تاریخ درج خبر : 1394/11/28
کد خبر : ۵۳۳۰۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -
نورالدینی:

سیاست زندگی یا زندگی سیاسی!!؟

میگویند بنیان گذار مدرنیسم کسی است که فحاشی را آغاز نمود.
به زمین گذاشتن اسلحه و شروع به گفتمان،سوای از چه و چگونه گفتن، آغاز بزرگی برای حضور سیاست در زندگی انسان بود. علم بسیار پیچده و گسترده ای که خود را به تمامی علوم و فنون تحمیل کرده عصای سفیدی در دست فلسفه- چتری بر سر جامعه شناسی – کفشی برای اقتصاد جنگ سرد شروع جدی گذار از فرماندهان به دیپلمات ها بود. دیپلمات ها هم به خوبی نشان دادند که چگونه میتوان بدون شلیک حتی گلوله ای یک امپراتوری را به زانو در آورد. و البته یکی از مهمترین اتفاقات دنیای سیاست در پرونده ی اتمی جمهوری اسلامی ایران و شش ابر قدرت دنیا بود که پرداخت به این موضوع ما را از اصل ماجرا دور میکند.
و در نهایت اینکه چرا سهم اصلاح طلبان از قدرت در حال کم شدن است و چراها و چگونگی های بیشمار دیگری که پس از این سوال به ذهن میخورد پاسخهای بسیار متنوعی دارد که نه در نوشتار کوتاه ما مجال پرداخت دارد نه زمان کوتاه قبل از انتخابات فرصت مناسبی است بالاخره شرایط موجود چنین است .
تعامل تاریخی عارف و روحانی فرصت تنفس و حیات سیاسی را به اصلاح طلبان بازگرداند که تقبیح و نادیده گرفتن آن کار شایسته ای نیست و حتی برعکس میتواند درس مهمی برای الگو گیری و اجرای هرچه بهتر این سیاست در شرایط کنونی کهگلویه باشد که بی شباهت به ماجرای انتخابات ۹۲ نیست!
مقدمه ی بالا نگاهی گذرا به سیاست و اهمیت آن در زندگی انسان و تا حدودی بیان مساله ی بود که در ادامه به آن میپردازیم.
در انتخابات پیش رو در کهگیلویه همه ی نامزدها در یکسو قرار دارند و با کناره گیری نماینده ی فعلی بخت دو نفر بیش از دیگران است اینجاست که اصلاح طلبان میتوانند برگ برنده باشند و فرصت حیات سیاسی را به اردوی یک نفر و البته خودشان بازگردانند.
محمد موحد البته چهره ی چندان وفادار و پایبند به تشکل سیاسی نبوده و نیست دیده شده که حتی از رقبای جدی خود پس از انتخابات با روی خوش استقبال نموده و از توانایی مدیریتی و اجرایی وی استفاده نموده
تضمین پیروزی با آرای اصلاحطلبان از یک سو و تعهد فرصت حیات سیاسی برای اصلاحطلبان از سوی دیگر نیاز به برنامه ریزی و پیدا کردن ضمانت اجرایی و بهرحال اجرای تعهدات از سوی هر دو طرف است.
بهرحال تحلیل من نگاه کلی اما عمیق به مسله بوده و پدران اصلاحات کهگلویه در نهایت مختار به انتخاب هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد