تاریخ درج خبر : 1394/11/28
کد خبر : ۵۳۳۰۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -
نورمحمد حسینی

دلایل رای آوری موحد

آنطور که تا امروز تحقیقاتی میدانی نشان داده‌اند انتخاب دوباره مردم، حجت الاسلام موحد است. هر چند باید تا صبح انتخابات صبر کرد ولی دلیل این همه اقبال را می‌توان در عوامل زیر جستجو کرد.
دلیل اول این اقبال را می‌توان دیدگاه اعتدالی وی دانست. آقای موحد با کارنامه‌ای که از خود در دوران اصلاحات و سازندگی و احمدی‌نژاد بر جای گذاشت، قطعا از کارنامه عهد احمدی‌نژادش راضی نیست. تعامل او با ریاست دولت اصلاحات و جناب آقای هاشمی زیباتر و رساتر بوده است. در زمان احمدی نژاد هم پس از اینکه توانست حکم  استاندار بومی که ضعیف ترین استاندار تاریخ استان لقب گرفت را از دستان سخت گیر احمدی نژاد بگیرد بدست شگردهای همین استاندار از صحنه تعامل با دولت خارج شد. به همین دلیل ساده موحد دارای کارنامه اعتدالی و معقول و مردم پسند در صحنه بین‌الملل است.
دلیل دوم این اقبال را می توان روانشناسی موحد دانست. موحد فردی استثنایی است. کمترین کسی است که حاضر باشد یک روز مثل ایشان زندگی کند. عشق به جمع و مردم در زندگی مردم اولویت اول و حضور در صحنه خصوصی زندگی برای او در درجه دوم اهمیت برخوردار است. برای موحد طرفدار و غیر طرفدار در مواجهه جضوری تفاوتی ندارد. با مخالفانش طوری صمیمی صحبت می‌کند که انگار از یارانش است. بعضا با دوستانش طوری حرف می زند که انگار از مخالفانش است. این دیالکتیک برخوردی یکی از رموز پیروزی ایشان است
دلیل سوم نیز خوش شانسی است. موحد همیشه به راحتی در انتخابات برنده می شود. علیرغم مخالفان قدرتمند ی که دارد برد موحد همواره در تضاد رقبای اوست. رقبا برای اینکه موحد را شکست دهد باید اول از یار خویش پیشی بگیرند و سپس به تقابل با موحد بپردازند .درصورتی که موحد از تضاد آنها بیشترین بهره را می برد.
دلیل چهارم، ارتباط آسان با وی است. هرفردی با یک سوال می تواند موبایل او را بدست آورد و در اکثر مواقع عین یک انسان عادی جواب می دهد. در تهران هم ملاقات با موحد خیلی ساده است. هیچ کس نمی تواند از این بابت از او ایراد بگیرد.
دلیل پنجم، این بوده که موحد برخلاف کاندیداهای دیگر کمترین سهم سیاسی را به بستگان خود داده است.  او همواره تلاش می کرده است که نیروهای معرفی شده برای مناصب سیاسی را از طوایف و فامیل های مختلف انتخاب کند. در این میان همواره سهم بستگان فامیلی‌اش صفر بوده است.
دلیل ششم، برای او مهم نیست که نماینده باشد یا نباشد یا مدیر کل باشد یا هیچ کاره. همواره در هر لباسی که باشند تعامل سنگینی با مردم دارد.
و اما مهمترین دلیل اقبال سنگین مردم به وی در این دوره ،حذف توان رقابتی اصلاح‌طلبان از صحنه انتخابات است. من مطمئن هستم اگر یکی از شیوخ اصلاحات کهگیلویه در صحنه رقابت بود اولا موحد به صحنه انتخابات نمی‌آمد و اگر هم می‌آمد با این اقبال روبرو نمی شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رضا گفت:

  الهی شکرت که رد صلاحیت شد!!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 • ناشناس گفت:

  موحد تک مرد جهان کر همیشه پیروز

 • صادق گفت:

  جنگ نابرابر بین قدرت و ثروت ناپاک زورمندان و قدرت پرستان از یک طرف، در مقابل صداقت و پاکی انسانی ساده و صمیمی در کهگیلویه ی بزرگ برقرار است. به امید خدا و با همت مردم پاک و سختی کشیده ی کهگیلویه بزرگ، این نبرد با پیروزی دکتر کامرانی به نفع صداقت و پاکی به پایان میرسد. یا علی مدد.

 • سوق - --- گفت:

  لطفا موضع خود را نسبت به تقوی و موحد مشخص کنید دیروز از تقوی مطلب نوشتید و امروز از موحد

 • !! گفت:

  با این حساب اگر متن رو ادامه میدادید نتیجه اش میشد اثبات عصمت موحد…

 • عباس گفت:

  شما مردم مسعولین هم در این دنیا وهم آن دنیا چرا دوباره اشتباه چرا از تاریخ پند نمی گیرید چرا باجون وزندگی جوانان بازی می کنید به چه قیمتی ایشون 20سال کاری نکرد حالا تواین 4سال می کند

 • ناشناس12 گفت:

  سلام – اگه این کامنت انتخاب شود…
  آقای حسینی عزیز لطف کنید جواب دهید .من هم شهری خود شما هستم و ارادت ویژه نسبت به حضرتعالی دارم . همه موارد موحد گفتی درست اما در یک مورد اختلاف داریم – دلیل پنجم آقای موحد در بین سادات اسماعیلی مقیم سوق فقط و فقط به رگ و رشته و فامیل سببی و نسبی خود سهم استخدام داده و تمام -اگه لازم باشه نام می برم و گله ما از شما من شاگرد شما در دوران دبیرستان بودم اینست که آقای حسینی عزیز دیگه بسه طرفداری از موحد -سوق دارای پتانسیل بسیار بالایی بود اما موحد حاظر نشد در هیچ موردی به سوق و سوقی ها رشد و پیشرفت دهد و سوق همچنان مظلوم ماند – سهم ما در استان الان کجاست چراتعصب

 • احسان گفت:

  دلایل میلی و سلیقه ای هستن نه میدانی, از چهارم هم پریدی ششم.
  پراکنده و کم معنی

 • اصلاحاتی گفت:

  به امید حق همه این دلایل را با بیانی دیگر برای شکست ایشان از گزینه ی اصلاحات در فردای انتخابات بیان خواهید کرد.

پربازديد