رای هستیم.
موحد به خوبی نشان داده که مرد شب انتخابات است.
شخصی فراجناحی که در تمام دولت های گذشته به همه ی احزاب و منتخبانشان خود را تحمیل کرده است.
همه ی نامزد ها از جناح ها و گرایش های سیاسی از موحد بعنوان جدی ترین رقیب خود در تمام ادوار گذشته نام برده اند.
هرچند قضاوت بر سر عملکرد بیست ساله ی موحد بعنوان نماینده ی شهرستان کهگلیویه بسیار بحث برانگیز است که این موضوع نیاز به گفتمان جدی در فضایی مناسب دارد درکوتاه ترین بند میتوانم بگویم که تمام استان های جنوبی از توسعه نیافتگی رنج می برند و کهگلیویه با مرکزیت دهدشت و تمام کمبودهایی که دارد تفاوتی با شهرهای هم تراز خود در استانهای همجوار ندار
محمد موحد اگر تنها گزینه نباشد لااقل یکی از گزینه های جدی است که میتواند نقش حسن روحانی را برای اصلاح طلبان کهگیلویه ایفا کند.
اخلاق و عملکرد موحد نشان داده که هرچند برخاسته از اصولگرایان است اما چهره ای معتدل و اهل تعاملات سیاسی است.
در خانه ای از پازل سیاست می ایستد که نزدیک به همه ی طیف های سیاسی است.
و در زندگی سیاسی خود روی خوش به تمامی افراد حتی کسانی که حمایتی از او نکرده اند نشان داده است.

ادامه دارد….

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد